Dominik Pajewski

10.03.2020 (12:45)

Premier odwołuje wszystkie imprezy masowe! Które koncerty się nie odbędą?Temat koronawirusa opanował wszystkie media w Polsce, a panika wśród ludzi cały czas rośnie. W naszym kraju potwierdzono już kilkanaście przypadków zachorowań, a dzisiaj, na specjalnej konferencji prasowej, premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że wszystkie imprezy masowe w Polsce zostają odwołane.

Koronawirus w Polsce jest już obecny i ogłoszono oficjalnie, że w naszym kraju jest już 17 przypadków zachorować. Panika jest coraz większa i trudno się dziwić, jednak najgorzej odczują to uczestnicy koncertów. Na specjalnej konferencji prasowej, premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że wszystkie imprezy masowe w Polsce zostają odwołane!

W ZWIĄZKU Z KORONAWIRUSEM, ZE SKLEPÓW ZNIKAJĄ... PREZERWATYWYPremier odwołuje wszystkie imprezy masowe! Które koncerty się nie odbędą?

Podczas specjalnej konferencji podsumowującej posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, premier Mateusz Morawiecki przekazał następujące informacje:

Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia podejmujemy radykalne działania mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych.

Najbliższe duże koncerty, które zostały odwołane w Polsce:

17.03 - Carlos Santana w Krakowie

oraz nadchodzące koncerty zespołu Kult, które miały odbyć się w ramach trasy Kult Akustik. Nie wiadomo, kiedy ponownie będzie można organizować imprezy masowe w Polsce.

Czym jest impreza masowa?

Według Ustawy o imprezach masowych: Art. 3 par. 2:

imprezie masowej artystyczno-rozrywkowej – należy przez to rozumieć imprezę o charakterze artystycznym, rozrywkowym lub zorganizowane publiczne oglądanie przekazu telewizyjnego na ekranach lub urządzeniach umożliwiających uzyskanie obrazu o przekątnej przekraczającej 3 m, która ma się odbyć:

a) na stadionie, w innym obiekcie niebędącym budynkiem lub na terenie umożliwiającym przeprowadzenie imprezy masowej, na których liczba udostępnionych przez organizatora miejsc dla osób, ustalona zgodnie z przepisami prawa budowlanego oraz przepisami dotyczącymi ochrony przeciwpożarowej, wynosi nie mniej niż 1000,

b) w hali sportowej lub w innym budynku umożliwiającym przeprowadzenie imprezy masowej, w których liczba udostępnionych przez organizatora miejsc dla osób, ustalona zgodnie z przepisami prawa budowlanego oraz przepisami dotyczącymi ochrony przeciwpożarowej, wynosi nie mniej niż 500;"

Impreza masowa - definicja, co to jest i ile osób bierze w niej udział?

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Atleta pokazał, jak jego ciało zmieniło się po przejściu koronawirusa

  2020-07-07
  Koronawirus jest cały czas obecny na świecie i mimo spadku zachorowań, nadal trzeba uważać. Pewien atleta pokazał, jak jego ciało zmieniło się po zachorowaniu na koronawirusa.
 • Dave Grohl bał się, że wyleci z Nirvany. Dlaczego?

  2020-07-07
  Dave Grohl zawsze będzie kojarzony z Nirvaną i jej ogromnym sukcesem, który zespół osiągnął z albumem 'Nevermind'. Okazuje się, że artysta bał się, że zostanie wyrzucony z zespołu.
 • Guns N' Roses w latach 80-tych postawili absurdalny warunek wytwórni. O co chodziło?

  2020-07-07
  Guns N' Roses uznawani byli w latach 80-tych za jeden z najniebezpieczniejszych zespołów na świecie. Grupa miała wiele szalonych pomysłów, które przypominane są po latach. Jednym z nich jest warunek postawiony przedstawicielce wytwórni.
 • Ennio Morricone nie żyje. Legendarny kompozytor odszedł w wieku 91 lat

  2020-07-06
  Ennio Morricone nie żyje! Legendarny kompozytor, który zasłynął dzięki kompozycją zrealizowanym do największych hitów kinowych, odszedł w wieku 91 lat.
 • Reakcja Kurta Cobaina, na ceny biletów na Madonne rozwaliła system. W sieci pojawił się niepublikowany wywiad [WIDEO]

  2020-07-06
  Ceny biletów dzisiaj budzą wielkie zaskoczenie, jednak 30 lat temu, również cena wejściówek czasami negatywnie zaskakiwała. Przykładem może być reakcja Kurta Cobaina, który gdy usłyszał ile kosztują bilety na Madonnę, był mocno w szoku.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz