Anna Skalik

21.03.2014 (12:29)

Arcade Fire – poznaj pięć interesujących faktów na temat zespołu. [VIDEO]Indierockowy zespół Arcade Fire został założony w 2003 w Kanadzie z inicjatywy Wina Butlera i Régine Chassagne. Do ich najlepiej rozpoznawanych numerów należą Reflektor, No Cars Go czy Wake Up. Zobaczcie kilka ciekawych faktów o Arcade Fire.

Arcade Fire to kanadyjski zespół, który powstał w 2003 w Montrealu. Założony został przez Wina Butlera i Régine Chassagne. Po pewnym czasie dołączyli do nich Will Butler, Richard Reed Parry, Tim Kingsbury i Jeremy Gara. W obecnym składzie jest też Sarah Neufeld.

Zobaczcie na EskaROCK.pl kilka ciekawych faktów na temat Arcade Fire i sprawdźcie, czego nie wiecie o tym zespole.

>>> Koncert Rolling Stones w Polsce jest możliwy <<<

1. Zespół bardzo często udziela się w różnych akcjach charytatywnych, często też przekazuje pieniądze z występów na cele dobroczynne.

2. Debiutancki album Arcade Fire - Funeral, wydany w 2004 - znalazł się na ósmym miejscu na liście najlepszych kanadyjskich albumów ostatnich 50 lat. Ponadto, był to najszybciej sprzedający się album w historii Merge Records, które wydało płytę.

>>> Arctic Monkeys w Polsce: wywiad z autorami petycji o organizację koncertu AM <<<

3. Dziadkiem Wina i Williama Butlerów jest pochodzący z USA muzyk swingowy - Alvino Rey.

4. Podczas jednego z występów w Nowym Jorku, zaśpiewał z nimi David Bowie - zagrali razem numer Wake Up. Wspólne wykonanie zostało na jeden weekend umieszczone na iTunes a całkowity dochód z pobrań został przekazany na ofiary huraganu Katrina.

5. Win Butler jest zwolennikiem Baracka Obamy. Zespół Arcade Fire dwukrotnie grał koncerty podczas jego kampanii prezydenckiej. Na zaproszenie Obamy byli też gośćmi imprezy dla członków sztabu wyborczego.

Arcade Fire - Reflektor

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Męskie Granie w domu - szczegóły nowej akcji

  2020-03-28
  Pandemia koronawirusa zatrzymała wszystkich w domach, jednak nie ma tego złego. Męskie Granie postanowiło urozmaicić wszystkim czas, którzy siedzą w domach, odpalając projekt Męskie Granie w domu.
 • Till Lindemann ma koronawirusa? Zespół Rammstein odniósł się do doniesień medialnych

  2020-03-27
  27 marca 2020, do miediów trafiła informacja, że Till Lindemann zaraził się koronawirusem, gdy wracał z koncertów w Rosji. Zespół Rammstein oficjalnie ustosunkował się do doniesień medialnych, komentując całą sytuację.
 • Pearl Jam – wyczekiwany album „Gigaton” już dostępny!

  2020-03-27
  „Gigaton”, nowy album Pearl Jam, od dziś dostępny w sklepach i serwisach cyfrowych. W serwisie Metacritic wydawnictwo zanotowało drugą najwyższą średnią ocen, ustępując jedynie kultowemu „Ten”.
 • Artystyczna Izba Przyjęć SP Records - szczegóły specjalnego projektu

  2020-03-27
  Wytwórnia SP Records wystartowała z nowym projektem, który skierowany jest do wszystkich, którzy siedzą w domach.
 • Till Lindemann ma koronawirusa! Jaki jest stan wokalisty Rammstein?

  2020-03-27
  Till Lindemann zarażony koronawirusem! Jak podają niemieckie media, test na obecność koronawirusa okazał się pozytywny, a wokalista Rammstein przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej.
 • Lady Pank - dodatkowy koncert w Stodole ogłoszony

  2020-03-27
  W związku z dużym zainteresowaniem nowym terminem wyprzedanego koncertu Lady Pank w Stodole (20.11.2020) oraz licznymi prośbami fanów, zespół zaplanował dodatkowy, listopadowy występ w warszawskim klubie, w ramach trasy „LP1”. Wydarzenie odbędzie się 21 listopada 2020 (sobota). Bilety dostępne w sprzedaży!
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz