Dominik Pajewski

15.04.2018 (22:03)

ORLEN Warsaw Marathon 2018 - zakwalifikowane zespołyORLEN Warsaw Marathon to nie tylko sportowa impreza, lecz także małe, muzyczne święto. Poznajcie zespoły, które wystąpią na trasie maratonu.

ORLEN Warsaw Marathon to wielkie święto sportowe, jednak podczas imprezy jest dużo miejsca dla muzyki. Na trasie biegu pojawią się zespoły wybrane przez jury Eski ROCK w składzie: Zbigniew Frączek, Marcin Nozdryń-Płotnicki, Marta Niedzielska, Dawid Zygmunt i Dominik Pajewski. Poznajcie zespoły, które zagrają na ORLEN Warsaw Marathon:
 

Koniec Listopada

Koniec Listopada powstał pod koniec 2016 roku. Od tamtej pory prężnie komponuje oraz koncertuje. W sierpniu 2017 zostaliśmy laureatami ogólnopolskiego przeglądu w Suwałkach "Na dywaniku u Marii" W styczniu 2018 wydaliśmy debiutancką płytę pt "Maszyna do strzelania śliwkami". Muzyki jaką, gramy nie da się jednoznacznie zaszufladkować. Jest to energetyczny rock oscylujacy wokół punk rocka.

Orange Zebra

Afrykańska sawanna tuż przed świtem. Zwierzęta schodzą się do wodopoju. Wśród nich grupa zebr, które ostrożnie zbliżają się do tafli wody i powoli schylają do niej głowy. Wtem, pierwsze promienie słońca opromieniają krajobraz i majestatyczne sylwetki pasiastych koni, które w tym świetle wcale nie wydają się biało-czarne. One są POMARAŃCZOWE. Orange Zebra to wysokoenergetyczny i bezkompromisowy mix bujających, funkujących rytmów z rockowym brzmieniem rodem z lat 90’. Żeby nie było za wesoło, czasem trafi się i nutka bluesa i hardrockowy riff z wykopem. Początki kapeli sięgają 2011 roku – wtedy ustalił się pierwszy skład, zaczęły powstawać kompletne kawałki i przygotowania do nagrania płyty. Debiutancki krążek pod tytułem „Cross the line” ukazał się własnym nakładem w lutym 2014 roku. Obecnie zespół pracuje nad materiałem na drugie wydawnictwo. Skład: Perkusja – Michał Bolczyński Bas – Radosław Dubisz Gitara – Bartłomiej Łubieński Wokal – Szymon Łabądź
 
 

Bright Ophidia

Cześć, w tym roku obchodzimy 20lecie istnienia zespołu. Mamy na koncie 4 oficjalne płyty. Mieliśmy przerwę od 2010 do 2012 roku. Wróciliśmy wybrani przez management na support amerykańskiej supergwiazdy Adrenaline Mob w Krakowie (jeszcze z perkusistą Mike`iem Portnoyem ex. Dream Theater). W grudniu 2017 roku ukazała się nasza czwarta oficjalna płyta "Fighting The Gravity", które ma same pozytywne recenzje (Gitarzysta 8/10, Teraz Rock 4/5, Rock Area 9/10). Najważniejsze: Od trzech lat gramy sporo koncertów w kraju i za granicą (także na festiwalach/juwenaliach/zlotach!!!). Od roku promujemy nową płytę trasą koncertową "The Gravity Tour". Występowaliśmy z takimi zespołami jak: Adrenaline Mob, LUXtorpeda, Materia, Proletaryat czy Ceti i wiele innych. Jesteśmy zespołem i w tym nasza siła!
 

On Stuff

On Stuff to pięć różnych muzycznych osobowości, które razem tworzą spójne rockowe brzmienie. Zespół powstał w 2013 roku. Od pierwszej wspólnej próby najważniejsza dla nas była radość z tworzenia i grania muzyki. Nie szufladkujemy się w podgatunki, gramy rock and roll'a, którego każdy z nas czuje na swój własny sposób. Nie chcemy odkrywać muzycznej Ameryki, ani też udowadniać komukolwiek, że można wymyślić coś, co jeszcze wymyślone nie zostało. Gramy to, co lubimy, a każdy z nas wnosi do tego grania coś od siebie. Jesteśmy ludźmi z różnych światów, którzy z muzyką mają do czynienia od kilkunastu lat. Nabieraliśmy doświadczenia, przegryzaliśmy się przez najróżniejsze gatunki, inspirowaliśmy najróżniejszymi brzmieniami, aż w końcu trafiliśmy na siebie, spajając swoje doświadczenia we wspólnie tworzonym zespole rockowym.
 

Fox Can Fly

Fox Can Fly to projekt powstały w wyniku połączenia dobrej zabawy i dużej ilości alkoholu. Obie te pasje chcielibyśmy dzielić z Wami, a jak wiadomo takie rzeczy najlepiej wchodzą w rytm muzyki. Skład: Tośka - wokal Niski - gitara Kuba - gitara Przemo - bas Troll - perkusja
 

Scream Maker

Jesteśmy heavymetalowym zespołem z Warszawy, mamy na koncie trzy wydawnictwa muzyczne i ponad 250 koncertów w kraju i za granicą. Mamy za sobą występy z gwiazdami takimi, jak Judas Priest, czy Motörhead, a także cztery trasy koncertowe w Chinach. W Państwie Środka zespół zagrał m.in. na największym tamtejszym festiwalu metalowym – Midi Fest. Przy nagraniach swoich płyt współpracowaliśmy z takimi muzykami, jak multiinstrumentalista i producent Alessandro Del Vecchio (Hardline, Revolution Saints), klawiszowiec Jordan Rudess (Dream Theater), czy legendarny gitarzysta Wojtek Hoffmann (Turbo), a okładkę długogrającego debiutu zaprojektował dlań sam Rosław Szaybo, który wcześniej stworzył klasyczną już okładkę zdobiącą album „British Steel” grupy Judas Priest. Od 2014 r. organizujemy koncerty poświęcone pamięci Ronniego Jamesa Dio, na które do wspólnych wykonań zapraszamy polskich i zagranicznych muzyków.
 
 

Set The Point

Set The Point to czwórka przyjaciół, tworząca muzykę pop rock/alternative. Początki istnienia zespołu sięgają 2010 roku, jednak tak na prawdę wszystko zaczęło się w maju 2014 r., gdy skład zespołu ustabilizował się na dobre. W czerwcu 2014 roku supportowali zespół Black Radio na ich trasie koncertowej, a w sierpniu zorganizowali swoją własną, akustyczną. W czerwcu 2015 roku uczestniczyli w castingu głównym do talent show Must Be The Music. Pod koniec 2015 roku zorganizowali swoją kolejną trasę akustyczną. W marcu pojawił się teledysk zespołu, do utworu „Pusty Ląd”. W kwietniu bieżącego roku Set The Point wyruszył w trasę koncertową, tym razem wspierając brytyjski zespół ROOM94. W czerwcu wzięli udział w I Śląskim Festiwalu Kapel Studenckich, co zaowocowało zdobyciem trzeciego miejsca. We wrześniu 2017 roku ponownie mieli przyjemność wspólnego koncertowania z ROOM94 w czterech miastach Polski. Obecnie STP pracuje nad swoim debiutanckim albumem, który już niebawem ujrzy światło dzienne.

 

Sunnyland

SUNNYLAND Projekt tworzą: kubański muzyk i wokalista EDDY AGUERO, dwóch producentów muzycznych EN DO & H4WK oraz Włodek Dembowski (PAPRODZIAD). Ten ostatni, na początku miał tylko gościnnie wystąpić w jednej z piosenek jednak sytuacja szybko wymknęła się spod kontroli. Współpraca ułożyła się wyjątkowo pomyślnie i owocnie. Po niecałym roku gotowych było już kilka piosenek a pomysłów wciąż nie brakowało. Efektem tego jest właśnie SUNNYLAND – połączenie żarliwego, wyjątkowo melodyjnego, emanującego kubańskim słońcem głosu EDDY'ego z wyjątkowo pozytywnym, zabawnym ale i dającym do myślenia przekazem PAPRODZIADa a to wszystko osadzone w niezwykle przyjemnym, ciepłym, rytmicznym reggae'owo-popowym brzmieniu upichconym przez EN DO & H4WK'a… Dzięki SUNNYLAND poczujesz się lekko i przyjemnie jak na słonecznej kubańskiej plaży a twoją duszę i umysł wypełnią przyjemne emocje i dobre myśli… ))) W skład koncertowy wchodzą dodatkowo: Rey Ceballo (piano), Frenchy (hypman), Edilson Sanchez (bass), Dominik Jaske (drum), Luis Nubiola (sax), Artur Affek (guitar), Yaremi Mercedes (backing vocals), Noel Horta Sanchez (backing vocals).
 

Karrakan

Data powstania: sierpień 2014 Muzyka: Hard Rock Skład: Kamil Badeja – bas, Dominik Górski – perkusja, Jan Sierzputowski – saksofon, Piotr Sierzputowski – gitara/wokal Bio Muzyka zespołu KARRAKAN to przesiąknięty latami 70-tymi i 80-tymi Rock' N ' Roll z pokaźnym ładunkiem przesterowanych gitar gdzieniegdzie łagodzonych saksofonem. Określenie „Rock’n’Roll” jest jednak w tym przypadku dosyć szerokie, ponieważ kompozycje tej kapeli włóczą się zarówno po prostej skali bluesowej, jak i po wyraźnie cięższych rejestrach przybierających nawet heavy metalowy wydźwięk. Grupa uformowała się latem 2014 w Ostrołęce, gdzie aktualnie znajduje się ich główna siedziba. KARRAKAN czerpie inspiracje z wczesnych dokonań takich zespołów jak Queen, Black Sabbath czy Led Zeppelin, nie odcinając się jednocześnie od wpływów spod znaku metalu i takich grup jak chociażby Turbo czy Iron Maiden. Nie stronią również od podróży w stronę stoner i progresywnego rocka – można nawet powiedzieć, że właśnie w tym kierunku kształtuje się ich brzmienie, co można usłyszeć na ich debiutanckim EP, które ujżało światło dzienne zimą 2016 roku. Kompozycje na to wydawnictwo zostały zarejestrowane latem 2015 podczas sesji nagraniowej w przasnyskim EmKa Studio. Pieczę nad całym procesem trzymał reżyser dźwięku – Marek Karolski, który zajął się również miksem i masteringiem. Aktualnie zespół koncertuje i promuje dotychczas nagrany materiał. Pracują również nad swoim pierwszym pełnym albumem, który charakteryzować się będzie ciężkimi, ambitnymi utworami o rozbudowanych partiach instrumentalnych oraz tekstami bogatymi w poetyckie środki. Zespół posiada własne studio nagraniowe oraz sprzęt nagłośnieniowy odpowiedni na koncerty klubowe lub średniej wielkości plenery. Dzięki temu, możliwości kapeli w zakresie tworzenia i rejestracji muzyki, czy też organizacji występów na żywo, są stosunkowo szerokie. Impreza pt. „Świąteczny Muzyczny Łomot”, która odbyła się zarówno w grudniu 2014, 2015 jak i 2016, czy koncert promujący kampanię crowd-fundingową związaną z wydaniem debiutanckiego mini-albumu (24 czerwca 2016) są niezbitymi dowodami na zacięcie organizacyjne zespołu, które nie kończy się tylko na muzyce, ale uwzględnia również kwestie techniczne i promocję tego typu wydarzeń. Na tym doświadczenie koncertowe grupy się nie kończy. Mają już za sobą występy klubowe w Gdańsku, Gdyni, Warszawie, Wydminach, Barczewie, Ostrowi Mazowieckiej, Sokołowie Podlaskim oraz rodzimej Ostrołęce. Członkowie KARRAKAN to młodzi, ambitni ludzie, których nie zatrzyma byle przeszkoda. Do wszelkich swoich działań podchodzą z nadludzkim zaangażowaniem zarówno od strony muzycznej, technicznej jak i marketingowej, są szczerzy i konsekwentni w tym co robią. Rock' N 'Roll to nie tylko ich pasja, to genetycznie uwarunkowanie, bez którego normalne funkcjonowanie byłoby niemożliwe.
 

Klaustrofobia

Klaustrofobia? Boimy się ciasnych form muzycznych i gramy SZEROKO pojętego rocka z domieszką mocnego brzmienia. Teksty pisane po polsku oraz unikatowe brzmienia tworzą swoisty klimat i przypadną do gustu każdemu zapaleńcowi mocnego grania z domieszką rapu. Każdy przez lata dorzucał coś od siebie co przyczyniło się do naszego ukształtowania. Taka właśnie jest Klaustrofobia. Zlepek naszych emocji, poglądów oraz pragnień z czym otwarcie dzielimy się z ludźmi na koncertach.
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Wiedźmin - sezon 2 - czy będą Polacy w obsadzie?

  2020-02-26
  Wiedźmin w wersji Netflixa stał się prawdziwym hitem, który został całkiem ciepło przyjęty przez fanów. Pewnym było, że serial doczeka się kontynuacji, jednak wiele osób zastanawia się, czy zobaczymy tam aktorów z Polski?
 • Pokłócił się z żoną i strzelił do niej z... kuszy! Tragiczny finał awantury

  2020-02-26
  Kłótnie małżeńskie potrafią być bardzo ostre, a czasami cała zastawa stołowa zostaje potłuczona, zanim dojdzie się do porozumienia. Tym razem nie poszły jednak talerze w ruch, a kusza, która została użyta przeciwko małżonce.
 • Dlaczego SOAD nie mogą dojść do porozumienia? John Dolmayan tłumaczy

  2020-02-26
  Nowa płyta System Of A Down jest marzeniem wielu fanów, jednak zespół cały czas odkłada nowy krążek na później. John Dolmayan postanowił ujawnić, co jest przyczyną całej sytuacji.
 • Ozzy Osbourne zamiast wrócić na scenę, nagra nowy album już za miesiąc?

  2020-02-26
  Ozzy Osbourne cały czas musi wstrzymać się z powrotem na scenę, co z pewnością jest bardzo frustrujące. Jak się okazuje, wokalista nie zamierza siedzieć bezczynnie i prawdopodobnie niedługo wejdzie do studia.
 • 'Dziwny jest ten świat' w wykonaniu 15-letniej finalistki 'The Voice Kids 3'. Wykonanie wzruszyło jurorów

  2020-02-25
  W programach typu talent show da się zauważyć wielu utalentowanych uczestników, jednak czasami pojawiają się prawdziwe perełki, które wzruszają do łez jurorów. Tak jest w przypadku 15-letniej Natalii, która zdobyła serca publiczności i jury.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz