Krzysztof Zawistowski

05.04.2014 (20:02)

ALICE IN CHAINS: 12. rocznica śmierci Layne'a Staley. Przypominamy 5 najlepszych numerów Alice In Chains [VIDEO]Layne Staley z Alice In Chains zmarł 12 lat temu w skutek przedawkowania. W 12. rocznicę śmierci Layne'a Staley przypominamy 5 najlepszych numerów Alice In Chains z legendarnym wokalistą. Alice In Chains wystąpi w Polsce 11.07. podczas Sonisphere Festival 2014 w Warszawie.

Layne Staley, podobnie jak Kurt Cobain, Jerry Cantrell, Chris Cornell, czy Dale Crover jest jedną z ikon grunge. Jego niesamowity głos i pełen emocji sposób śpiewania przyczynił się do przekształcenia się Alice In Chains z zespołu klubów i piwnic Seattle w multiplatynową gwiazdą znaną na całym świecie i legendą rocka. Layne Staley zmarł 05.04.2002 roku w skutek przedawkowania. Frontman Alice In Chains odszedł dokładnie w osiem lat po śmierci Kurta Cobaina.

>>> Alice In Chains w Polsce <<<

Z Alice In Chain Layne Staley nagrał trzy albumy: Facelift (1990), uważany za opus magnum zespołu Dirt (1992) oraz Alice in Chains (1995). Poza tym, wokalista był także członkiem założonej przez gitarzystę Pearl Jam Mike'a Cready'ego oraz basistę Johna Bakera Saundersa supergrupy Mad Season. Formacja wydała tylko jeden album, kultowy Above z 1995 roku. Staley znalazł się również w składzie innej supergrupy - Class Of '99. Zespół wydał tylko jeden singiel, którym był cover Pink Floyd.

>>> Rockowe koncerty 2014: Rozkład jazdy <<<

Layne Staley już za życia stał się legendom. Jego niezwykły głos i charakterystyczny, pełen emocji sposób śpiewania stał się niedoścignionym wzorem dla wokalistów rockowych na całym świecie. W 1996 roku, niedługo po wydaniu Alice In Chains muzyk zniknął ze sceny i przestał się pokazywać publicznie. W ostatnich latach życia cierpiał na depresję, zerwał kontakt z przyjaciółmi i pogrążył się w nałogu, który w końcu doprowadził Layne Staley do śmierci.

Layne Staley zawsze i jego muzyka zawsze pozostaną w naszej pamięci. Pozostawił po sobie kilka niesamowitych płyt i wiele rewelacyjnych numerów obok których nie da się przejść obojętnie.

Historię życia i kariery frontman Alice In Chain opisała Adriana Rubio w książce Layne Staley: Get Born Again.

Alice In Chains w Polsce
wystąpi w 11.07. podczas Soniphere 2014 razem z Metallicą, Anthrax i Kvelertak

Alice In Chains - Bleed The FreakAlice In Chains - Them BonesAlice In Chains - SickmanAlice In Chain - Dam That RiverAlice In Chains - Down In A HoleI bonus, którego po prostu nie da się pominąć - Alice In Chains - Nutshell (MTV Unplugged)

 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Znamy datę premiery oraz okładkę drugiej płyty The Freuders!

  2020-04-02
  Nadchodzącą płytę "Warrior" z przytupem zapowiedziały dwa single - „Hannibal” który zatrząsł gitarowym środowiskiem i skutecznie przypomniał o zespole, siegając prawie 18 000 wyświetleń na Youtube. Drugi singiel o enigmatycznej nazwie „Dijuth” przedstawił nadchodzący materiał The Freuders z łagodniejszej strony prezentując przy tym live video z zaprzyjaźnionej sali prób, w którym zespół ogrywał materiał przed jego zarejestrowaniem w Nebula Studio.
 • #zostanwdomu z IAMX - zapowowiedź specjalnych koncertów akustycznych online. Na występy obowiązują zapisy

  2020-04-02
  IAMX proponuje swoim fanym akustyczne koncerty i spotkania online podczas izolacji domowej. Wydarzenia mają odbywać się przez cały kwiecień.
 • GUTEK - Dobrze wiem co czujesz: nowy singiel w sieci

  2020-04-02
  Dobrze wiem co czujesz, to trzeci singiel z solowej płyty Gutka, której premiera została opóźniona przez pandemię koronawirusa.
 • Elton John zrobił charytatywny koncert w sieci i zebrał ogromną kwotę!

  2020-04-02
  Podczas pandemii koronawirusa, każdy stara się pomóc jak może, dotyczy to również artystów. Elton John postanowił zorganizować specjalny koncert charytatywny online i jak się okazało, zebrał bardzo dużo pieniędzy.
 • Arnold Schwarzenegger zachęca do zostania w domu i publikuje specjalny plan treningowy

  2020-04-02
  Jeżeli narzekacie, że przez pandemię i siedzenie w domu stracicie formę, to Arnie ma dla was kilka prostych rad, które warto wykorzystać. W końcu to sam Terminator, a on wie najlepiej jak zadbać o formę
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz