Dominik Pajewski

23.10.2019 (13:20)

40 rocznica śmierci Bona Scotta z AC/DC, zostanie uczczona prawdziwą autostradą do piekłaMimo upływu lat, fani AC/DC pamiętają o postaci Bona Scotta, która jest niesamowicie ważna dla historii grupy i muzyki rockowej. Przy okazji 40 rocznicy śmierci wokalisty, w Australii powstanie coś absolutnie specjalnego, co można nazwać prawdziwą 'autostradą do piekła'.

Historia AC/DC zaczyna się tam, gdzie postać Bona Scotta, o której powiedziano już bardzo wiele i za każdym razem wniosek jest jeden, wokalista odszedł za wcześnie. Oczywiście, grupa pamięta o zmarłym koledze, jednak Australijczycy, również nie zapominają i w 40 rocznicę śmierci, planują coś wyjątkowego.

PAUL MCCARTNEY NIE ŻYJE OD 50 LAT? DAVE GROHL ODNIÓSŁ SIĘ DO TEORII


W 40 rocznicę śmierci Bona Scotta, w Australii pojawi się prawdziwa 'autostrada do piekła'

19 lutego 2020 roku minie 40 lat od tragicznej śmierci Bona Scotta. Z tej okazji, przygotowano na finał Perth Festival, który odbędzie się 1 marca 2020 roku specjalną imprezę, którą nazwano 'Autostradą Do Piekła'.

UKRAIŃSKI KOSMITA I BILLIE EILISH WE WSPÓLNYM NUMERZE. TA PRZERÓBKA WAS OCZARUJE [WIDEO]


Cała impreza będzie polegała na tym, że 10-kilometrowy odcinek autostrady zostanie zamknięty dla ruchu na 10 godzin. Podczas tych 10 godzin, zostaną zorganizowane różne imprezy, specjalna parada oraz występy coverbandów AC/DC. Do tego, zagrać ma Orkiestra Symfoniczna z Perth, która wykona numery AC/DC. Dodatkowo, zorganizowane zostaną specjalne panele dyskusyjne oraz wystawy sztuki.

Trzeba przyznać, że Australijczycy potrafią się bawić w rockowym stylu.

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • NOWA interpretacja w ramach LECH MUSIC: FESTIWALE INACZEJ. KAMP! MIERZY SIĘ Z klasykiem MOLESTY

  2020-08-10
  Jeden z najważniejszych polskich zespołów muzyki elektronicznej, który szturmem dostał się na największe sceny w Polsce, po raz kolejny zaskakuje swoich słuchaczy. Kamp! prezentuje własną interpretację singla Molesty Ewenement, przygotowaną w ramach Lech Music: Festiwale Inaczej. Klasyk „Wiedziałem, że tak będzie” w nowej wersji to utwór usłany elektronicznym brzmieniem, który już przy pierwszym odsłuchu przenosi nas wprost pod festiwalową scenę.
 • OFF Festival Katowice 2021 - Mac DeMarco, Alyona Alyona i inni – jest na co czekać

  2020-08-10
  Mac DeMarco, Alyona Alyona, DIIV, Quinn Christopherson i DJ Python dołączają do składu, czyli na OFFie w przyszłym roku dużo będzie słońca, trochę osobistych wyznań, ale iodrobina mroku. Na pewno: 100% dobrej muzyki.
 • Robin’s Wish - film dokumentalny pokaże ostatnie dni życia Robina Williamsa

  2020-08-10
  Śmierć Robina Williamsa była dla wszystkich ogromnym szokiem i do dzisiaj trudno zrozumieć całą sytuację. Powstanie specjalny film dokumentalny, który pokaże ostatnie dni życia aktora.
 • Goście utknęli na bezludnej wyspie i uratowała ich znajomość filmów katastroficznych

  2020-08-10
  Lubicie filmy katastroficzne? Jeżeli tak, to dobrze się składa, ponieważ mogą one pomóc wam w wyjściu z ciężkiej sytuacji. O tym przekonali się pewni goście, którzy wylądowali na bezludnej wyspie i uratował ich pewien trik z filmów katastroficznych.
 • Jared Leto zapowiedział kolejną dużą rolę filmową! W kogo wcieli się artysta?

  2020-08-10
  Jared Leto pokazuje bardzo często, że jest człowiekiem wielu talentów i prawdziwym kameleonem, który potrafi totalnie zmienić się do roli. Tym razem ogłoszono, że aktor wcieli się w słynną postać, która miała ogromny wpływ na popkulturę.
 • Metallica wróciła na salę prób! Grupa podzieliła się nagraniem

  2020-08-10
  Metallica po kilku miesiącach przerwy, w końcu wróciła na salę prób! Co słychać u zespołu, czy możemy spodziewać się nowych rzeczy od legendarnej grupy?
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz