Dominik Pajewski

21.10.2019 (12:02)

Skąd wziął się hejt na Gretę Van Fleet? Wokalista Airbourne wyjaśniłGreta Van Fleet ma wielu fanów, jednak też wiele osób uważa zespół za kopię dawnych patentów, które opracowane były przez Led Zeppelin. Wokalista Airbourne postanowił wyjaśnić, skąd bierze się hejt na młodych artystów.

Greta Van Fleet to jeden z tych zespołów, który szturmem podbił listy przebojów, zdobywając masę fanów i jednocześnie tyle samo przeciwników. Wiele osób zarzuca zespołowi wtórność i kopiowanie stylu Led Zeppelin i Aerosmith. Wokalista Airbourne, Joel O’Keeff w wywiadzie dla Teraz ROCKa, postanowił wyjaśnić, skąd wziął się hejt na młody zespół.

MARILYN MANSON - NOWY KLIP TRAFIŁ DO SIECI. FANI BARDZO DOBRZE OCENIAJĄ PIOSENKĘ [WIDEO]Wokalista Airbourne powiedział, skąd wziął się hejt na Grete Van Fleet

Jak wspomniał Joel w wywiadzie dla Teraz ROCKa:

Są po prostu dzieciakami, grają całkiem nieźle, ale bardzo szybko wystrzelili, nie budowali powoli swojej bazy fanów, grając w małych klubach. Każdy zespół, który szybko się wybija spotka się z krytyką. Zwłaszcza w rock and rollu. Nie wiem, dlaczego ludzie tak reagują. Zespoły takie jak Judas Priest, Metallica, Iron Maiden czy AC/DC nie stały się gwiazdami z dnia na dzień. Dużo czasu pracowały, żeby dojść do miejsca, w którym znajdują się dzisiaj. Ale nie wszyscy nienawidzą zespołów, które szybko stają się gwiazdami, niektórzy je kochają. Nie wiem skąd ta nienawiść, dlaczego ludzie nie skupiają się na muzyce, tylko dołączają do nagonki. Dla mnie hejt nie jest fajny, nie ma w nim nic rockandrollowego. Jeśli podoba ci się jakiś kawałek to fajnie, ale jeśli nie jest to twoja muzyka nie musisz o tym wszystkich informować, po prostu go nie słuchaj. Kiedy zaistnieliśmy ludzie też wieszali na nas psy, ale już tego nie robią, bo wiedzą, że tak gramy i już.

Jak widać, Greta Van Fleet ma też swoich obrońców i to w postaci legendarnych artystów.
 

LINDEMANN UDOSTĘPNIŁ KLIP STWORZONY W CAŁOŚCI PRZEZ SZTUCZNĄ INTELIGENCJĘ [WIDEO]

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Banknot Euro z wizerunkiem Warszawy. Do obiegu trafi limitowana edycja

  2019-11-15
  Banknoty kolekcjonerskie są z biegiem czasu sporo warte i z pewnością tak będzie i tym razem. Co ciekawe, specjalny banknot Euro będzie zawierał widok Warszawy. Gdzie będzie można go zdobyć?
 • Northlane w Polsce 2019 - bilety, data, i miejsce koncertu australijskiego zespołu

  2019-11-15
  Northlane zapowiada nowy album i wraca po rocznej przerwie na koncert do Polski! Australijczycy wystąpią 12 grudnia na jedynym koncercie w Polsce w warszawskim klubie Proxima! W roli supportów wystąpią Silent Planet, Void of Vision oraz gość specjalny, który zostanie ogłoszony już niebawem! Organizatorem koncertu jest agencja Winiary Bookings.
 • Stworzono antysmogowe piwo! Jak działa wyjątkowy trunek?

  2019-11-15
  Walka ze smogiem trwa i jest dość nierówna, jednak Czesi wpadli na wyjątkowy pomysł, aby z zanieczyszczeniem powietrza walczyć dzięki specjalnemu piwu.
 • Kult Film - gdzie oglądać film o zespole Kazika Staszewskiego?

  2019-11-15
  Kult to zespół legendarny, który wychował kilka pokolenia fanów i bardzo wyraźnie zapisał się w historii muzyki rockowej. Specjalny film dokumentalny na temat grupy Kazika Staszewskiego pojawi się w kinach. Gdzie obejrzeć film?
 • Till Lindemann skomentował sprawę związaną z pobiciem mężczyzny w barze

  2019-11-15
  Wokalista Rammstein został jakiś czas temu oskarżony o pobicie, po jednym z koncertów na trasie. Do zdarzenia doszło w barze luksusowego hotelu Bayerischer Hof w Monachium, gdzie Lindemann zatrzymał się po koncercie. Sprawa na jakiś czas przycichła, jednak teraz wokalista postanowił ujawnić kilka szczegółów.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz