Dana Pakońska

30.12.2014 (13:37)

Rockowa 100: podsumowanie. Czego jeszcze nie wiecie o najlepszych kawałkach 2014 [VIDEO]Które kawałki były najlepsze w 2014? Kto ma najwięcej swoich numerów w Rockowej 100? Sprawdźcie nasze podsumowanie na EskaROCK.pl!

Rockowa 100, czyli najlepsze kawałki 2014: podsumowanie. Sprawdzamy, analizujemy rockowe numery, znane Wam doskonale z anteny radia Eska ROCK. A nuż powiemy też o rzeczach, na które nie zwracaliście uwagi. Przykład? Pierwszy i ostatni numer w notowaniu noszą tytuł: Take Me To Church. Miejsce pierwsze należy do Hoziera, a setne, co ciekawe, do Sinéad O'Connor.

>>> Podsumowanie 2014: najgłośniejsze rockowe premiery roku <<<

Hozier był więc najlepszy. Ponadto ścisłą czołówkę zasilają giganci: AC/DC, Foo Fighters, Lenny Kravitz czy Pink Floyd ze swoimi nowymi kompozycjami. Nie zabrakło też kawałka Queen, nagranego przed laty z Freddiem Mercurym, a wydanego całkiem niedawno (miejsce 5.). Najmłodsi stażem są w pierwszej dziesiątce George Ezra i Curly Heads. I mimo że Kasabian i You Me At Six mają już 10 lat grania za sobą, to przy dinozaurach rocka wydają się być jak przedszkolaki ;-)

W Rockowej setce zdecydowanie przeważają numery zagraniczne. Polskie kawałki to zaledwie jedna piąta wszystkich. Słuchaczom Eski ROCK z rodzimych kompozycji najbardziej przypadła do gustu piosenka Curly Heads Reconcile - miejsce 9.

Tylko jeden Polak zasilił pierwszą ćwiartkę najlepszych kawałków 2014 - chodzi oczywiście o Piotra Roguckiego, który wraz z Within Temptation nagrał melodyjne Whole World Is Watching.

>>> Najlepsze piosenki 2014: zobacz ranking i podsumowanie magazynu Billboard! <<<

Artur Rojek został doceniony przez słuchaczy za zwoje trzy single: Syreny, Beksę i Czas, który pozostał. Ładna frekwencja. Kto jeszcze wylądował ze swoimi piosenkami na kilku miejscach naszego muzycznego zestawienia?

Rockowa 100 pomieściła 4 numery Coldplay, czyli tyle samo, co Royal Blood. Po 3 kawałki w naszym zestawieniu mają grupy Kaiser Chiefs, U2 i wspomniany już Rojek. Zespoły i wykonawcy, których 2 utwory weszły do naszego rockowego podsumowania, to grupa niezwykle liczna: Kasabian, Imagine Dragons, Milky Chance, Lenny Kravitz, The Black Keys, Ed Sheeran, Nickelback, Interpol, George Ezra, Power Of Trinity, Jack White i Curly Heads (jeśli liczyć bez numeru Dawida Podsiadło solo).

W linku poniżej znajdują się wyniki głosowania na najlepsze rockowe kawałki mijającego roku.Hozier - Take Me To Church


ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Koronawirus w Polsce - ogłoszono nowe obostrzenia na specjalnej konferencji. Co z maturami?

  2020-04-09
  Podczas specjalnej konferencji prasowej, która odbyła się 9 kwietnia 2020, ogłoszono nowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Co dalej z maturami i egzaminami ósmoklasistów?
 • Daria Zawiałow zagra koncert z domu! Kiedy będzie można obejrzeć specjalny występ?

  2020-04-09
  Nie tylko fani tęsknią za aktywnością koncertową Darii Zawiałow. Artystka tęskni za graniem na żywo i nie może żyć bez koncertów, dlatego wychodzi naprzeciw oczekiwaniom fanów i zaprasza na wyjątkowy koncert prosto z domu!
 • Wielkanoc 2020 - życzenia. Co wysłać smsem do najbliższych?

  2020-04-09
  Życzenia wielkanocne 2020. Krótkie teksty SMS oraz krótkie życzenia wielkanocne. Sprawdźcie, co najlepiej wysłać przyjaciołom i rodzinie w święta.
 • Wiedźmin jak Strażnicy Galaktyki! Zobaczcie fanowską przeróbkę serialu

  2020-04-09
  Wiedźmin Netfilca stał się ogromnym hitem i tylko kwestią czasu było, kiedy pojawią się przeróbki różnych scen. Pewien fan wpadł na to, że można połączyć Wiedźmina z motywem ze ,,Strażników Galaktyki''.
 • Postaci z Disneya, jako bohaterowie horrorów. Świetne przeróbki pojawiły się w sieci

  2020-04-09
  Postaci Disneya nigdy nie kojarzyły się wam z czymś strasznym i przerażającym? Po zobaczeniu tych specjalnych grafik, przekonacie się, że postaci z waszego dzieciństwa, potrafią być przerażające.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz