Daniel Wardziński

21.04.2015 (13:09)

Zapomniane legendy rocka - zespoły, które powinniśmy zapamiętać po DVD Sonic Highways Foo Fighters [VIDEO]Serial dokumentalny Sonic Highways, którego twórcą jest Dave Grohl z Foo Fighters przypomniał nam o kilku rockowych legendach, które dziś nie dostają tyle uwagi na ile zasłużyły. Sprawdźcie jakie legendy przypomnieli nam Foo Fighters.

Sonic Highways w wersji DVD trafiło do sprzedaży w Polsce kilka tygodni temu. Serial dokumentalny zrealizowany w trakcie tworzenia albumu o tym samym tytule. Dave Grohl spotykał się nie tylko z doskonale rozpoznawalnymi postaciami scen muzycznych w każdym z ośmiu odwiedzonych miast, ale też wspominał muzyczne legendy, które być może nie odniosły spektakularnych sukcesów komercyjnych, ale za to zmieniły bieg historii rocka. Kogo powinniśmy zapamiętać po obejrzeniu Sonic Highways DVD?

>>> 1/4 Champions League - transmisja, gdzie oglądać mecze rewanżowe w polskiej TV i online <<<
 
Cheap Trick

Legenda sceny Illinois, od lat kojarzona z Chicago, w rzeczywistości pochodzi z Rockford. Rick Nielsen, założyciel i charyzmatyczny gitarzysta zespołu pojawił się zarówno w filmie jak i na płycie zespołu. Cheap Trick w USA jest znane dużo bardziej niż w Polsce. Zespół do dziś nagrał ponad 15 albumów, które są prawdziwą kopalnią znakomitych numerów. Cheap Trick znaleźli się na liście 100 najlepszych hard rockowych zespołów w historii według VH1, a Dave Grohl w filmie wspomina jakim przeżyciem były dla niego koncerty i obserwowanie Nielsena na żywo.Bad Brains

Jeden z najciekawszych i najbardziej kontrowersyjnych zespołów hardkorowej sceny Waszyngtonu, która jak twierdzi Dave zainspirowała go najbardziej. Dziś niewielu ich pamięta, a to oni byli pionierami szaleńczego, połamanego hardcore'u, który niebawem stał się popularny. Afroamerykanie mają podstawy, żeby twierdzić nie tylko, że biali ukradli im rock'n'rolla, ale również... hardcore punka?13th Floor Elevators

Zespół z Austin, które wiele osób ocenia pod względem muzycznym bardzo mylnie, to prawdziwi pionierzy psychodelicznego rocka i kolejny przykład zespołu, który z pewnością znają Wasi idole, a niekoniecznie już ich fani. 13th Floor Elevators nagrali cztery albumy w końcówce lat 60. uznawane dziś za klasyki, a potem spotykali się jedynie sporadycznie. Pewne jest natomiast, że bez ich eksperymentów, psychodeliczny rock z pewnością wyglądałby inaczej.Steve Earle

Steve Earle pojawił się w filmie w trakcie wizyty Foo Fighters w Nashville. Bardzo wiele na temat jego muzyki, na pograniczu rocka, country i folku, mówiły ujęcia z jego występu w trakcie którego ludzie płakali, bo prawdziwość i głębia emocji jego muzyki rzeczywiście jest niezwykle poruszająca. Steve ma na koncie ponad 15 albumów, w które naprawdę warto się zagłębić, szczególnie jeśli znajdziecie teksty i poświęcicie im należną uwagę.Na Sonic Highways możemy popatrzeć na muzyków Foo Fighters jako prawdziwych muzycznych pasjonatów. Nie tylko idoli, ale również fanów. Każda z muzycznych scen przedstawiona jest szczegółowo i nie powierzchownie. Sprawdźcie to sami, bo jeśli chcecie zagłębić się trochę w historię rocka, to jest to znakomity punkt wyjścia.

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Andrzej Adamiak nie żyje! Wokalista Rezerwatu odszedł w wieku 60 lat

  2020-04-08
  To bardzo smutny dzień dla świata polskiego rocka. 8 kwietnia 2020, zmarł Andrzej Adamiak, wokalista, gitarzysta basowy i lider zespołu Rezerwat.
 • Fan AC/DC, zagrał koncert dla swoich sąsiadów, będąc na balkonie

  2020-04-08
  Podczas pandemii koronawirusa, niesamowicie popularne stały się koncerty na balkonach. Pewien fan AC/DC, postanowił wszystkich swoich sąsiadów, uraczyć muzyką ulubionej grupy.
 • Zawodniczka UFC spędza nago kwarantanne, czym postanowiła pochwalić się na Instagramie [FOTO]

  2020-04-08
  Podczas kwarantanny, ludziom przychodzą do głowy różne pomysły. Jedni grają na balkonach, inni trenują w domach, a jeszcze inni trenują, będąc totalnie nagimi. Taka nietypową formę treningu preferuje pewna zawodniczka UFC.
 • Gerard Way z My Chemical Romance wrzucił cztery nowe utwory [AUDIO]

  2020-04-08
  Gerard Way powrócił do aktywności muzycznej i to nie tylko tej z My Chemical Romance. Artysta udostępnił w sieci cztery nowe numery!
 • 12-letnia fanka, przerobiła ,,Angel of death Slayera'' [WIDEO]

  2020-04-08
  Slayer ma fanów na całym świecie i to w różnym wieku, czego dowodem może być nagranie 12-letniej fanki, która przerobiła ,,Angel of Death''.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz