Dominik Pajewski

14.10.2019 (12:37)

10 ciekawostek na temat nowego 'Jokera'. Kilka rzeczy Was mocno zaskoczyFilm o Jokerze był jedną z najbardziej wyczekiwanych produkcji w 2019 roku. Fani DC pokładali w filmie ogromne nadzieje i zostały one raczej spełnione. W sieci pojawia się również, coraz więcej ciekawostek na temat produkcji, my postanowiliśmy wybrać 10 najbardziej zaskakujących.

Solowy film o Jokerze to pozycja, na którą czekali fani uniwersum DC oraz widzowie, którzy chcieliby zobaczyć słynnego szaleńca w innym wcieleniu. Ostatnia kreacja stworzona przez Jareda Leto nie przypadła do gustu widowni, także DC starało się trochę inaczej przedstawić słynnego wroga Batmana. Produkcja nie należy do głównej osi fabularnej uniwersum DC, a jest czymś w ramach osobnej serii filmów. W sieci pojawia się coraz więcej ciekawostek, dzięki czemu możemy dowiedzieć się, jak powstawał świetnie oceniany film. Wybraliśmy 10 najlepszych ciekawostek o filmie.

JARED LETO NARZEKA NA NOWEGO JOKERA. CO MU NIE PASUJE?


Spięcia między De Niro a Phoenixem

Panowie mieli odmienne zdanie na temat odgrywania wspólnej sceny. Phoenix chciał improwizować scenę w studiu, zaś De Niro chciał trzymać się tylko tego co znalazło się w scenariuszu. W końcu, panowie doszli do kompromisu.

Dawna znajomość

Joaquin Phoenix przyjaźnił się z Heath Ledgerem, co ciekawe jedna ze scen jest hołdem dla zmarłego aktora. Chodzi o to, gdy Phoenix chwyta kamerę i mówi do widzów, jest to nawiązanie do tej sceny:
 

Naśladowanie śmiechu

Śmiech Jokera, który słyszymy w nowym filmie, Phoenix naśladował na wzór ludzi, cierpiących na patologiczny śmiech.

Zmiana diety

Phoenix przeszedł na niesamowicie restrykcyjną dietę, tracąc prawie 24 kilogramy.Śmiech to... ból

Reżyser filmu, Todd Phillips podkreślił, że śmiech Jokera musiał być tak głośny i straszny, by przyprawiał o ból. Jak słychać w filmie, udało się...

Taniec w łazience to...

...improwizacja aktora. W scenariuszu pojawiła się oczywiście taka scena, jednak Phoenix postanowił zaimprowizować ruchy.

Akcja filmu

Historia, która widzimy w filmie, dzieje się w 1981 roku. Datę wybrano dlatego, by móc odciąć się od innych filmów DC.

Ruchy sceniczne

Ruchy Jokera oraz trenowanie uśmiechu przed lustrem, zostało zainspirowane gwiazdami kina niemego. Chodzi o Bustera Keatona i Raya Bolgera


Schody Jokera

Scena z tańcem na schodach, stała się inspiracją dla fanów. Słynne schody zostały umieszczone na Google i to w kategorii 'kultu religijnego'. Schody znajdują się na Bronksie w Nowym Jorku.

Szpital Arkham

Słynny szpital Arkham, do którego Batman wsadzał wszystkich złoczyńców, w filmie został ukazany jako ważne miejsce dla całej fabuły. W rzeczywistości, to Terminal Armii na Brooklynie

SWETER KURTA COBAINA, KTÓRY NIGDY NIE BYŁ PRANY ZOSTAŁ ZNOWU WYSTAWIONY NA AUKCJĘ ZA GIGANTYCZNE PIENIĄDZE

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • CULT OF LUNA, Brutus i A.A. Williams - koncert w Warszawie. Bilety, data, miejsce

  2019-11-13
  Post-metalowi giganci zasilają szeregi Metal Blade Records i ogłaszają europejską trasę koncertową! CULT OF LUNA zapowiada wielki powrót do Polski na jeden z najbardziej wyczekiwanych koncertów roku. Szwedzi zagrają 8.12 w warszawskim klubie Progresja. Wraz z nimi tego wieczoru wystąpi belgijska perełka ze stajni Sargent House/Hassle Records, czyli Brutus, a także brytyjskie A.A. Williams. Organizatorem koncertu jest agencja WiniaryBookings.
 • Dave Grohl w Ulicy Sezamkowej - posłuchajcie Here We Go Song!

  2019-11-13
  Dave Grohl spotykał się ze swoimi przyjaciółmi - Big Birdem i Elmo w programie edukacyjnym dla dzieci - Ulica Sezamkowa. W filmie możemy usłyszeć wspólne wykonanie piosenki „Here We Go Song”. Posłuchaj i baw się dobrze!
 • Rammstein - jak powstawał klip do utworu Auslander?

  2019-11-13
  Zespół Rammstein wypuścił 10 minutowe wideo zza kulis powstawania teledysku do piosenki „Auslander”. Jak kręcono klip? Co mówią o obrazie i samym utworze muzycy niemieckiej grupy?
 • Koncerty rockowe 2020 - kto wystąpi? Gwiazdy, daty, miejsca, kalendarz

  2019-11-13
  Jak co roku do Polski zawita mnóstwo zagranicznych gwiazd rocka nie tylko na klubowe koncerty, ale także na festiwale - te mniejsze i większe. Kogo zobaczymy w 2020? Sprawdźcie, kalendarz koncertów na przyszły rok i zaplanujcie sobie wolne w pracy. Artykuł jest aktualizowany na bieżąco.
 • LAO CHE - zespół zawiesza działalność! Pożegnalna trasa koncertowa 2020

  2019-11-13
  Jeden z najbardziej lubianych i najczęściej koncertujących zespołów w Polsce zawiesza działalność! LAO CHE o swojej decyzji poinformowali na swoim facebookowym fan page'u. Grupa z Płocka pożegna się z fanami trasą koncertową, która zaplanowana jest na luty, marzec i kwiecień przyszłego roku.
 • Legendy Metalu - grudniowa trasa Kat, Acid Drinkers, Vader i Quo Vadis ODWOŁANA

  2019-11-13
  Grudniowa trasa koncertowa Legend Metalu została odwołana! Taką informację jako pierwszy na swoim oficjalnym facebookowym fan page'u podał zespół Vader.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz