Dominik Pajewski

16.12.2019 (15:32)

Śląski duet electro-popowy KONTAUR zapowiada premierę drugiej ep-kiŚląska grupa Kontaur, której debiutancka ep-ka „Read The Light” ukazała się w lipcu tego roku, zapowiedział premierę drugiego wydawnictwa zatytułowanego „Fragile Bonds”.

Najnowsze wydawnictwo “Fragile Bonds” EP (premiera w drugiej połowie stycznia 2020) zawiera cztery premierowe utwory i jest kontynuacją muzycznej podróży projektu Kontaur, która została zapoczątkowana w lipcu 2019 debiutancką EPką “Read the Light”.

JEZUS GEJEM WEDŁUG PRODUKCJI NETFLIXA. KATOLICY STWORZYLI SPECJALNĄ PETYCJĘ, PRZECIWKO FILMOWI


Tak jak poprzednie wydawnictwo, EPka “Fragile Bonds” jest mocno zakorzeniona muzycznie w stylu elektro oraz indie pop, ale słychać na niej również echa muzyki lat osiemdziesiątych jak Depeche Mode, New Order czy Cocteau Twins. Konrad Niedojadło, który kryje się pod nazwą Kontaur jest odpowiedzialny za muzykę I teksty oraz za produkcję tego wydawnictwa, a wokalistka Julia Mika zaśpiewała na trzech utworach. Ostatni utwór to kompozycja instrumentalna inspirowana nieco muzyką ambient.W warstwie lirycznej “Fragile Bonds” porusza temat związków między dwojgiem ludzi, a konkretniej jest opisem ich ciemnych i kruchych aspektów. Na wydawnictwie dominują elektroniczne brzmienia, ale nie zabrakło tam również dźwięków gitary i fortepianu.

PO 10 LATACH JOHN FRUSCIANTE WRACA DO RED HOT CHILI PEPPERS!


Ze oprawę graficzną wydawnictwa odpowiedzialny jest ceniony polski artysta Bartek Bałut, a jego abstrakcyjne prace zdobią obie EPki Kontaur. Kontaur to Konrad Niedojadło, muzyk i producent muzyczny pochodzący z Tarnowa a mieszkający i tworzący na Śląsku. Muzyka którą tworzy Kontaur to mieszanka nowoczesnych brzmień elektronicznych oraz dźwięków lat osiemdziesiątych inspirowanych zespołami Depeche Mode, New Order, The Cure. Dodatkowo całość okraszona jest elementami muzyki ambient. Kontaur współpracuje z wokalistką Julią Miką, która odpowiedzialna jest za wokal w większości utworów z dwóch pierwszych wydawnictw EP.

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Co by było, gdyby Neo wziął niebieską pigułkę. Przeróbka z użyciem deep fake ma odpowiedź

  2020-02-19
  Matrix ma powrócić w nowej odsłonie w 2021 roku, jednak zanim to się stanie, w sieci można znaleźć coś ciekawego. Dzięki technologii deep fake, ukazano co by było gdyby Neo wziął niebieską pigułkę.
 • Gitarzysta Limp Bizkit złamał rękę, ale i tak zagrał koncert

  2020-02-19
  O Limp Bizkit można mieć różne zdanie, jednak nie da się odmówić grupie zaangażowania. Na ostatnim koncercie zespołu, gitarzysta Wes Borland zagrał koncert, mimo złamanej ręki.
 • Five Finger Death Punch wyjaśnili, dlaczego Megadeth grają przed nimi

  2020-02-19
  Wspólne koncerty Five Finger Death Punch i Megadeth cieszą się ogromnym zainteresowaniem, o czym mógł świadczyć fakt frekwencji w Warszawie. Zespół wyjaśnił, dlaczego taka kolejność jest na trasie.
 • Ozzy kolejny raz odwołuje trasę koncertową. Do sieci trafiło oświadczenie

  2020-02-19
  Świat obiegła informacja, która zszokowała wiele osób. Ozzy Osbourne oficjalnie ujawnił, że od roku zmaga się z chorobą Parkinsona. Choroba została zdiagnozowana u artysty po wypadku, jednak jak sam twierdzi, zmaga się z nią od lat. Teraz Ozzy oznajmił, że musi odwołać kolejną część trasy koncertowej.
 • Orbita Wiru wydaje nowy album "Hipis 2020"

  2020-02-19
  20 lutego na światło dzienne wyjdzie nowy album stołecznej formacji rockowej Orbita Wiru. Czwarte w dorobku zespołu wydawnictwo studyjne nosi przewrotny tytuł “Hipis 2020”.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz