Dominik Pajewski

03.01.2020 (14:37)

Z okazji 250. urodziny Beethovena komputer dokończy za niego X symfonięTechnologia pędzi do przodu, dzięki czemu możemy zobaczyć na ekranie zmarłych aktorów, a od pewnego czasu dostępne są specjalne streamy, gdzie można słuchać muzyki, którą stworzył algorytm. Okazuje się, że dzięki komputerom, wkrótce będziemy mogli usłyszeć X symfonię Beethovena.

Przed śmiercią Ludwig Van Beethoven rozpoczął pracę nad X symfonią, jednak nie udało mu się jej dokończyć. Muzyka do X symfonii istnieje, jednak we fragmentach i szkicach, które są przechowywane, co jednak nie prowadzi do usłyszenia genialnej muzyki kompozytora. Dzięki technologii ma się to zmienić!

2019 ROK BYŁ REKORDOWY DLA METALLIKI W INTERNECIE. STATYSTYKI ROBIĄ WRAŻENIEZ okazji 250. urodziny Beethovena komputer dokończy za niego X symfonię

Jak podaje 'Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung', z okazji 250. urodzin Beethovena, specjalny algorytm zajmie się dokończeniem X symfonii. Warto dodać, że nad specjalnym algorytmem pracował zespół złożony z informatyków, muzykologów i kompozytorów.

To co stworzy aglorytm, zostanie zagrane w 2020 roku przez bońską Orkiestrę Beethovena. Jak zachowa się algorytm? Ciężko stwierdzić, jednak pewne jest to, że nie będzie można jednoznacznie powiedzieć, czy właśnie to chciał uzyskać wielki kompozytor.
 

MACHINE DRIVEN SUN - BLACKOUT. NOWY SINGIEL ZESPOŁU Z GDAŃSKA


ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Wiedźmin - sezon 2 - czy będą Polacy w obsadzie?

  2020-02-26
  Wiedźmin w wersji Netflixa stał się prawdziwym hitem, który został całkiem ciepło przyjęty przez fanów. Pewnym było, że serial doczeka się kontynuacji, jednak wiele osób zastanawia się, czy zobaczymy tam aktorów z Polski?
 • Pokłócił się z żoną i strzelił do niej z... kuszy! Tragiczny finał awantury

  2020-02-26
  Kłótnie małżeńskie potrafią być bardzo ostre, a czasami cała zastawa stołowa zostaje potłuczona, zanim dojdzie się do porozumienia. Tym razem nie poszły jednak talerze w ruch, a kusza, która została użyta przeciwko małżonce.
 • Dlaczego SOAD nie mogą dojść do porozumienia? John Dolmayan tłumaczy

  2020-02-26
  Nowa płyta System Of A Down jest marzeniem wielu fanów, jednak zespół cały czas odkłada nowy krążek na później. John Dolmayan postanowił ujawnić, co jest przyczyną całej sytuacji.
 • Ozzy Osbourne zamiast wrócić na scenę, nagra nowy album już za miesiąc?

  2020-02-26
  Ozzy Osbourne cały czas musi wstrzymać się z powrotem na scenę, co z pewnością jest bardzo frustrujące. Jak się okazuje, wokalista nie zamierza siedzieć bezczynnie i prawdopodobnie niedługo wejdzie do studia.
 • 'Dziwny jest ten świat' w wykonaniu 15-letniej finalistki 'The Voice Kids 3'. Wykonanie wzruszyło jurorów

  2020-02-25
  W programach typu talent show da się zauważyć wielu utalentowanych uczestników, jednak czasami pojawiają się prawdziwe perełki, które wzruszają do łez jurorów. Tak jest w przypadku 15-letniej Natalii, która zdobyła serca publiczności i jury.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz