Dominik Pajewski

14.10.2019 (14:30)

Abbey Road nie miał być ostatnim albumem The Beatles. Szczegóły zdradził Ringo Starr50 lat temu, 8 sierpnia, najsłynniejszy zespół świata wyszedł z EMI Recording Studios w Londynie, by udać się na najbardziej ikoniczny spacer wszech czasów. Iain Macmillan sfotografował The Beatles, którzy przechodzili przez przejście dla pieszych. Kultowe zdjęcie trafiło na okładkę albumu 'Abbey Road', który w tym roku doczekał się jubileuszowej reedycji. Ringo Starr zdradził, że nie miał to być ostatni album zespołu.

Album „Abbey Road” ukazał się 26 września 1969 i choć nie był ostatnim wydawnictwem The Beatles (w 1970 ukazało się „Let It Be”), to była to ostatnia płyta, którą John, Paul, George i Ringo nagrali razem jako zespół. Niedawno, pojawiła się specjalna reedycja albumu, a przy jej okazji pojawiły się wywiady. W jednym z nich, Ringo Starr zdradził, że nie miał to być ostatni krążek zespołu.

LEGENDARNY DJ, PRZEROBIŁ PRZEMÓWIENIE GRETY THUNBERG NA KLIMATY ELECTRO


'Abbey Road' nie miał być ostatnim albumem The Beatles

Okazuje się, że The Beatles nie nagrywali albumu 'Abbey Road' z myślą o tym, że będzie to ostatni krążek zespołu. Jak wspomniał Ringo Star w wywiadzie dla BBC:

Nagraliśmy „Abbey Road” i powiedzieliśmy „wyszło całkiem nieźle”, ale nikt z nas nie powiedział „zagraliśmy razem po raz ostatni”. Nikt tego nie powiedział. Nikt tak nie czuł.

Myśleliśmy, że po nagraniu tej płyty zajmiemy się swoimi sprawami, a potem Paul do nas zadzwoni i powie: „Chłopaki, macie ochotę wejść do studia?”. I nagramy kolejną płytę.

Nie był to więc koniec – bo na końcu miłość, jaką przyjmiesz równa się miłości, jaką dałeś. Ja nigdy nie odczuwałem, że to koniec.

 
Warto dodać, że w 2019 roku, pojawiła się specjalna reedycja albumu, która dostępna jest w kilku opcjach.
 

JARED LETO NARZEKA NA NOWEGO JOKERA. CO MU NIE PASUJE?

 


ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • CULT OF LUNA, Brutus i A.A. Williams - koncert w Warszawie. Bilety, data, miejsce

  2019-11-13
  Post-metalowi giganci zasilają szeregi Metal Blade Records i ogłaszają europejską trasę koncertową! CULT OF LUNA zapowiada wielki powrót do Polski na jeden z najbardziej wyczekiwanych koncertów roku. Szwedzi zagrają 8.12 w warszawskim klubie Progresja. Wraz z nimi tego wieczoru wystąpi belgijska perełka ze stajni Sargent House/Hassle Records, czyli Brutus, a także brytyjskie A.A. Williams. Organizatorem koncertu jest agencja WiniaryBookings.
 • Dave Grohl w Ulicy Sezamkowej - posłuchajcie Here We Go Song!

  2019-11-13
  Dave Grohl spotykał się ze swoimi przyjaciółmi - Big Birdem i Elmo w programie edukacyjnym dla dzieci - Ulica Sezamkowa. W filmie możemy usłyszeć wspólne wykonanie piosenki „Here We Go Song”. Posłuchaj i baw się dobrze!
 • Rammstein - jak powstawał klip do utworu Auslander?

  2019-11-13
  Zespół Rammstein wypuścił 10 minutowe wideo zza kulis powstawania teledysku do piosenki „Auslander”. Jak kręcono klip? Co mówią o obrazie i samym utworze muzycy niemieckiej grupy?
 • Koncerty rockowe 2020 - kto wystąpi? Gwiazdy, daty, miejsca, kalendarz

  2019-11-13
  Jak co roku do Polski zawita mnóstwo zagranicznych gwiazd rocka nie tylko na klubowe koncerty, ale także na festiwale - te mniejsze i większe. Kogo zobaczymy w 2020? Sprawdźcie, kalendarz koncertów na przyszły rok i zaplanujcie sobie wolne w pracy. Artykuł jest aktualizowany na bieżąco.
 • LAO CHE - zespół zawiesza działalność! Pożegnalna trasa koncertowa 2020

  2019-11-13
  Jeden z najbardziej lubianych i najczęściej koncertujących zespołów w Polsce zawiesza działalność! LAO CHE o swojej decyzji poinformowali na swoim facebookowym fan page'u. Grupa z Płocka pożegna się z fanami trasą koncertową, która zaplanowana jest na luty, marzec i kwiecień przyszłego roku.
 • Legendy Metalu - grudniowa trasa Kat, Acid Drinkers, Vader i Quo Vadis ODWOŁANA

  2019-11-13
  Grudniowa trasa koncertowa Legend Metalu została odwołana! Taką informację jako pierwszy na swoim oficjalnym facebookowym fan page'u podał zespół Vader.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz