Dominik Pajewski

05.12.2019 (15:24)

Za porzucenie psa lub kota, grozi więzienie w PolscePrzepisy w Polsce się zmieniają i jak widać, czasami na lepsze, przynajmniej dla zwierząt. Do niedawna, za krzywdzenie zwierząt groziły niskie kary, jednak właśnie się to zmienia i to na lepsze.

Przemoc wobec zwierząt jest ewidentnie problemem, który z roku na rok jest coraz większy. Niestety przepisy w tym temacie były źle skonstruowane, przez co za znęcanie się nad zwierzętami groziła nie za duża kara. Na szczęście, przepisy zmieniły się i to na korzyść.

BABY YODA ZOSTANIE 'CZŁOWIEKIEM ROKU' TIME? FANI STWORZYLI PETYCJĘZa porzucenie psa lub kota, grozi więzienie w Polsce

To, że posiadania zwierzaka to obowiązek, raczej nie trzeba nikomu tłumaczyć. Niestety, nie każdy potrafi zachować się dojrzale i krzywdzi zwierzę, które mu zaufało. Na szczęście, prawo się zmienia! Według nowych przepisów porzucenie zwierzaka to przestępstwo, za które grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli, cyn jest dokonany ze szczególnym okrucieństwem, kara może wzrosnąć do 5 lat więzienia.

Dodatkowo, sąd może domagać się 100 tysięcy złotych grzywny, która będzie musiała zostać przeznaczona na instytucje charytatywne lub na rzecz schroniska dla zwierząt.

UTWORY NA WŚCIEKŁOŚĆ - POWSTAŁA SPECJALNA PLAYLISTA DLA WKURZONYCH LUDZI

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Park of Poland Mszczonów - cennik. Ile za bilety?

  2020-01-28
  Park of Poland Mszczonów to nowe miejsce na rozrywkowej mapie Polski, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem jeszcze przed otwarciem. Jaki jest cennik? W jakiej cenie są bilety do Park of Poland Mszczonów? Wszystko zebraliśmy w jednym miejscu.
 • Najbezczelniejszy więzień świata. Uciekł z więzienia i wysłał stażnikom pocztówkę

  2020-01-28
  Więźniowie nie kojarzą się strażnikom za dobrze, a często są oni niemiłym wspomnieniem. Ten więzień wykazał się jednak dużą kreatywnością i bezczelnością, by nie zostać zapomnianym przez strażników.
 • Policja wyśmiała Patryka Vegę. Chodzi o najnowszy film [WIDEO]

  2020-01-28
  Patryk Vega ponownie zaskakuje w zwiastunie filmu 'Bad Boy', który ma trafić do kin 21 lutego. Nagranie promujące film spotkało się z odzewem Komendy Głównej Policji, która strollowała reżysera.
 • Łódzka OREADA zapowiada debiutancki album i duże tournee po Polsce

  2020-01-28
  "Głos" to teledysk do pierwszego singla zapowiadającego debiutancki album zespołu Oreada zatytułowany "Mówili mi ludzie". Premiera płyty odbędzie się na początku marca.
 • PAWEŁ SKIBA – „MIŁOŚĆ”. PREMIERA SINGLA

  2020-01-28
  Paweł Skiba dotychczas znany głównie jako wokalista Studia Accantus oraz zespołu GooseBumps wydaje swój pierwszy singiel.
 • Pablopavo - SZYBKA SERIA, SZYBKICH PYTAŃ [WIDEO]

  2020-01-28
  Pablopavo od lat wymyka się schematom i ciężko go w jakikolwiek sposób zaszufladkować. Przed premierą wydawnictwa projektu Pablopavo i Ludziki z Naprawdę Dużym Zespołem, artysta wpadł do naszego studia, by odpowiedzieć na pytania w 'Szybkiej Serii, Szybkich Pytań'.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz