Anna Dziełak

29.11.2019 (09:17)

Pół Wieku Poezji Później - fanowski film w świecie Wiedźmina zapiera dech! [RECENZJA]Pół Wieku Poezji Później to fanowski film, który zobaczyć będziemy mogli wszyscy już 30 listopada. Premiera będzie miała miejsce na serwisie YouTube. Przedpremierowy pokaz zamknięty odbył się w Warszawie 27 listopada dla aktorów, ekipy filmowej i tych, którzy aktywnie wsparli produkcję. Czy efekty kilkuletniej pracy oczarowują jak saga Andrzeja Sapkowskiego? 

Pół Wieku Poezji Później, to długo oczekiwany film dla fanów od fanów. Jego akcja dzieje się kilkanaście lat po śmierci Geralta z Rivii. W filmie pojawiają się jednak bohaterowie, których dobrze znamy z prozy Andrzeja Sapkowskiego. Są to między innymi Vesemir, Eskel, Triss Merigold, wiedźmin Lambert i bard Jaskier. W rolę tego ostatniego wcielił się Zbigniew Zamachowski. To właśnie jego oglądaliśmy w tym samym wcieleniu aktorskim w polskim serialu Wiedźmin u boku Michała Żebrowskiego! W roli pięknej czarodziejki Ornelli zobaczymy Kamilę Kamińską, którą możecie kojarzyć z serialu Zakochani po uszy!
Reżyserem produkcji jest Jakub Nurzyński, lecz półtorej godzinnego widowiska nie udałoby mu się stworzyć bez pomocy niezliczonej liczby aktorów, zaangażowanej ekipy i oczywiście darczyńców.

Pół Wieku Poezji Później - o czym jest film? 

O czym opowiada Pół Wieku Poezji Później? Triss otrzymuje ważne zadanie od Loży Czarodziejek. Na swej drodze napotyka dawnych znajomych - barda Jaskra i wiedźmina Lamberta. Szybko okazuje się, że ich pomoc może być jej potrzebna, a dawne czasy powrócą nie tylko w pięknych wspomnieniach. Poznamy również zupełnie nowego bohatera o imieniu Julian. Co łączy go z Jaskrem i czemu zdecyduje się dołączyć do kompanii? Szczegółów historii nie możemy zdradzić, by nie zepsuć wam zabawy! Prawdziwi fani prozy Sapkowskiego z pewnością będą ukontentowani zarówno samą przygodą, jak i spotkaniem starych i nowych bohaterów. Po raz pierwszy zobaczyć będziecie mogli również miejsca, które świetnie opisano na kartach książek. Trzymające w napięciu sceny walki, magia i zagadki do rozwiązania - to wszystko sprawia, że od początku do końca wpadamy w wir wydarzeń i nie zauważamy upływu czasu. Warto zwrócić również uwagę na niesamowite krajobrazy i wizerunek wsi uchwycony w filmie. Całości dopełnia humor utrzymany w klimacie Wiedźmina, cytaty i smaczki, które z przyjemnością będziecie wyłapywać. Jednym słowem - warto!


ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • SuperNerd - Super trudne, turowe, RPG, w którym musisz jeść, pić i dbać o zdrowie [Gameplay.pl]

  2020-01-17
  Stoneshard to wymagająca turowa gra RPG, w której Twoje umiejętności taktyczne będą testowane w bitwach z wrogami, chorobami i obrażeniami. To gra, w której głód obniża Twoją efektywność, a niepozorne zadrapanie może się zamienić w śmiertelną infekcję. W tej grze nie jesteś wyjątkowym słoneczkiem, prowadzonym przez twórców za rączkę. W tym świecie każdy Twój wróg jest równie dobry jak Ty więc żeby pokonać kogoś, kto pozornie wygląda na mięczaka, będziesz się musiał mocno napocić.
 • Zostawiasz zwierzaka na cały dzień w domu? Spotify ma dla niego specjalną playlistę

  2020-01-17
  Często zwierzaki zostają same na całe dnie w domu i czekają wiernie na swojego właściciela. Aby nasi pupile nie smucili się w oczekiwaniu, Spotify stworzyło specjalną playlistę dla czekających zwierzaków.
 • Rosjanin przerobił 'Ausländer' Rammsteina w nietypowy sposób [WIDEO]

  2020-01-17
  W Rosji jest wielu fanów Rammstein, którzy niesamowicie ciepło przyjmują zespół w swoim kraju. Rosyjscy fani często też przerabiają numery Rammstein, a tym razem padło na kawałek 'Ausländer', który został wykonany w ciekawym klimacie.
 • Powstał dokument o Ozzym Osbournie. Zwiatun 'The Nine Lives Of Ozzy Osbourne' już w sieci [WIDEO]

  2020-01-17
  Ozzy Osbourne powraca w wielkim stylu i nie dość, że ma nowy krążek, wraca na trasę koncertową, to jeszcze w planach jest film fabularny i jak się okazuje film dokumentalny.
 • James Hetfield powraca!Muzyk opuścił odwyk i przygotowuje wystawę

  2020-01-17
  James Hetfield musiał wrócić na odwyk, ponieważ dawne demony wróciły do niego. Okazuje się, że frontman Metalliki wychodzi na prostą, opuścił odwyk i planuje specjalną wystawę.
 • Chester Bennington w nowym numerze. Zespół wokalisty udostępnił premierowy singiel

  2020-01-17
  Po odejściu Chestera Benningtona, przyszłość Linkin Park nie została jasno określona. Okazuje się, że w archiwach pozostało kilka nagrań i to z pierwszego zespołu Chestera.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz