Dominik Pajewski

13.02.2019 (15:21)

Walka na miecze świetlne jest oficjalnym sportem we Francji!Gwiezdne Wojny od ponad 40 lat rozpalają wyobraźnie fanów na całym świecie. Śmiało można też stwierdzić, że świat wykreowany przez George'a Lucasa to wzór do naśladowania w temacie popkulturowym. Okazuje się, że to co widzieliśmy w filmach pojawia się także w naszym świecie. We Francji walka na miecze świetlne stała się oficjalnym sportem.

Gwiezdne Wojny to prawdziwa ikona popkultury, która od ponad 40 lat rozpala wyobraźnie fanów na całym świecie. Często różne rzeczy z sagi pojawiają się w naszej rzeczywistości, a obecnie kupienie stroju Lorda Vadera nie jest raczej większym problemem. 


Bruce Lee z mieczem świetlnym - kino walki spotyka Gwiezdne Wojny [VIDEO]
Okazuje się, że słynne walki na miecze świetlne również stały się realne w naszym świecie i to na tyle, że zrobiono z nich oficjalny sport! To nie żart, ani nie fantazja jednego z fanów, we Francji uznano walkę na miecze świetlne za oficjalny sport.
 
FFE połączyła siły francuską z akademią walki na miecze świetlne (French Lightsaber Academy) i to po to by zorganizować pierwszy turniej w walce na miecze świetlne. Zawodnicy mierzyli się o tytuł mistrza kraju, wszystko na macie o średnicy 8 metrów, a wygrywał ten, który trafił przeciwnika 15 razy. 

Podatek od grzechu. Najbrutalniejsze gry będą tym obciążone?


Oczywiście gdy tego nie zrobił, liczono punkty, a oczywiście za trafienie w głowę czy tułów punktów było dużo więcej. Jak widać, to co znamy z Gwiezdnych Wojen staje się rzeczywistością i to dosłownie.

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • „III” - premiera trzeciego albumu Oberschlesien na Barbórkę

  2019-12-11
  4 grudnia wyszedł trzeci krążek grupy z Piekar Śląskich. Konsekwentnie, jak dwie poprzednie płyty , zatytułowany jedynie cyfrą album pozostaje utrzymany w charakterystycznej dla zespołu stylistyce industrial-metalu.
 • Sprzedam Opla to już przeszłość. Zabawny film podbija sieć [WIDEO]

  2019-12-11
  Ogłoszeń w stylu 'sprzedam Opla', jest bardzo dużo w sieci, jednak to jest bardzo wyjątkowe. Tutaj nie ma miejsca na zwykły opis auta, mamy tutaj do czynienia z prawdziwym przykładem kreatywności.
 • EASTPAK X SMILEY Koncentracja na pozytywach

  2019-12-11
  Eastpak, marka znana z innowacyjnych rozwiązań w zakresie sprzętu podróżniczego, ma przyjemność ogłosić wyjątkową współpracę ze Smiley.
 • Artur Rojek - Kundel: artysta powraca z nowym singlem! [WIDEO]

  2019-12-11
  Po kilku latach ciszy, Artur Rojek powraca z nowym singlem! Do sieci trafiła zapowiedź utworu pod tytułem 'Kundel'.
 • Last Christmas - można przenocować w miejscu, gdzie kręcono teledysk

  2019-12-11
  Utwór 'Last Christmas' jest uznawany za prawdziwy klasyk, który co święta jest odświeżany i nucony przez wiele osób. Okazuje się, że można przenocować w miejscu, które widzimy w teledysku!
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz