Dominik Pajewski

02.03.2020 (15:29)

Nowy teledysk Decadent Fun Club w reżyserii Andrzeja DraganaPremierowy utwór Decadent Fun Club nieco odbiega charakterem od poprzednich. Choć można by było powiedzieć, że w pewnym sensie stanowi kwintesencję dekadencji, to jednak muzycznie wydaje się znacznie prostszy i jaśniejszy.

Dzięki temu śmiało można powiedzieć, że jest chwytliwy, na co swego czasu zwrócili uwagę m.in. jurorzy konkursu Jarocin Festiwal, jednogłośnie przyznając zespołowi zwycięstwo. Niejako w kontraście do żywiołowej muzyki, warstwę liryczną utworu stanowi (auto)ironiczna refleksja na temat postępującego wypaczenia wartości leżącej u podstaw relacji międzyludzkich, jaką jest miłość.

PIOTR POŁAĆ WYWIADZIE DLA ESKI ROCK: ZAWSZE JESTEŚ WIĘŹNIEM JAKIEJŚ TAM GĘBY, KTÓRĄ SOBIE PRZYPRAWIAŁEŚ [WIDEO]
Teledysk wymyślił, zrealizował i zmontował dr hab. Andrzej Dragan – autor bestsellerowej książki "Kwantechizm", prowadzący grupę badawczą zajmującą się łączeniem teorii względności z teorią kwantową na Uniwersytecie Warszawskim, profesor wizytujący na Uniwersytecie w Singapurze, Fotograf Roku brytyjskiego pisma Digital Camera, nominowany do Złotego Lwa na festiwalu reklamowym w Cannes, twórca fotograficznego "Efektu Dragana", zdobywca Best in Show brytyjskiego magazynu Creative Review za debiutancki film („Dylatacja czasu”), nominowany do nagrody Yacha za debiutancki teledysk (Behemoth "The Satanist" ).

Paweł Ostrowski (wokal):

Do realizacji teledysku zaprosiliśmy kilkadziesiąt cudownych osób, które pomogły nam zakrzywić czasoprzestrzeń, zmieniając chłodny, niedzielny poranek w gorącą, „nocną” imprezę. Część ujęć powstała także podczas wystawy zaprzyjaźnionej grupy artystycznej Glitter Confusion. Przestrzeni do tego przedsięwzięcia użyczył nam warszawski klub Pogłos.


„Love Will Burn Us All” to finałowy utwór z serii anglojęzycznych singli zespołu. Kolejny krok przyniesie gruntowną zmianę.

Paweł:

Tym utworem symbolicznie zamykamy pierwszy etap Decadent Fun Club, który w warstwie słownej był zdominowany przez język angielski. W międzyczasie zaczęły powstawać polskie teksty, co skłoniło nas do podjęcia decyzji, aby nasz debiutancki album był złożony wyłącznie z utworów polskojęzycznych. Znaleźliśmy wydawcę oraz producenta i rozpoczęliśmy pracę. Efekty powinny ujrzeć światło dzienne jeszcze w tym roku

Pierwszym zwiastunem zmiany kierunku była zaprezentowana na przełomie roku interpretacja utworu „Paranoja jest goła” z repertuaru zespołu Maanam. Nagranie wzbudziło duże zainteresowanie i entuzjazm wśród publiczności i mediów. Premiera radiowa odbyła się na antenie Trójki, gdzie utwór był także Piosenką Dnia, a później trafił do zestawienia Listy Przebojów Trójki. Utwór był obecny na wielu antenach radiowych, m.in. Czwórka, Jedynka, Chillizet i stacje lokalne. Zwieńczeniem promocji był występ w programie Dzień Dobry TVN.
 


Decadent Fun Club  to jeden z najciekawszych zespołów na polskiej alternatywnej scenie muzycznej. Ich muzyka to chłodny powiew świeżości i odwołanie do najpiękniejszych muzycznych tradycji. Jedni doszukują się w niej wpływów post-punka i synth-wave'u, inni wrzucają do szufladki "dark pop". Sam zespół ucieka od kategoryzowania swojej muzyki i określa ją jako emocjonalny rollercoaster balansujący pomiędzy światłem i mrokiem.

W ciągu trzech lat Decadent Fun Club wydał siedem singli i teledysków oraz zagrał udane koncerty,  m.in. Spring Break Festival w Poznaniu, Europejskie Targi Muzyczne CJG i zagraniczne koncerty na Pop-Kultur Festival w Berlinie i Waves Vienna Festival w Wiedniu. W lipcu 2017 Decadent Fun Club jednogłośnie wygrał konkurs Jarocin Festiwal. Jesienią 2017 supportowali Krzysztofa Zalewskiego podczas jego trasy „Złoto”,  a w kolejnym roku zagrali m.in. z OMD, The Young Gods, BOKKA, Coma, Rebeka czy Julia Marcell. W październiku 2019 Decadent Fun Club odbył trasę koncertową u boku zespołu New Model Army. Rok 2020 rozpoczęli od koncertów u boku OMD.

Decadent Fun Club ma na swoim koncie "Szczotę" - nagrodę muzyczną przyznawaną corocznie przez Annę Gacek i Piotra Stelmacha podczas koncertu "Offensywa De Luxe" w Trójce w kategorii „nadzieja roku”. Zespół znalazł się także w TOP10 plebiscytu „Sanki”, wskazującego najciekawsze nowe zespoły na polskiej scenie muzycznej według Gazety Wyborczej. W lipcu 2018 Decadent Fun Club znalazł się wśród 10 najlepiej rokujących artystów według redakcji K MAG.

Decadent Fun Club znalazł się w gronie półfinalistów eliminacji do Pol’and’Rock Festival.

28 marca zespół zagra podczas koncertu eliminacyjnego we Wrocławiu (klub A2).

PRAWA DO WIZERUNKU OZZY'EGO OSBOURNE'A, PO ŚMIERCI BĘDĄ NALEŻEĆ DO JEGO DZIECI

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Quentin Tarantino wskazał najlepszy film dekady. Jaki tytuł został wyróżniony?

  2020-05-29
  Quentin Tarantino jest ogromnym autorytetem w świecie kina i każda wypowiedź na temat filmów, jest traktowana bardzo poważnie. Tym razem reżyser wskazał najlepszy film dekady, który tytuł został wyróżniony?
 • Open'er Festival 2021 - BILETY, DATA, LINE-UP

  2020-05-29
  Open'er 2021: poznaliśmy pierwsze szczegóły kolejnej edycji imprezy! Sprawdźcie, co planowane jednego z największych festiwali w Polsce, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.
 • Koncerty w czasie pandemii: trwają prace nad kombinezonem jak z Cyberpunka 2077

  2020-05-29
  W czasie pandemii koronawirusa, duże koncerty są praktycznie niemożliwe do zrealizowania. Pojawiają się jednak mniejsze wydarzenia w Europie i w odpowiedzi na to, planowane jest stworzenie specjalnego kombinezonu, który miałby ułatwić przebywanie na koncertach ulubionych artystów.
 • #DźwigamKulturę - wsparcie osób technicznych pracujących przy produkcji koncertów

  2020-05-29
  #DźwigamKulturę to zbiórka dla ważnych, ale często niedocenianych i niewidocznych ludzi podczas koncertów, którzy zostali w tym momencie bez możliwości wykonywania swojego zawodu. Więcej szczegółów na EskaROCK.pl.
 • Chcieli zostać Spider-Manami i dali się ukąsić czarnej wdowie!

  2020-05-29
  Fani Spider-Mana są praktycznie na całym świecie i jak widać, niektórzy za bardzo biorą do siebie to, co pokazywany było w komiksach. Trzech chłopców, bardzo chciało być jak człowiek pająk, dlatego dali ukąsić czarnej wdowie, myśląc, że dzięki temu zyskają supermoce.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz