Daniel Wardziński

29.10.2014 (14:55)

Alice In Chains - Phantom Limb - nowy teledysk na... BitTorrent? Sprawdźcie teledysk na EskaROCK.pl [VIDEO]Alice In Chains zaprezentowali nowy teledysk do kawałka Phantom Limb. Co ciekawe - nie na YouTube, ale na... BitTorrent. Kolejny zespół szuka alternatyw na przyszłość ich muzyki w internecie.

Nowy teledysk Alice In Chains zrealizowano do kawałka Phantom Limb z ostatniego albumu grupy - The Devil Put Dinosaur Here. Fabularny teledysk opowiadający historię zbrodni został zaprezentowany światu za pośrednictwem BitTorrent - jednego z największych portali wymiany plików. Przez wiele lat tę platformę muzycy postrzegali jako największego wroga. Teraz zaczynają współpracę.

>>> Transmisje NBA za darmo? Darmowy dostęp do League Passa na początek sezonu <<<
 
Alice In Chains to drugi po Thomie Yorku z Radiohead przypadek bezpośredniej współpracy muzyków z serwisem umożliwiającym wymianę plików. Latami gwiazdy rocka walczyły z takimi możliwościami, które oczywiście umożliwiają piractwo. Czasy jednak się zmieniają, a walka z internetem jest jak walka z wiatrakami. Alice In Chains zrozumieli to szybko.

>>> Nowa płyta Thoma Yorke'a hitem w serwisie torrentów - przyszłość muzyki online? <<<

Teledysk do Phantom Limb to dzieło współpracy z Roboshobo, autorem teledysków dla takich legend jak Metallica, Mastodon czy Green Day. Teledysk ewidentnie zabrał wiele pracy i zaangażowania, a mimo to zespół postanowił udostepnić go w takim serwisie jak BitTorrent. Idzie nowe?

Obejrzyj nowy klip Alice In Chains

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Jestem Twoim Starym – startuje nowy, alternatywny kanał dla ojców (i nie tylko)

  2019-10-15
  To NIE JEST kolejny nudny blog o rodzicielstwie. Nie będzie tu maluszków i pępuszków, pastelowego świata małych bombelków. To znaczy będzie o rodzicielstwie, ale w zdecydowanie innej formie. Twój Stary, to alternatywa dla ojców i czas by posłuchali, jak inni, doświadczeni ojcowie mówią o codzienności z dziećmi, która nie zawsze jest kolorowa...
 • Muniek Staszczyk pierwszy raz od wylewu. Muzyk umieścił specjalne wideo

  2019-10-15
  Muniek Staszczyk postanowił pierwszy raz wypowiedzieć się publicznie. Artysta powiedział kilka słów na temat choroby i swoich planów na przyszłość.
 • Gorgonzolla zaprasza na 'Konsumpcję'. Szczegóły premierowego koncertu zespołu w Warszawie

  2019-10-15
   19 października, warszawska grupa będzie świętowała premierę swojego drugiego albumu. Krążek 'Konsumpcja', zostanie odegrany w całości podczas specjalnego koncertu.
 • Przemówienie Grety Thunberg zostało przerobione na klimat Rage Against The Machine [WIDEO]

  2019-10-15
  Młoda aktywistka Greta Thunberg, jest na językach wszystkich, a jej przemówienie w wersji metalowej stało się prawdziwym hitem. Jeżeli spodobała się Wam metalowa wersja Grety, to musicie wiedzieć, że w sieci pojawiła się wersja w klimacie Rage Against The Machine.
 • Najdziwniejsze rzeczy na Google Street View, które wywołują dreszcze

  2019-10-15
  Google Maps zaskoczyło już nie raz licznymi absurdami, ukrytymi miejscami, przerażającymi oraz zabawnymi sytuacjami, które zostały przez przypadek uwiecznione. Wybraliśmy klika ujęć z Google Street View, które przyprawiają o dreszcze.
 • Wiedźmin w Cyberpunk 2077. Pewien fan postanowił umieścić postaci w nowej rzeczywistości

  2019-10-15
  Wiedźmin i Cyberpunk 2077 to dwa tytuły, którymi zarządza CD PROJEKT RED i spokojnie można powiedzieć, ze są to prawdziwe hity. Pewien fan postanowił połączyć oba światy w swoich specjalnych grafikach.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz