Dominik Pajewski

16.06.2020 (13:57)

The Lockdown, Teatr 21 przeciw społecznemu wykluczeniu ludzi z niepełnosprawnościamiPrzymusowe zamknięcie w domach, gwałtownie wyzwoliło w mediach społecznościowych głosy tęsknoty za najróżniejszymi przyjemnościami, które w trakcie Lockdownu stały się niemożliwe do zrealizowania. Aktorzy Teatru 21, w kampanii The Lockdown odgrywając wybrane cytaty z mediów społecznościowych, zwracają uwagę na to, jak wielkim szczęściem jest nasza samodzielność i nieograniczone możliwości wyboru.

Dla osób z niepełnosprawnościami to nie jest codzienność, oni marzą o samodzielności. Aktorzy marzą o miejscu, w którym będą mogli rozwijać swoje pasje, realizować się artystycznie i dzielić się swoją sztuką z innymi. Takim miejscem ma się stać Centrum Sztuki Włączającej. Miejscem, które na polu sztuki umożliwi spotkania osób z niepełnosprawnościami z pełnosprawnymi na równych prawach. 

RAMMSTEIN NAGRYWA NOWY ALBUM! KIEDY PREMIERA? CO JUŻ WIEMY?
 


 
Dalekie podróże, wyjazdy na mecze ulubionej drużyny, czy festiwale muzyczne, imprezy - te i liczne inne atrakcje stały się oczywiste i przystępne jak nigdy wcześniej. Lockdown pokazał jednak, jak bardzo społeczeństwo było uprzywilejowane mając to wszystko na wyciągnięcie ręki. Nie dla wszystkich wyjście z domu będzie oznaczało korzystanie z popularnych rozrywek. 
 
Nierówność i wykluczenie osób z niepełnosprawnościami to punkt wyjścia kampanii Teatru 21, wykreowanej i wyprodukowanej przez agencję 180heartbeats + JUNG v MATT i dom produkcyjny F25. Aktorzy odgrywają wybrane z sieci cytaty, które dotyczą znanych odbiorcom atrakcji. Bohaterowie spotu może nie latają na zakupy do Dubaju ani nie chwalą się w mediach społecznościowych zdjęciami brunchu, ale robią coś niesamowicie ważnego - przełamują bariery. Sięgają po wymarzoną samodzielność, pokonując wykluczenie z pewnych sfer i definiując te obszary na nowo, na scenie Teatru 21. 

MICHAEL J. FOX OPOWIEDZIAŁ, KTÓRYCH GITARZYSTÓW NAŚLADOWAŁ W ''POWROCIE DO PRZYSZŁOŚCI

 
Teatr 21 to inicjatywa włączająca, w ramach której osoby z autyzmem i zespołem Downa mogą jednocześnie zarabiać i rozwijać swoją pasję do aktorstwa. Kampania ma na celu zebranie środków na pierwszy prawdziwy dom dla teatru, który dotychczas działał dzięki uprzejmości partnerów. Wyremontowane dzięki zbiórce Centrum Sztuki Włączającej będzie pierwszą ogólnodostępną instytucją kultury na mapie Warszawy, w całości dedykowaną twórczości artystów z niepełnosprawnościami. Oprócz działalności artystycznej Teatr 21 zajmuje się również edukacją, pedagogiką teatru, działalnością wydawniczą, organizuje wykłady i pracuje w międzynarodowych sieciach. W Centrum odbywać się będą m.in. spotkania z artystami, warsztaty dla rodzin i osób starszych, wykłady z zakresu studiów o niepełnosprawności, wystawy artystów sztuk wizualnych i wiele innych. Sama przestrzeń jak i wszystkie wydarzenia będą dostosowane do potrzeb osób z różnymi niepełnosprawnościami. 
 
W ciągu 15 lat swojej działalności, Teatr 21 stworzył kilkanaście spektakli prezentowanych w teatrach i instytucjach w całej Polsce. Grupa występowała na festiwalach krajowych (m.in. Wrocław, Poznań, Gdańsk, Kraków) i zagranicznych (Praga, Berlin, Helsinki, Freiburg). W 2019 roku spektakl “Rewolucja, której nie było” został nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym “Boska Komedia” w Krakowie.
 
Zbiórka środków na remont przestrzeni Centrum Sztuki Włączającej i pierwszy dom Teatru 21 odbywa się na stronie https://zrzutka.pl/teatr21
 
Program Centrum Sztuki Włączającej jest współfinansowany przez m.st. Warszawa. Otwarcie instytucji planowane jest na jesień 2020. 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Sharon Osbourne wspomniała odgryzienie głowy nietoperzowi przez Ozzy'ego

  2020-08-13
  Sharon Osbourne przez lata życia z Ozzym, nie tylko była jego partnerką, ale także menedżerką, dzięki której kariera wokalisty Black Sabbath nadal kwitnie. Sharon postanowiła w jednym z ostatnich wywiadów, wspomnieć słynną sytuację, z odgryzieniem głowy nietoperzowi.
 • Fani SOAD krytykują nowy zespół Shavo Odadjiana. Basista na to: Zawsze będą tacy idioci

  2020-08-13
  Fani System Of A Down są sfrustrowani i wygląda na to, że coraz większa złość wylewa się na widok publiczny. Tym razem dostało się basiście zespołu, który wystartował z nowym projektem.
 • Wind Of Change: The Iconic Song. Szczegóły specjalnego wydawnictwa

  2020-08-13
  SCORPIONS świętują 30. tą rocznicę wydania swojej ballady - ikony, która stała się ścieżką dźwiękową upadku Muru Berlińskiego
 • Najlepiej zarabiający aktorzy na świecie. Forbes opublikował ranking

  2020-08-13
  Ranking najlepiej zarabiających aktorów, potrafi mocno się zmieniać i co roku kto inny jest w pierwszej dziesiątce. Forbes opublikował ranking najlepiej zarabiających aktorów i kilka nazwisk może być zaskakujących w tym zestawieniu.
 • Topiel: Dom w głębi lasu czyli historia, która wydarzyła się naprawdę. Premiera nowego słuchowiska w Storytel

  2020-08-13
  W Storytel 28 lipca miało premierę nowe słuchowisko Topiel: Dom w głębi lasu inspirowane powieścią Jakuba Ćwieka.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz