03.09.2012 (16:00)

Alanis Morissette w RockWalk of FameAlanis Morissette - jest kolejną gwiazdą, która weszła w poczet artystów rockowego galerii sław. Wyróżnienie zdobywają artyści, którzy przyczynili się do rozwoju muzyki.

Artystkę do RockWalk of Fame wprowadziła aktorka Alicia Silverstone, prywatnie koleżanka Alanis Morissette. Wokalistka zostawiła na hollywoodzkim chodniku muzycznych sław odcisk swoich dłoni.

Od 1995 roku Alanis Morissette jest jedną z najbardziej wpływowych kobiet i autorek we współczesnej muzyce rozrywkowej. Jej głęboko ekspresyjna muzyka oraz występy zdobyły szerokie uznanie krytyków, czego dowodami jest: 12 kanadyjskich nagród Juno Awards, 7 statuetek Grammy(r) (i dodatkowo 14 nominacji), nominacja do Złotego Globu oraz łączna sprzedaż ponad 60 milionów płyt na całym świecie.

Alanis zadebiutowała w 1995 roku multi platynowym albumem "Jagged Little Pill", w 1998 roku ukazał się jej najbardziej muzycznie eklektyczny krążek "Supposed Former Infatuation Junkie". Kolejnymi płytami w dyskografii Morissette są: "MTV Unplugged" (1999), "Under Rug Swept" (2002), "Feast On Scraps" (2002), "So-Called Chaos" (2004), "Jagged Little Pill Acoustic" (2005), zestaw największych przebojów "The Collection" (2005) oraz studyjny album "Flavors Of Entanglement" (2008).

Alanis Morissette ma za sobą także doświadczenia aktorskie, występując regularnie w telewizyjnych hitach serialowych min. w projektach "Weeds" oraz "Up All Night". Ostatnimi czasy Alanis można było oglądać w roli mentora w słynnym amerykańskim talent show "The Voice".
 
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Irańska platforma streamingowa usuwa kobiety z okładek płyt! [FOTO]

  2019-10-21
  Dobry album, to także często świetna okładka, która jest wizytówką i symbolem krążka. Jednak jedna z irańskich platform streamingowych, Melovaz, postanowiła pozmieniać okładki. Uściślając, z okładek zniknęły kobiety, co wywołało prawdziwą burzę.
 • Jarocy zaprasza na pierwsze koncerty. Szczegóły wydarzeń

  2019-10-21
  Już wkrótce Jarocy - grupa dowodzona przez popularnego gitarzystę Jarosława Nyckowskiego wyruszy w trasę promującą debiutancki album „Divided”.
 • Duet Youth Novels prezentuje singel "Skin"

  2019-10-21
  "Skin" to nowy singiel duetu Youth Novels, który wcześniej zaprezentował swoje melancholijne, przeszywające kompozycje na dwóch EP-kach.
 • Nie tylko Martin Scorsese krytykuje Marvela. Kolejny słynny reżyser nie lubi filmów superbohaterskich

  2019-10-21
  Kinowe Uniwersum Marvela rozrosło się do ogromnych rozmiarów, generując gigantyczne przychody. Niestety, nie każdy jest fanem tego typu kina i z pewnością nie przepada za nimi Martin Scorsese. Reżyser uznał niedawno, że filmy Marvela nie są kinem, a jego zdanie podziela inny, równie uznany reżyser.
 • Daria Zawiałow w 'Od przedszkola do Opola'. Tak śpiewała młoda wokalistka [WIDEO]

  2019-10-21
  Pamiętacie program 'Od Przedszkola do Opola', gdzie był słynny miernik hałasu? Wielu wokalistów tam zaczynało swoją drogę muzyczną, a wśród nich jest sama Daria Zawiałow
 • Olga Tokarczuk - Nobel. Jaką nagrodę finansową otrzyma pisarka?

  2019-10-21
  Mamy powody do radości, Olga Tokarczuk otrzymała Literacką Nagrodę Nobla! Wieść rozeszła się momentalnie i wielu Polaków ma powody do radości. Oczywiście, pojawiły się pytania, ile pieniądzy otrzyma Olga Tokarczuk?
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz