Anna Skalik

29.11.2015 (12:02)

Andrzejki 2015: wróżby andrzejkowe. 5 pomysłów na andrzejkowe zabawyAndrzejki 2015 nadchodzą! Sprawdź, kiedy wypada wieczór andrzejkowy i zobacz 5 ciekawych pomysłów na wróżby w Andrzejki 2015.

Andrzejki 2015 wypadają już za kilka tygodni - dokładnie w nocy z 29 na 30 listopada; czyli w wigilie św. Andrzeja. tradycyjnie jest to wieczór magii i wróżb, dlatego na EskaROCK.pl mamy dla Was pięć przykładów ciekawych zabaw, które można wybrać na andrzejkowy wieczór. Wróżby na Andrzejki 2015 prezentujemy Wam poniżej! Zobaczcie, jak odgadnąć swoją przyszłość!

Andrzejki 2015 - wróżby: pięć pomysłów na andrzejkowy wieczór


Jak wróżyć w Andrzejki? poniżej mamy dla Was ciekawe i znane sposoby:)

1. Wróżenie z fusów

Do wróżenia z fusów należy wziąć jasne filiżanki. Zaparzamy w nich liściastą herbatę i wypijamy tyle, by pozostały płyn lekko zakrywał liście. Następnie trzymając filiżankę w lewej ręce trzykrotnie nią zakręcamy w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Filiżankę odwracamy i kładziemy ją na spodku aż wycieknie nadmiar płynu. Wówczas odwracamy filiżankę i szukamy wśród fusów charakterystycznych układów, kształtów i symboli.

2. Wróżenie z obierek jabłek


dla każdej uczestniczki zabawy wybieramy jabłko tak, by wszystkie były mniej więcej tej samej wielkości. Każda osoba obiera jabłko tak, by uzyskać jak najdłuższą, nieprzerwaną ostrużynę. Która wygra, ta będzie najdłużej chodzić ze swoim chłopakiem. Następnie uczestniczki biorą swoje skórki jabłka i rzucają za siebie. Jeśli skórka układa się w jakąś literę alfabetu, to może być pierwsza litera imienia chłopaka, z którym będzie się w tym roku spotykać.

3. Zapałki

Wróżenie z zapałek to bardzo prosta zabawa. Najpierw trzeba pomyśleć życzenie a następnie zapalić dwie zapałki i trzymać je płonącymi łebkami do góry. Teraz patrzymy na płomienie: jeżeli będą odchylać się ku sobie, życzenie się spełni w ciągu roku.

4. Zabawa z kubkami

Weź cztery kubków lub miseczki, obrączkę, krzyżyk oraz i monetę. Losowo przygotowane przedmioty umieszczamy pod kubkami - jeden z nich pozostaje pusty. Osoba, której wróżymy, wskazuje jeden z czterech kubków. Jeśli znalazła obrączkę, oznacza to małżeństwo w przyszłości; krzyż – ksiądz, zakonnica, ciągłe modlitwy; moneta - zostaniesz bardzo bogata/bogaty; pusty kubek – zostaniesz starą panną lub starym kawalerem.

5. Buty

Każda panna zdejmuje but z lewej nogi. Buty ustawia się rzędem w kącie pokoju i zaczyna przestawiać - ostatni idzie na początek. Właścicielka buta, który pierwszy dotknie czubkiem progu, może liczyć na powodzenie i szybkie zamążpójście.

Które z zabaw na Andrzejki 2015 wypróbujecie?

Kiedy są Andrzejki 2015?

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Metallica towarzyszyła zapaśnikowi przy wyjściu na ring. Który numer wybrał? [WIDEO]

  2020-04-06
  Sportowcy często wychodzą na ring, przy akompaniamencie ulubionego utworu. Pewien zapaśnik, postanowił, że będzie wychodził przy dźwiękach zespołu Metallica.
 • Przebiegł maraton w domu i przekazał 100 tysięcy złotych na rzecz lekarzy [WIDEO]

  2020-04-06
  Pandemia koronawirusa i ogólna izolacja społeczeństwa wzbudzają wiele kreatywności wśród ludzi. Pewien gość, postanowił przebiec maraton i co najlepsze zadziałać charytatywnie. Wszystko odbyło się, bez wychodzenia z domu.
 • Mike Tyson wraca na szczyt! W kilka godzin zarobił 20 tysięcy dolarów

  2020-04-06
  Był taki czas w karierze Mike'a Tysona, gdy było bardzo słabo, a na koncie było więcej długów, niż zarobków. Okazuje się, że to już dawno za słynnym bokserem, a teraz pieniądze mocno trzymają się konta słynnej ,,Bestii''.
 • Polskie klasyki rocka w Biedronce. Ile za płyty Hey, Perfectu i Kobonga?

  2020-04-06
  Biedronka po raz kolejny zaskakuje ofertą płyt CD. W ofercie dyskontu pojawiły się tytuły, które spokojnie można uznać za prawdziwe klasyki, a na dodatek, są w cenach wyjątkowo niskich.
 • Pantera w mistrzowski sposób przerobiła słynną okładkę i zaapelowała o zostanie w domu

  2020-04-06
  Wszyscy starają się podkreślać to, że trzeba zostać w domu i najlepiej chyba zrobił to zespół Pantera. Grupa przerobiła swoją słynną okładkę, nawiązując do akcji #zostańwdomu.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz