Dominik Pajewski

04.03.2020 (09:16)

The Night Springs - rockowe uderzenie ze ŚląskaThe Night Springs to fuzja pięciu odmiennych światów muzycznych. Ich połączenie wydaje się z pozoru niemożliwe, jednakże zespół w zaskakujący sposób łączy gatunki takie jak indie, electro, rock, jazz i rap, tworząc przy tym zaskakujący labirynt dźwięków pozwalający słuchaczowi całkowicie się w nim zatracić.

W swoich utworach zespół porusza tematykę toksycznych miłości, skomplikowanych relacji panujących w społeczeństwie, a także uczuciach towarzyszących wpadaniu w rutynę codzienności.

Wszystko zaczęło się w roku 2017, kiedy po finalnym dopasowaniu ostatnich elementów muzycznej układanki, zespół uformował ostateczny skład.

OZZY OSBOURNE MYŚLAŁ, ŻE METALLICA SIĘ Z NIEGO NAŚMIEWA
Jednoznaczna i jednogłośna wizja twórczości pozostawała jednak w bliżej nieokreślonym odległym miejscu. Pierwszymi efektami przeróżnych eksperymentów natury muzycznej zostały single pt „Żwir” oraz „Drogi Donikąd” opisujące codzienność życia w postindustrialnym środowisku.

Utwory te dały przepustkę do wystąpienia na ważnych wydarzeniach muzycznych, między innymi na Naturalnie Mazury Festiwal, gdzie zespół dzielił scenę z takim gwiazdami jak Brodka, Organek, Kult, czy Lady Pank.

Wygrana przeglądu muzycznego Rock Arena na stadionie Arena Zabrze jako debiutant, umożliwiła nagranie pierwszej autorskiej LP.

Owocem kolejnych eksperymentów i poszukiwań twórczego „ja” zostało LP pt. „Fama i Delir”. Na płycie znalazły się dwa poprzednie single, a także 6 premierowych utworów, napisanych jako kolejny etap rozwoju zespołu. Do współpracy przy materiale zostali zaproszeni również raper Borek, a także skrzypaczka Olga Rduch. Premiera odbyła się 15 lutego 2019 roku.

Obecnie zespół zakończył pracę nad kolejnym EP pt. „Ostatnio sypiam gorzej”, który jest aktualnie najbardziej przemyślanym, pod względem lirycznym jak i muzycznym, materiałem formacji. Sam zespół mówi o nim jako terapii dla ludzi, którym otaczający świat i towarzyszące im uczucia nie są obojętne.

The Night Springs nie byli podczas procesu twórczego ograniczani poprzez żaden czynnik, ponieważ cały materiał został napisany, zaaranżowany, nagrany, zmiksowany, a także zmasterowany przez nich samych co pozwoliło zespołowi na pełną swobodę podczas tworzenia utworów.

Najnowszy materiał jest już dostępny na każdym serwisie streamingowym.

w skład zespołu wchodzą:

    • Michalina Kukla
    • Wiktor Jóźwicki
    • Jakub Sleziak
    • Sebastian Borowicz
    • Jakub Wloka

KONIEC LISTOPADA - ,,MOLOCH". NOWE WYDAWNICTWO ZESPOŁU


ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Black Sabbath: 50. lecie albumu PARANOID, zostanie uczczone specjalnym boxem CD i boxem winylowym!

  2020-08-07
  Uznany za twórcę nowego gatunku muzyki, jakim jest heavy metal, legendarny zespół z Birmingham, Black Sabbath, świętuje w tym roku 50. rocznicę wydania swojego albumu ''Paranoid''.
 • Męskie Granie 2020 - TRANSMISJA. Gdzie oglądać specjalny koncert?

  2020-08-07
  Męskie Granie 2020 odbywa się w wyjątkowej formule, w postaci tylko jednego koncertu. Gdzie oglądać transmisję z wyjątkowego wydarzenia Męskiego Grania? O której startuje TRANSMISJA?
 • Męskie Granie 2020 - zespoły, gdzie oglądać koncert 8.08.2020?

  2020-08-07
  Męskie Granie 2020 - kto zagra na wyjątkowej edycji imprezy, która przez pandemie koronawirusa przyjmuje nieco inną formę? Wszystkie szczegóły na EskaROCK.pl.
 • Co widzą insekty? Naukowcy stworzyli małą kamerę, którą przyczepili do żuka

  2020-08-07
  Naukowcy chcą dowiedzieć się, jak wygląda życie owadów i w tym celu stworzono specjalną kamerkę. Jest to zminiaturyzowana wersja kamery nagrywającej w dobrej jakości, dzięki czemu możemy zobaczyć życie żuka.
 • POLSKI FESTIWAL STAND-UPU 2020 - SZCZEGÓŁY IMPREZY

  2020-08-07
  Polski Festiwal Stand-upu to wielkie 3 dniowe święto, które jednoczy całe środowisko komediowe. Co roku w Warszawie pojawia się ponad 60 komików, którzy oprócz komediowego sznytu mogą zbić z Wami piątkę i uraczyć Was krótką rozmową. Różnorodność festiwalu jest jego znakiem firmowym dlatego każdy dzień obfituje w inne wydarzenia.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz