Dominik Pajewski

06.03.2019 (15:38)

Rape Day - kontrowersyjna gra o mordercy i gwałcicielu trafi na STEAM?O brutalności w grach mówi się od lat, jednak jak pokazały badania, przemoc ukazywana w grach, wcale nie oznacza zwiększenia agresji wśród graczy. Co innego, gdy mówimy o grze, w której wcielamy się w mordercę i gwałciciela. Taką

Przemoc w grach pojawia się od dawna i od dawna mówi się o tym, że nie ma ona negatywnego wpływu na graczy. Co innego, jeśli mówimy o grze, w której główny bohater to seryjny morderca i gwałciciel, który żyje w świecie po apokalipsie zombie. Tak wygląda mniej więcej zarys tego, co można dostać w grze 'Rape Day'.

Big Brother 2019 - od kiedy premiera kultowego reality show w TVN?


Rape Day - kontrowersyjna gra o mordercy i gwałcicielu budzi kontrowersje. Czy trafi na STEAM?

Już jakiś czas temu zapowiadano, że na STEAM nie będą trafiały gry, które łamią prawo lub są trollingiem. Co do 'Rape Day', która jest grą z gatunku visual novel, a jej główny bohater to seryjny morderca i gwałciciel, który żyje w świecie po apokalipsie zombie, ciężko powiedzieć, czy tytuł wejdzie na STEAM. W grze pojawia się napastowanie, zabijanie oraz gwałty, jak opisują twórcy, jest to niebezpieczny świat, w którym nie obowiązują żadne prawa.
 

Na rządowej stronie pojawiło się porno. Ministerstwo finansów wyjaśnia
 

Twórca 'Rape Day' usprawiedliwia swoją grę tym, że skoro przemoc jest czymś normalnym, to gwałty także powinny być czymś normalnym. Najbardziej szokujące jest to, że gdy pyta się twórcę o to, czy gra kierowana jest do socjopatów, ten odpowiada, że 4% populacji to socjopaci, ale gra może spodobać się też innym osobom.

Gra gotowa do wydania, jest tylko jeden problem

Gra jest gotowa do wydania i jak podkreśla twórca, wszystko dopięte jest na ostatni guzik. Problemem może być tylko fakt, że w niektórych krajach może być ona nielegalna. Również użytkownicy STEAMa podnoszą głosy sprzeciwu i nie chcą by gra trafiła na platformę. Wiele osób podkreśla również, że 'Rape Day' stworzone jest tylko po to by wywołać skandal. No i faktycznie, chyba tylko po to powstała tak nienormalna gra...

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • SuperNerd - Super trudne, turowe, RPG, w którym musisz jeść, pić i dbać o zdrowie [Gameplay.pl]

  2020-01-17
  Stoneshard to wymagająca turowa gra RPG, w której Twoje umiejętności taktyczne będą testowane w bitwach z wrogami, chorobami i obrażeniami. To gra, w której głód obniża Twoją efektywność, a niepozorne zadrapanie może się zamienić w śmiertelną infekcję. W tej grze nie jesteś wyjątkowym słoneczkiem, prowadzonym przez twórców za rączkę. W tym świecie każdy Twój wróg jest równie dobry jak Ty więc żeby pokonać kogoś, kto pozornie wygląda na mięczaka, będziesz się musiał mocno napocić.
 • Zostawiasz zwierzaka na cały dzień w domu? Spotify ma dla niego specjalną playlistę

  2020-01-17
  Często zwierzaki zostają same na całe dnie w domu i czekają wiernie na swojego właściciela. Aby nasi pupile nie smucili się w oczekiwaniu, Spotify stworzyło specjalną playlistę dla czekających zwierzaków.
 • Rosjanin przerobił 'Ausländer' Rammsteina w nietypowy sposób [WIDEO]

  2020-01-17
  W Rosji jest wielu fanów Rammstein, którzy niesamowicie ciepło przyjmują zespół w swoim kraju. Rosyjscy fani często też przerabiają numery Rammstein, a tym razem padło na kawałek 'Ausländer', który został wykonany w ciekawym klimacie.
 • Powstał dokument o Ozzym Osbournie. Zwiatun 'The Nine Lives Of Ozzy Osbourne' już w sieci [WIDEO]

  2020-01-17
  Ozzy Osbourne powraca w wielkim stylu i nie dość, że ma nowy krążek, wraca na trasę koncertową, to jeszcze w planach jest film fabularny i jak się okazuje film dokumentalny.
 • James Hetfield powraca!Muzyk opuścił odwyk i przygotowuje wystawę

  2020-01-17
  James Hetfield musiał wrócić na odwyk, ponieważ dawne demony wróciły do niego. Okazuje się, że frontman Metalliki wychodzi na prostą, opuścił odwyk i planuje specjalną wystawę.
 • Chester Bennington w nowym numerze. Zespół wokalisty udostępnił premierowy singiel

  2020-01-17
  Po odejściu Chestera Benningtona, przyszłość Linkin Park nie została jasno określona. Okazuje się, że w archiwach pozostało kilka nagrań i to z pierwszego zespołu Chestera.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz