Krzysztof Zawistowski

05.04.2014 (20:02)

ALICE IN CHAINS: 12. rocznica śmierci Layne'a Staley. Przypominamy 5 najlepszych numerów Alice In Chains [VIDEO]Layne Staley z Alice In Chains zmarł 12 lat temu w skutek przedawkowania. W 12. rocznicę śmierci Layne'a Staley przypominamy 5 najlepszych numerów Alice In Chains z legendarnym wokalistą. Alice In Chains wystąpi w Polsce 11.07. podczas Sonisphere Festival 2014 w Warszawie.

Layne Staley, podobnie jak Kurt Cobain, Jerry Cantrell, Chris Cornell, czy Dale Crover jest jedną z ikon grunge. Jego niesamowity głos i pełen emocji sposób śpiewania przyczynił się do przekształcenia się Alice In Chains z zespołu klubów i piwnic Seattle w multiplatynową gwiazdą znaną na całym świecie i legendą rocka. Layne Staley zmarł 05.04.2002 roku w skutek przedawkowania. Frontman Alice In Chains odszedł dokładnie w osiem lat po śmierci Kurta Cobaina.

>>> Alice In Chains w Polsce <<<

Z Alice In Chain Layne Staley nagrał trzy albumy: Facelift (1990), uważany za opus magnum zespołu Dirt (1992) oraz Alice in Chains (1995). Poza tym, wokalista był także członkiem założonej przez gitarzystę Pearl Jam Mike'a Cready'ego oraz basistę Johna Bakera Saundersa supergrupy Mad Season. Formacja wydała tylko jeden album, kultowy Above z 1995 roku. Staley znalazł się również w składzie innej supergrupy - Class Of '99. Zespół wydał tylko jeden singiel, którym był cover Pink Floyd.

>>> Rockowe koncerty 2014: Rozkład jazdy <<<

Layne Staley już za życia stał się legendom. Jego niezwykły głos i charakterystyczny, pełen emocji sposób śpiewania stał się niedoścignionym wzorem dla wokalistów rockowych na całym świecie. W 1996 roku, niedługo po wydaniu Alice In Chains muzyk zniknął ze sceny i przestał się pokazywać publicznie. W ostatnich latach życia cierpiał na depresję, zerwał kontakt z przyjaciółmi i pogrążył się w nałogu, który w końcu doprowadził Layne Staley do śmierci.

Layne Staley zawsze i jego muzyka zawsze pozostaną w naszej pamięci. Pozostawił po sobie kilka niesamowitych płyt i wiele rewelacyjnych numerów obok których nie da się przejść obojętnie.

Historię życia i kariery frontman Alice In Chain opisała Adriana Rubio w książce Layne Staley: Get Born Again.

Alice In Chains w Polsce
wystąpi w 11.07. podczas Soniphere 2014 razem z Metallicą, Anthrax i Kvelertak

Alice In Chains - Bleed The FreakAlice In Chains - Them BonesAlice In Chains - SickmanAlice In Chain - Dam That RiverAlice In Chains - Down In A HoleI bonus, którego po prostu nie da się pominąć - Alice In Chains - Nutshell (MTV Unplugged)

 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • I8EURO 2020: Miasta i stadiony. Wiemy gdzie się odbędzie Euro 2020! [SPORT]

  2019-10-13
  Euro 2020: Miasta. W 2020 r. Euro po raz pierwszy odbędzie się w 13 miastach i krajach-gospodarzach. Finał Euro 2020 zostanie rozegrany na Wembley. Wśród miast Euro 2020 nie znalazło się żadna polska metropolia.
 • 12 tysięcy książek Olgi Tokarczuk sprzedane w ciągu zaledwie 10 godzin! Rekordowa sprzedaż w Empiku

  2019-10-11
  Wystarczyło niespełna pół dnia a książki Olgi Tokarczuk stały się bestsellerami! Czytelnicy masowo wykupują publikacje polskiej Noblistki - i to nie tylko wydania drukowane, ale również e-booki i audiobooki. Hitem są "Bieguni".
 • Jared Leto narzeka na nowego Jokera. Co mu nie pasuje?

  2019-10-11
  Jared Leto ma na swoim koncie wiele świetnych ról oraz występ w uniwersum DC, jako Joker. Aktor nie specjalnie miał możliwość pokazania swoich możliwości jako ikoniczny złoczyńca i ma trochę pretensję do stworzenia nowego filmu na temat Jokera.
 • Dożywotni zakaz wchodzenia na koncerty Guns N' Roses. Co zrobił fan?

  2019-10-11
  Jak bardzo trzeba się narazić zespołowi, by dostać dożywotni zakaz wchodzenia na koncerty? Przykładem jest pewien fan Guns N' Roses, który tak naraził się grupie, że ma zakaz absolutny.
 • Mothyfall prezentuje debiutancki singiel 'One Glance' [WIDEO]

  2019-10-11
  Po blisko roku od powstania, zespół Mothyfall objawił światu swój pierwszy owoc. Do sieci trafił debiutancki singiel zatytułowany „One Glance”, do którego powstał wyjątkowy klip.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz