Dominik Pajewski

14.10.2019 (12:37)

10 ciekawostek na temat nowego 'Jokera'. Kilka rzeczy Was mocno zaskoczyFilm o Jokerze był jedną z najbardziej wyczekiwanych produkcji w 2019 roku. Fani DC pokładali w filmie ogromne nadzieje i zostały one raczej spełnione. W sieci pojawia się również, coraz więcej ciekawostek na temat produkcji, my postanowiliśmy wybrać 10 najbardziej zaskakujących.

Solowy film o Jokerze to pozycja, na którą czekali fani uniwersum DC oraz widzowie, którzy chcieliby zobaczyć słynnego szaleńca w innym wcieleniu. Ostatnia kreacja stworzona przez Jareda Leto nie przypadła do gustu widowni, także DC starało się trochę inaczej przedstawić słynnego wroga Batmana. Produkcja nie należy do głównej osi fabularnej uniwersum DC, a jest czymś w ramach osobnej serii filmów. W sieci pojawia się coraz więcej ciekawostek, dzięki czemu możemy dowiedzieć się, jak powstawał świetnie oceniany film. Wybraliśmy 10 najlepszych ciekawostek o filmie.

JARED LETO NARZEKA NA NOWEGO JOKERA. CO MU NIE PASUJE?


Spięcia między De Niro a Phoenixem

Panowie mieli odmienne zdanie na temat odgrywania wspólnej sceny. Phoenix chciał improwizować scenę w studiu, zaś De Niro chciał trzymać się tylko tego co znalazło się w scenariuszu. W końcu, panowie doszli do kompromisu.

Dawna znajomość

Joaquin Phoenix przyjaźnił się z Heath Ledgerem, co ciekawe jedna ze scen jest hołdem dla zmarłego aktora. Chodzi o to, gdy Phoenix chwyta kamerę i mówi do widzów, jest to nawiązanie do tej sceny:
 

Naśladowanie śmiechu

Śmiech Jokera, który słyszymy w nowym filmie, Phoenix naśladował na wzór ludzi, cierpiących na patologiczny śmiech.

Zmiana diety

Phoenix przeszedł na niesamowicie restrykcyjną dietę, tracąc prawie 24 kilogramy.Śmiech to... ból

Reżyser filmu, Todd Phillips podkreślił, że śmiech Jokera musiał być tak głośny i straszny, by przyprawiał o ból. Jak słychać w filmie, udało się...

Taniec w łazience to...

...improwizacja aktora. W scenariuszu pojawiła się oczywiście taka scena, jednak Phoenix postanowił zaimprowizować ruchy.

Akcja filmu

Historia, która widzimy w filmie, dzieje się w 1981 roku. Datę wybrano dlatego, by móc odciąć się od innych filmów DC.

Ruchy sceniczne

Ruchy Jokera oraz trenowanie uśmiechu przed lustrem, zostało zainspirowane gwiazdami kina niemego. Chodzi o Bustera Keatona i Raya Bolgera


Schody Jokera

Scena z tańcem na schodach, stała się inspiracją dla fanów. Słynne schody zostały umieszczone na Google i to w kategorii 'kultu religijnego'. Schody znajdują się na Bronksie w Nowym Jorku.

Szpital Arkham

Słynny szpital Arkham, do którego Batman wsadzał wszystkich złoczyńców, w filmie został ukazany jako ważne miejsce dla całej fabuły. W rzeczywistości, to Terminal Armii na Brooklynie

SWETER KURTA COBAINA, KTÓRY NIGDY NIE BYŁ PRANY ZOSTAŁ ZNOWU WYSTAWIONY NA AUKCJĘ ZA GIGANTYCZNE PIENIĄDZE

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • NOWA interpretacja w ramach LECH MUSIC: FESTIWALE INACZEJ. KAMP! MIERZY SIĘ Z klasykiem MOLESTY

  2020-08-10
  Jeden z najważniejszych polskich zespołów muzyki elektronicznej, który szturmem dostał się na największe sceny w Polsce, po raz kolejny zaskakuje swoich słuchaczy. Kamp! prezentuje własną interpretację singla Molesty Ewenement, przygotowaną w ramach Lech Music: Festiwale Inaczej. Klasyk „Wiedziałem, że tak będzie” w nowej wersji to utwór usłany elektronicznym brzmieniem, który już przy pierwszym odsłuchu przenosi nas wprost pod festiwalową scenę.
 • OFF Festival Katowice 2021 - Mac DeMarco, Alyona Alyona i inni – jest na co czekać

  2020-08-10
  Mac DeMarco, Alyona Alyona, DIIV, Quinn Christopherson i DJ Python dołączają do składu, czyli na OFFie w przyszłym roku dużo będzie słońca, trochę osobistych wyznań, ale iodrobina mroku. Na pewno: 100% dobrej muzyki.
 • Robin’s Wish - film dokumentalny pokaże ostatnie dni życia Robina Williamsa

  2020-08-10
  Śmierć Robina Williamsa była dla wszystkich ogromnym szokiem i do dzisiaj trudno zrozumieć całą sytuację. Powstanie specjalny film dokumentalny, który pokaże ostatnie dni życia aktora.
 • Goście utknęli na bezludnej wyspie i uratowała ich znajomość filmów katastroficznych

  2020-08-10
  Lubicie filmy katastroficzne? Jeżeli tak, to dobrze się składa, ponieważ mogą one pomóc wam w wyjściu z ciężkiej sytuacji. O tym przekonali się pewni goście, którzy wylądowali na bezludnej wyspie i uratował ich pewien trik z filmów katastroficznych.
 • Jared Leto zapowiedział kolejną dużą rolę filmową! W kogo wcieli się artysta?

  2020-08-10
  Jared Leto pokazuje bardzo często, że jest człowiekiem wielu talentów i prawdziwym kameleonem, który potrafi totalnie zmienić się do roli. Tym razem ogłoszono, że aktor wcieli się w słynną postać, która miała ogromny wpływ na popkulturę.
 • Metallica wróciła na salę prób! Grupa podzieliła się nagraniem

  2020-08-10
  Metallica po kilku miesiącach przerwy, w końcu wróciła na salę prób! Co słychać u zespołu, czy możemy spodziewać się nowych rzeczy od legendarnej grupy?
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz