Kamil Pawłowski

17.02.2017 (13:05)

Tauron Nowa Muzyka 2017: data, miejsce, bilety, line-upZbliża się 12. edycja festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Kiedy i gdzie odbędzie się festiwal? W jakich cenach są bilety i karnety na wydarzenie? Kto wystąpi? Sprawdź szczegóły na EskaROCK.pl.

Tauron Nowa Muzyka na dobre wpisała się na festiwalową mapę Polski. Co roku do naszego kraju zjeżdżają się najciekawsi przedstawiciele muzyki elektronicznej, hip-hopu, szeroko pojętej alternatywy, rocka a także artyści jazzowi. Nie brakuje także miejsca dla głośnych debiutantów. Od 2009 roku główną lokalizacją festiwalu są tereny byłej Kopalni Węgla Kamiennego w Katowicach. Wcześniej impreza odbywała się w Cieszynie. Warto zwrócić uwagę, że Festiwal Tauron Nowa Muzyka trzykrotnie (w 2010, 2012 i 2014 roku) został laureatem nagrody European Festival Awards w kategorii Najlepszy Mały Europejski Festiwal.
 
 

Tauron Nowa Muzyka 2017: data i miejsce

 
Od kilku lat impreza odbywała się niezmiennie pod koniec sierpnia i trwała kilka dni. Tegoroczna edycja Tauron Nowa Muzyka Katowice odbędzie się wcześniej bo już 6-9 lipca. Od 2014 roku przestrzeń Festiwalu to katowicka Strefa Kultury, powstała na pokopalnianych terenach w dzielnicy Bogucice. To kulturalna wizytówka Katowic z nowoczesnymi siedzibami Muzeum Śląskiego, NOSPR (Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia) i MCK (Międzynarodowego Centrum Kongresowego). Konkretne lokalizacje imprezy w Katowicach poznamy wkrótce.
 

Tauron Nowa Muzyka 2017: line up

 
Dotychczas ogłoszeni muzycy, którzy wystąpią podczas 12. edycji: Róisín Murphy, The Cinematic Orchestra, Michael Mayer, Gang Gang Dance, Ry X, Gold Panda, Luke Vibert, Christian Löffler & Mohna A/V live, Romare full live band, Mall Grab, Lucy, Paula Temple, Yussef Kamaal, I-F, Palms Trax, Thomas Brinkmann, Porter Ricks, Princess Nokia. Nie zabraknie także polskich artystów, w Katowicach zobaczymy projekt Fisz Emade Tworzywo i Tego Typa Mesa.
 

Tauron Nowa Muzyka 2017: bilety

 
Cennik biletów i karnetów na imprezę wygląda następująco:
 
Karnet 4-dniowy (czwartek – niedziela) – SOLD OUT
Karnet 3-dniowy (czwartek, piątek, sobota) – 300 PLN
Karnet 3-dniowy do nabycia tylko w kasach NOSPR (sprzedaż online via Bilety24.pl) oraz na stronie Ticketpro.pl
Karnet 2-dniowy (piątek, sobota) – 230 PLN
Bilet 1-dniowy (piątek lub sobota) – T.B.A.
Bilet na koncert otwarcia 06.07. czwartek – T.B.A.
Bilet na koncert zamknięcia 09.07. niedziela – T.B.A.

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • SuperNerd - Super trudne, turowe, RPG, w którym musisz jeść, pić i dbać o zdrowie [Gameplay.pl]

  2020-01-17
  Stoneshard to wymagająca turowa gra RPG, w której Twoje umiejętności taktyczne będą testowane w bitwach z wrogami, chorobami i obrażeniami. To gra, w której głód obniża Twoją efektywność, a niepozorne zadrapanie może się zamienić w śmiertelną infekcję. W tej grze nie jesteś wyjątkowym słoneczkiem, prowadzonym przez twórców za rączkę. W tym świecie każdy Twój wróg jest równie dobry jak Ty więc żeby pokonać kogoś, kto pozornie wygląda na mięczaka, będziesz się musiał mocno napocić.
 • Zostawiasz zwierzaka na cały dzień w domu? Spotify ma dla niego specjalną playlistę

  2020-01-17
  Często zwierzaki zostają same na całe dnie w domu i czekają wiernie na swojego właściciela. Aby nasi pupile nie smucili się w oczekiwaniu, Spotify stworzyło specjalną playlistę dla czekających zwierzaków.
 • Rosjanin przerobił 'Ausländer' Rammsteina w nietypowy sposób [WIDEO]

  2020-01-17
  W Rosji jest wielu fanów Rammstein, którzy niesamowicie ciepło przyjmują zespół w swoim kraju. Rosyjscy fani często też przerabiają numery Rammstein, a tym razem padło na kawałek 'Ausländer', który został wykonany w ciekawym klimacie.
 • Powstał dokument o Ozzym Osbournie. Zwiatun 'The Nine Lives Of Ozzy Osbourne' już w sieci [WIDEO]

  2020-01-17
  Ozzy Osbourne powraca w wielkim stylu i nie dość, że ma nowy krążek, wraca na trasę koncertową, to jeszcze w planach jest film fabularny i jak się okazuje film dokumentalny.
 • James Hetfield powraca!Muzyk opuścił odwyk i przygotowuje wystawę

  2020-01-17
  James Hetfield musiał wrócić na odwyk, ponieważ dawne demony wróciły do niego. Okazuje się, że frontman Metalliki wychodzi na prostą, opuścił odwyk i planuje specjalną wystawę.
 • Chester Bennington w nowym numerze. Zespół wokalisty udostępnił premierowy singiel

  2020-01-17
  Po odejściu Chestera Benningtona, przyszłość Linkin Park nie została jasno określona. Okazuje się, że w archiwach pozostało kilka nagrań i to z pierwszego zespołu Chestera.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz