Dominik Pajewski

02.01.2020 (15:34)

Polak kupił zdjęcie Księżyca za 1,5 milionów dolarów. Okazało się fotomontażemCzasami trzeba kilka razy przemyśleć zakup, zwłaszcza jeśli płaci się 1,5 miliona dolarów. Pewien Polak nie przemyślał i okazało się, że kupił fotomontaż zamiast prawdziwej fotografii.

Mówi się, że mądry Polak po szkodzie, jednak patrząc na tą sytuację, to tutaj szkoda jest taka, że mądrość przyszła prawdopodobnie momentalnie. No bo jak inaczej nazwać wydanie 1,5 miliona dolarów na zdjęcie, które okazało się fotomontażem?

JOKER MIAŁ MIEĆ DUŻO BARDZIEJ MROCZNE ZAKOŃCZENIE
 

Polak kupił zdjęcie Księżyca za 1,5 milionów dolarów. Okazało się fotomontażem

Jak tłumaczy nabywca fotografii - Filip Majchrowski:

Gdy zobaczyłem tę fotografię, uznałem, że po prostu muszę ją mieć.

A chodzi o zdjęcie 'Moonlit Dreams', które wykonał w 2017 roku Peter Lik, a odbitka została wydrukowana na papierze z drobinami diamentów. Dzieło wyceniane jest na 6 milionów złotych, a przedstawia Księżyc nad górami południowej części prowincji Anhui we wschodnich Chinach. Zdjęcie jest najcenniejsze, ponieważ zostało wykonane jako pierwsze i wywoływało wiele kontrowersji.

Eksperci spierali się, czy możliwe jest aby wykonać tego typu zdjęcie i czy nie jest to obraz nałożony na obraz. Sam fotograf wypowiedział się na ten temat, gdy zapytał go o to pewien bloger:

Moonlit Dreams to tak naprawdę złożona fotografia. Jesteśmy otwarci i transparentni w tym temacie od czasu, kiedy zdjęcie zostało wydane.

Jak widać, jest to prawdopodobnie najdroższy fotomontaż w historii.

SLAYER STAŁ SIĘ INSPIRACJĄ DLA GREEN DAYA! JAK TO MOŻLIWE?

 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Co by było, gdyby Neo wziął niebieską pigułkę. Przeróbka z użyciem deep fake ma odpowiedź

  2020-02-19
  Matrix ma powrócić w nowej odsłonie w 2021 roku, jednak zanim to się stanie, w sieci można znaleźć coś ciekawego. Dzięki technologii deep fake, ukazano co by było gdyby Neo wziął niebieską pigułkę.
 • Gitarzysta Limp Bizkit złamał rękę, ale i tak zagrał koncert

  2020-02-19
  O Limp Bizkit można mieć różne zdanie, jednak nie da się odmówić grupie zaangażowania. Na ostatnim koncercie zespołu, gitarzysta Wes Borland zagrał koncert, mimo złamanej ręki.
 • Five Finger Death Punch wyjaśnili, dlaczego Megadeth grają przed nimi

  2020-02-19
  Wspólne koncerty Five Finger Death Punch i Megadeth cieszą się ogromnym zainteresowaniem, o czym mógł świadczyć fakt frekwencji w Warszawie. Zespół wyjaśnił, dlaczego taka kolejność jest na trasie.
 • Ozzy kolejny raz odwołuje trasę koncertową. Do sieci trafiło oświadczenie

  2020-02-19
  Świat obiegła informacja, która zszokowała wiele osób. Ozzy Osbourne oficjalnie ujawnił, że od roku zmaga się z chorobą Parkinsona. Choroba została zdiagnozowana u artysty po wypadku, jednak jak sam twierdzi, zmaga się z nią od lat. Teraz Ozzy oznajmił, że musi odwołać kolejną część trasy koncertowej.
 • Orbita Wiru wydaje nowy album "Hipis 2020"

  2020-02-19
  20 lutego na światło dzienne wyjdzie nowy album stołecznej formacji rockowej Orbita Wiru. Czwarte w dorobku zespołu wydawnictwo studyjne nosi przewrotny tytuł “Hipis 2020”.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz