Dominik Pajewski

29.06.2020 (11:15)

The Rolling Stones chcą pozwać Donalda Trumpa. O co chodzi?Często bywa tak, że świat polityki i muzyki krzyżuje się ze sobą, jednak są sytuacje, gdy takie przecięcie nie jest zbyt pozytywne. Tak jest w przypadku konfliktu Stonesów z Donaldem Trumpem.
 

The Rolling Stones są na takim poziomie, że nie muszą już niczego udowadniać, jednak bardzo mocno bronią swojej własności, jaką jest muzyka. Zespół wszedł w konflikt z samym Donaldem Trumpem, który według zespołu, wykorzystał bezprawnie ich muzykę.

KULT PRACUJE NAD NOWYM ALBUMEM? WOJTEK JABŁOŃSKI ZDRADZIŁ PLANY ZESPOŁU


Donald Trump wykorzystał bezprawnie muzykę The Rolling Stones?

O co chodzi w całej sytuacji? Donald Trump często wykorzystuje na swoich wiecach utwór ''You Can’t Always Get What You Want”. Grupa prosiła wielokrotnie o zaprzestanie, jednak Trump nie reaguje.

W specjalnym oświadczeniu, The Rolling Stones napisali:

BMI poinformował komitet wyborczy Trumpa, że nieautoryzowane wykorzystywanie piosenek narusza prawa autorskie. Jeśli Donald Trump zignoruje to pismo i będzie dalej wykorzystywał utwory, spotka do pozew o granie muzyki bez zezwolenia.

Sprawa nie dotyczy tylko The Rolling Stones, ponieważ Trump wykorzystuje także muzykę Aerosmith, R.E.M. i Neila Younga.Na to oczywiście artyści również się nie zgadzają.

RAMMSTEIN: CZY WIBRATORY W SPECJALNEJ EDYCJI 'LIEBE IST FÜR ALLE DA', BYŁY ODLEWAMI CZŁONKÓW ZESPOŁU?

 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Metallica wraca do grania! Gdzie będzie można zobaczyć zespół?

  2020-08-11
  Niedawno Metallica podzieliła się nagranie, na którym widać, jak przebiega próba. Okazuje się, że próby to nie tylko chęć działania nad nowym materiałem, to także przygotowania do koncertu. Kiedy i gdzie będzie można zobaczyć zespół na żywo?
 • Zespół Hungarica jednak nie wystąpi na koncercie z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Jest oświadczenie Dyrektora CSW i odpowiedź zespołu

  2020-08-11
  Koncert z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, wywołuje od samego początku wiele emocji. Po zrezygnowaniu z udziału w koncercie zespołów: Luxtorpeda, Maleo Reggae Rockers i rapera Kękę, dyrektor CSW ogłosił, że zespół Hungarica nie wystąpi podczas wydarzenia.
 • NOWA interpretacja w ramach LECH MUSIC: FESTIWALE INACZEJ. KAMP! MIERZY SIĘ Z klasykiem MOLESTY

  2020-08-10
  Jeden z najważniejszych polskich zespołów muzyki elektronicznej, który szturmem dostał się na największe sceny w Polsce, po raz kolejny zaskakuje swoich słuchaczy. Kamp! prezentuje własną interpretację singla Molesty Ewenement, przygotowaną w ramach Lech Music: Festiwale Inaczej. Klasyk „Wiedziałem, że tak będzie” w nowej wersji to utwór usłany elektronicznym brzmieniem, który już przy pierwszym odsłuchu przenosi nas wprost pod festiwalową scenę.
 • OFF Festival Katowice 2021 - Mac DeMarco, Alyona Alyona i inni – jest na co czekać

  2020-08-10
  Mac DeMarco, Alyona Alyona, DIIV, Quinn Christopherson i DJ Python dołączają do składu, czyli na OFFie w przyszłym roku dużo będzie słońca, trochę osobistych wyznań, ale iodrobina mroku. Na pewno: 100% dobrej muzyki.
 • Robin’s Wish - film dokumentalny pokaże ostatnie dni życia Robina Williamsa

  2020-08-10
  Śmierć Robina Williamsa była dla wszystkich ogromnym szokiem i do dzisiaj trudno zrozumieć całą sytuację. Powstanie specjalny film dokumentalny, który pokaże ostatnie dni życia aktora.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz