Tagi związane z DZIEŃ ZIEMI 2014 – KIEDY JEST? SPRAWDŹ I POSŁUCHAJ ROCKOWYCH NUMERÓW O RATOWANIU PLANETY. [VIDEO]: Międzynarodowy dzień matki ziemi, dzień ziemi 2014, kiedy jest dzień ziemi, święto ziemi, data dnia ziemi, dzień ziemi 2014 kiedy

Dotyczy: Miedzynarodowy Dzień Matki Ziemi 2014: kiedy jest obchodzony i co to za święto?

Dzień Ziemi 2014 – kiedy jest? Sprawdź i posłuchaj rockowych numerów o ratowaniu Planety. [VIDEO]


Anna Skalik

04.01.2014 (11:47)

Międzynarodowy Dzień Ziemi 2014 - sprawdź, kiedy wypada Święto Ziemi i posłuchaj rockowych hitów, które poruszają temat ratowania Planety i ochrony środowiska: m.in. Queen, Led Zeppelin i Depeche Mode.


Dzień Ziemi 2014 to coroczna inicjatywa, której celem jest promowanie postaw proekologicznych wśród ludzi. Nazywany jest też Świętem Ziemi, Światowym Dniem Ziemi lub Międzynarodowym Dniem Matki Ziemi. Niezależnie od nazewnictwa, chodzi o tę samą ideę.

Kiedy jest Dzień Ziemi? Święto obchodzone jest w chwili równonocy wiosennej na południowej półkuli ziemi i równonocy jesiennej na półkuli południowej. Dzień ten wypada 22 kwietnia.

>>> Nowości muzyczne 2014: Black Stone Cherry <<<

Data Dnia Ziemi 2014 nie jest przypadkowa, chodzi bowiem o to, że 22 kwietnia wyróżnia się spośród innych dni w roku - zarówno na północnej, jak i południowej półkuli, dzień i noc trwają tyle samo.

Potrzeba troski o Ziemię jest bardzo często poruszana w rockowej muzyce. Numery, który w jakiś sposób nawiązują do tego tematu stworzyło wiele znanych zespołów. Na EskaROCK.pl właśnie na Dzień Ziemi 2014 przedstawiamy Wam kawałki o ochronie Planety.

>>> Przystanek Woodstock 2014: line-up <<<

Depeche Mode - The Landscape Is Changing
White Skull - Save The Planet
Bob Dylan - License To Kill
Gojira - Toxic Garbage Planet
Iron Maiden - Rime of the Ancient Mariner
Led Zeppelin -
That's The Way
Queen - The Prophet's SongKomentarze:

--- reklama ---

--- reklama ---

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

Teledyski na eskarock.pl

Polecamy


--- reklama ---