Anna Skalik

28.03.2014 (11:11)

THE ROLLING STONES W POLSCE - koncert oprotestowany przez Związek Zawodowy Muzyków RP [VIDEO]Koncert Rolling Stones w Polsce w 2014 jak dotąd nie został oficjalnie potwierdzony, ale już pojawiły się protesty przeciw jego organizacji. Związek Zawodowy Muzyków RP wydał list otwarty, w którym krytykuje pomysł koncertu Stonesów w Polsce.

Związek Zawodowy Muzyków RP wyraził protest przeciw koncertowi legendarnego zespołu The Rolling Stones w Polsce. Przypomnijmy, że w marcu 2014 pojawiły się pogłoski o tym, że Rolling Stones mogą zagrać w Warszawie podczas obchodów 25 rocznicy wyborów czerwcowych 1989. Impreza ma odbyć się 4 czerwca na Stadionie Narodowym, a koncert Stonesów miał być jej uświetnieniem.

Choć 4 czerwca The Rolling Stones grają w Tel-Awiwie, co sprawia, że koncert w Polsce jest po prostu niemożliwy, Związek Zawodowy Muzyków RP postanowił wyrazić swój protest przeciw organizacji imprezy z udziałem Micka Jaggera i ekipy.

>>> Koncert The Rolling Stones w Polsce - sprawdź nowe informacje <<<

W Internecie, a konkretnie na facebookowym profilu grupy Lombard, opublikowany został list otwarty, w którym członkowie ZZM RP apelują o uczczenie 25 rocznicy pierwszych polskich wolnych wyborów w inny sposób - np. przez dobrze zorganizowaną prezentację dorobku polskiej muzyki. Artyści z ZZM RP wyrażają także pogląd, że zapraszanie wielkich zagranicznych gwiazd jest drenażem i tak już skromnych funduszy na kulturę.

>>> Przystanek Woodstock - line-up, program imprezy <<<

Co Wy na to? Czy zgadzacie się z twórcami protestu?
ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Członkowie Queen mają kontakt z Johnem Deaconem? Czy jest szansa na wspólne granie?

  2020-10-20
  Zespół Queen nadal koncertuje, grając koncerty z Adamem Lambertem i ciesząc się pozytywnym przyjęciem ze strony fanów. Fani pytają ciągle, co z Johnem Deaconem, który przestał występować w 1997 roku. Okazuje się, że Brian May wie co dzieje się z zespołowym przyjacielem.
 • Najstraszniejsze horrory świata wybrane! Naukowcy przedstawili listę

  2020-10-20
  Jeżeli zawsze kłóciliście się ze znajomymi o to, który horror jest najstraszniejszy, to teraz nie ma wątpliwości. Naukowcy stworzyli listę, która pokazuje, które horrory najbardziej straszą ludzi.
 • Lana Del Rey udostępnia premierowy teledysk. Numer zapowiada nowy album

  2020-10-20
  Lana Del Rey jest jedną z tych artystek, która ma fanów w różnych kręgach. Artystka zaprezentowała najnowszy singiel, który zapowiada premierowe wydawnictwo.
 • Nowy sezon Dextera nie będzie kontynuacją? Twórcy tłumaczą o co chodzi

  2020-10-20
  Dexter to jeden z tych seriali, który do dzisiaj jest bardzo dobrze wspominany przez fanów, nie licząc ostatniego sezonu. Twórcy postanowili powrócić do tematu Dextera i zapowiedziano nowy sezon! Teraz wiemy, w jakim czasie zostanie osadzona historia.
 • Nowa płyta SOAD powstanie? Shavo Odadjian: jestem optymistą

  2020-10-20
  Nowa płyta System Of A Down jest wyczekiwana od 15 lat i spokojnie można stwierdzić, że chyba nie doczekamy się tego krążka. Shavo Odadjian, ma jednak pozytywne spojrzenie na ten temat.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz