Krzysztof Zawistowski

17.03.2014 (15:31)

SPORT na EskaROCK.pl: Nie żyje Marek Galiński - najbardziej utytułowany, polski kolarz górskiMarek Galiński nie żyje. Najbardziej utytułowany, polski kolarz górski zginał w wypadku w nocy z niedzieli na poniedziałek, 17.03. Marek Galiński był uczestnikiem czterech olimpiad, dziewięciokrotnym mistrzem Polski, trenerem.

Prekursor kolarstwa MTB w Polsce, wielokrotny mistrz kraju z w kolarstwie górskim, trener Marek Galiński w nocy z niedzieli na poniedziałek zmarł w wyniku obrażeń odniesionych w wypadku samochodowym. Miał 39 lat.

>>> KSW 26: gdzie i w jakiej cenie kupić bilety? <<<

Marek Galiński był najbardziej utytułowanym zawodnikiem kolarstwa górskiego w historii tego sportu. Był także prekursorem i promotorem, jedną z najważniejszych i najbardziej zasłużonych postaci tej dyscypliny. Miał na swoim koncie 9-krotne mistrzostwo polski, udział w czterech olimpiadach, wielokrotne starty w mistrzostwach świata i Europy. Od kilku lat zajmował się pracą trenera. Przygotowywał Maję do Igrzysk Olimpijskich.
 
Marek był dla mnie jak starszy brat, od niego nauczyłem się wszystkiego, jeśli chodzi o kolarstwo górskie. Jeszcze wczoraj wieczorem z nim rozmawiałem, wracał z Cypru, był pełen nadziei i pomysłów. Kolarstwo górskie w Polsce straciło wielką postać – mówił kolarz, zdobywca Pucharu Polski MTB Kornel Osicki portalowi beskidzka24.pl.
 
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • SuperNerd - Super trudne, turowe, RPG, w którym musisz jeść, pić i dbać o zdrowie [Gameplay.pl]

  2020-01-17
  Stoneshard to wymagająca turowa gra RPG, w której Twoje umiejętności taktyczne będą testowane w bitwach z wrogami, chorobami i obrażeniami. To gra, w której głód obniża Twoją efektywność, a niepozorne zadrapanie może się zamienić w śmiertelną infekcję. W tej grze nie jesteś wyjątkowym słoneczkiem, prowadzonym przez twórców za rączkę. W tym świecie każdy Twój wróg jest równie dobry jak Ty więc żeby pokonać kogoś, kto pozornie wygląda na mięczaka, będziesz się musiał mocno napocić.
 • Zostawiasz zwierzaka na cały dzień w domu? Spotify ma dla niego specjalną playlistę

  2020-01-17
  Często zwierzaki zostają same na całe dnie w domu i czekają wiernie na swojego właściciela. Aby nasi pupile nie smucili się w oczekiwaniu, Spotify stworzyło specjalną playlistę dla czekających zwierzaków.
 • Rosjanin przerobił 'Ausländer' Rammsteina w nietypowy sposób [WIDEO]

  2020-01-17
  W Rosji jest wielu fanów Rammstein, którzy niesamowicie ciepło przyjmują zespół w swoim kraju. Rosyjscy fani często też przerabiają numery Rammstein, a tym razem padło na kawałek 'Ausländer', który został wykonany w ciekawym klimacie.
 • Powstał dokument o Ozzym Osbournie. Zwiatun 'The Nine Lives Of Ozzy Osbourne' już w sieci [WIDEO]

  2020-01-17
  Ozzy Osbourne powraca w wielkim stylu i nie dość, że ma nowy krążek, wraca na trasę koncertową, to jeszcze w planach jest film fabularny i jak się okazuje film dokumentalny.
 • James Hetfield powraca!Muzyk opuścił odwyk i przygotowuje wystawę

  2020-01-17
  James Hetfield musiał wrócić na odwyk, ponieważ dawne demony wróciły do niego. Okazuje się, że frontman Metalliki wychodzi na prostą, opuścił odwyk i planuje specjalną wystawę.
 • Chester Bennington w nowym numerze. Zespół wokalisty udostępnił premierowy singiel

  2020-01-17
  Po odejściu Chestera Benningtona, przyszłość Linkin Park nie została jasno określona. Okazuje się, że w archiwach pozostało kilka nagrań i to z pierwszego zespołu Chestera.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz