Daniel Wardziński

29.10.2014 (14:55)

Alice In Chains - Phantom Limb - nowy teledysk na... BitTorrent? Sprawdźcie teledysk na EskaROCK.pl [VIDEO]Alice In Chains zaprezentowali nowy teledysk do kawałka Phantom Limb. Co ciekawe - nie na YouTube, ale na... BitTorrent. Kolejny zespół szuka alternatyw na przyszłość ich muzyki w internecie.

Nowy teledysk Alice In Chains zrealizowano do kawałka Phantom Limb z ostatniego albumu grupy - The Devil Put Dinosaur Here. Fabularny teledysk opowiadający historię zbrodni został zaprezentowany światu za pośrednictwem BitTorrent - jednego z największych portali wymiany plików. Przez wiele lat tę platformę muzycy postrzegali jako największego wroga. Teraz zaczynają współpracę.

>>> Transmisje NBA za darmo? Darmowy dostęp do League Passa na początek sezonu <<<
 
Alice In Chains to drugi po Thomie Yorku z Radiohead przypadek bezpośredniej współpracy muzyków z serwisem umożliwiającym wymianę plików. Latami gwiazdy rocka walczyły z takimi możliwościami, które oczywiście umożliwiają piractwo. Czasy jednak się zmieniają, a walka z internetem jest jak walka z wiatrakami. Alice In Chains zrozumieli to szybko.

>>> Nowa płyta Thoma Yorke'a hitem w serwisie torrentów - przyszłość muzyki online? <<<

Teledysk do Phantom Limb to dzieło współpracy z Roboshobo, autorem teledysków dla takich legend jak Metallica, Mastodon czy Green Day. Teledysk ewidentnie zabrał wiele pracy i zaangażowania, a mimo to zespół postanowił udostepnić go w takim serwisie jak BitTorrent. Idzie nowe?

Obejrzyj nowy klip Alice In Chains

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Jared Leto zapowiedział kolejną dużą rolę filmową! W kogo wcieli się artysta?

  2020-08-11
  Jared Leto pokazuje bardzo często, że jest człowiekiem wielu talentów i prawdziwym kameleonem, który potrafi totalnie zmienić się do roli. Tym razem ogłoszono, że aktor wcieli się w słynną postać, która miała ogromny wpływ na popkulturę.
 • Staruszka wymiata przy kawałku AC/DC. To pokazuje, że muzyka łączy pokolenia

  2020-08-11
  Są takie zespoły, o których mówi się, że są absolutnie międzypokoleniowe i słucha się ich w różnym wieku. Dowodem na to może być twórczość AC/DC, która poruszyła pewną starszą panią.
 • Metallica wraca do grania! Gdzie będzie można zobaczyć zespół?

  2020-08-11
  Niedawno Metallica podzieliła się nagranie, na którym widać, jak przebiega próba. Okazuje się, że próby to nie tylko chęć działania nad nowym materiałem, to także przygotowania do koncertu. Kiedy i gdzie będzie można zobaczyć zespół na żywo?
 • Wardruna ogłosiła daty koncertów w Polsce! Kiedy i gdzie pojawi się zespół?

  2020-08-11
  Norweski zespół Wardruna ogłosił daty europejskiej trasy koncertowej, która będzie miała miejsce w listopadzie 2021 r.
 • Idealna praca dla par, bez wychodzenia z domu. Tak, chodzi o to, o czym myślicie

  2020-08-11
  Mówi się, że idealna praca nie istnieje, a jednak się okazuje, że można pracować w parach i praktycznie nic nie robić. Znaczy, trzeba uprawiać seks i spisywać pewne dane. Proste, prawda?
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz