Dominik Pajewski

04.06.2020 (16:20)

Polacy zgasili ogień dźwiękiem! Oto nowy wynalazek z Politechniki ŚwiętokrzyskiejMówi się, że Polak potrafi, a gdy spojrzymy na fakt, że nasi rodacy potrafią zrobić różne rzeczy, to chyba nie dziwi to, że zgasili ogień dźwiękiem!

To, że Polak potrafi, wiedzą raczej wszyscy, jednak czasami dokonania naszych rodaków potrafią zaskoczyć. No bo jak inaczej nazwać fakt, że Polacy wymyślili sposób na to, aby zgasić ogień dźwiękiem? Wszystko wydarzyło się na Politechnice Świętokrzyskiej.

ILE ZARABIAJĄ ASTRONAUCI? UJAWNIONO KWOTY DLA LUDZI, KTÓRZY LATAJĄ W KOSMOS


Polacy zgasili ogień dźwiękiem! Jak tego dokonano?

 
Badania nad gaśnicą akustyczną trwają od 10 lat, jednak testy przeprowadzane są od 3 lat. Badania nadzoruje Doktor inżynier Jacek Wilk-Jakubowski z Politechniki Świętokrzyskiej i chociaż brzmi to trochę zabawnie, to możliwość gaszenia pożaru dźwiękiem może okazać się niesamowicie przydatna.

Specjalne urządzenie, wytwarza fale dźwiękowe o częstotliwości 17,25 herców i jest to coś przypominającego cichy warkot lub szeleszczenie. Jak stwierdził doktor inżynier Jacek Wilk-Jakubowski:

Z naszych ustaleń wynika, że im niższa częstotliwość, tym lepsze wyniki osiągaliśmy przy gaszeniu płomienia

DZIEWCZYNA ELONA MUSKA SPRZEDAJE SWOJĄ DUSZĘ! MOŻNA WYLICYTOWAĆ JĄ NA SPECJALNEJ AUKCJI


Tego typu częstotliwość odpycha cząsteczki tlenu, a także rozprasza ogień, jest to także dużo bardziej ekologiczne. Tego typu urządzenie nie zanieczyszcza otoczenia jak klasyczna gaśnica. Jak wygląda specjalne urządzenie? Poniżej możecie zobaczyć akustyczną gaśnicę i jej działanie:
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Łydka Grubasa z wyjątkowym teledyskiem. Zespół wjeżdża z numerem ''Walec''

  2020-07-10
  W styczniu tego roku ukazała się „Socjalibacja", najnowsza płyta zespołu Łydka Grubasa. Sytuacja związana z pandemią wywróciła do góry nogami plany promocyjne związane z albumem, jednak zespół nie złożył broni. Oprócz licznych koncertów online i utworów specjalnych, które zaprezentował fanom w czasie lockdownu, postanowił wrócić do promocji wydanego materiału. Na oficjalnym kanale YouTube zespołu właśnie ukazał się teledysk do utworu „Walec".
 • Black Metal o noszeniu maseczki. Ojciec z córką nagrali specjalną piosenkę, by edukować ludzi

  2020-07-10
  Pandemia koronawirusa wprowadziła nowe rzeczy i zwyczaje, do których musimy się dostosować. Jednym z nich jest zakrywanie ust i nosa w przestrzeni publicznej, co ma zapobiec ewentualnym zakażeniom wirusem. Nie wszyscy jednak pamiętają o maseczkach. W celu przypomnienia, ojciec z córką nagrali black metalowy numer, który przypomina o zasłanianiu ust i nosa.  
 • Taco Hemingway lepszy od The Rolling Stones. Raper pokonał legendarny zespół na Youtube

  2020-07-10
  Mimo trudnej sytuacji na świecie, rynek muzyczny stara się iść swoim torem, na tyle ile to możliwe. W czwartek (9.07) dostaliśmy nowy numer The Rolling Stones, w piątek (10.07) świeży numer Taco Hemingwaya.  
 • Rambo wróci na ekrany? Sylvester Stallone wywołał ogromne zainteresowanie postem

  2020-07-10
  Seria Rambo, tak samo jako Rocky, jest prawdziwą wizytówką w karierze Sylvestra Stallone'a. Okazuje się, że słynny weteran może powrócić na ekrany!
 • Metallica zagrana na ukulele. Tak brzmi wyjątkowy cover 'Motorbreath'

  2020-07-10
  Metallica jest jednym z najczęściej coverowanych zespołów na świecie, jednak zawsze cieszą te przeróbki, które są nietypowe. Tak jest z Metalliką w wersji ukulele, która budzi ogromne zainteresowanie.
 • Twórcy Avengers: Endgame, chcą stworzył właśne Gwiezdne Wojny! Jaki mają pomysł?

  2020-07-10
  Avengers: Endgame okazało się prawdziwym hitem, który w piękny sposób zamknął pierwszy etap, budowanego 10 lat uniwersum. Okazuje się, że jest szansa na to, żeby twórcy finałowego filmu sagi Marvela, stworzyli także nowe Gwiezdne Wojny.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz