03.09.2012 (16:00)

Alanis Morissette w RockWalk of FameAlanis Morissette - jest kolejną gwiazdą, która weszła w poczet artystów rockowego galerii sław. Wyróżnienie zdobywają artyści, którzy przyczynili się do rozwoju muzyki.

Artystkę do RockWalk of Fame wprowadziła aktorka Alicia Silverstone, prywatnie koleżanka Alanis Morissette. Wokalistka zostawiła na hollywoodzkim chodniku muzycznych sław odcisk swoich dłoni.

Od 1995 roku Alanis Morissette jest jedną z najbardziej wpływowych kobiet i autorek we współczesnej muzyce rozrywkowej. Jej głęboko ekspresyjna muzyka oraz występy zdobyły szerokie uznanie krytyków, czego dowodami jest: 12 kanadyjskich nagród Juno Awards, 7 statuetek Grammy(r) (i dodatkowo 14 nominacji), nominacja do Złotego Globu oraz łączna sprzedaż ponad 60 milionów płyt na całym świecie.

Alanis zadebiutowała w 1995 roku multi platynowym albumem "Jagged Little Pill", w 1998 roku ukazał się jej najbardziej muzycznie eklektyczny krążek "Supposed Former Infatuation Junkie". Kolejnymi płytami w dyskografii Morissette są: "MTV Unplugged" (1999), "Under Rug Swept" (2002), "Feast On Scraps" (2002), "So-Called Chaos" (2004), "Jagged Little Pill Acoustic" (2005), zestaw największych przebojów "The Collection" (2005) oraz studyjny album "Flavors Of Entanglement" (2008).

Alanis Morissette ma za sobą także doświadczenia aktorskie, występując regularnie w telewizyjnych hitach serialowych min. w projektach "Weeds" oraz "Up All Night". Ostatnimi czasy Alanis można było oglądać w roli mentora w słynnym amerykańskim talent show "The Voice".
 
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Łydka Grubasa z wyjątkowym teledyskiem. Zespół wjeżdża z numerem ''Walec''

  2020-07-10
  W styczniu tego roku ukazała się „Socjalibacja", najnowsza płyta zespołu Łydka Grubasa. Sytuacja związana z pandemią wywróciła do góry nogami plany promocyjne związane z albumem, jednak zespół nie złożył broni. Oprócz licznych koncertów online i utworów specjalnych, które zaprezentował fanom w czasie lockdownu, postanowił wrócić do promocji wydanego materiału. Na oficjalnym kanale YouTube zespołu właśnie ukazał się teledysk do utworu „Walec".
 • Black Metal o noszeniu maseczki. Ojciec z córką nagrali specjalną piosenkę, by edukować ludzi

  2020-07-10
  Pandemia koronawirusa wprowadziła nowe rzeczy i zwyczaje, do których musimy się dostosować. Jednym z nich jest zakrywanie ust i nosa w przestrzeni publicznej, co ma zapobiec ewentualnym zakażeniom wirusem. Nie wszyscy jednak pamiętają o maseczkach. W celu przypomnienia, ojciec z córką nagrali black metalowy numer, który przypomina o zasłanianiu ust i nosa.  
 • Taco Hemingway lepszy od The Rolling Stones. Raper pokonał legendarny zespół na Youtube

  2020-07-10
  Mimo trudnej sytuacji na świecie, rynek muzyczny stara się iść swoim torem, na tyle ile to możliwe. W czwartek (9.07) dostaliśmy nowy numer The Rolling Stones, w piątek (10.07) świeży numer Taco Hemingwaya.  
 • Rambo wróci na ekrany? Sylvester Stallone wywołał ogromne zainteresowanie postem

  2020-07-10
  Seria Rambo, tak samo jako Rocky, jest prawdziwą wizytówką w karierze Sylvestra Stallone'a. Okazuje się, że słynny weteran może powrócić na ekrany!
 • Metallica zagrana na ukulele. Tak brzmi wyjątkowy cover 'Motorbreath'

  2020-07-10
  Metallica jest jednym z najczęściej coverowanych zespołów na świecie, jednak zawsze cieszą te przeróbki, które są nietypowe. Tak jest z Metalliką w wersji ukulele, która budzi ogromne zainteresowanie.
 • Twórcy Avengers: Endgame, chcą stworzył właśne Gwiezdne Wojny! Jaki mają pomysł?

  2020-07-10
  Avengers: Endgame okazało się prawdziwym hitem, który w piękny sposób zamknął pierwszy etap, budowanego 10 lat uniwersum. Okazuje się, że jest szansa na to, żeby twórcy finałowego filmu sagi Marvela, stworzyli także nowe Gwiezdne Wojny.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz