Dominik Pajewski

12.06.2019 (09:08)

NAJGORĘTSZY DEBIUT W OPOLU - Justyna Jary przedstawia numer 'A/ja' [WIDEO]Justyna Jary wystąpi w tegorocznym Koncercie Debiutów Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Justyna, niezwykle uzdolniona wokalistka, autorka tekstów i muzyki, zaprezentuje swój nowy utwór, zatytułowany "A/ja".

Opolska i telewizyjna publiczność usłyszy kawałek, w którym mieszają się rozmaite inspiracje - biały głos we współczesnym wydaniu, gitary rodem z filmów Tarantino oraz niebanalny tekst. 

METALLICA NAGRA GARAGE INC. 2? TO BARDZO MOŻLIWE


Te niecodzienne połączenia różnych klimatów wynikają z inspiracji artystki, czerpiącej zarówno z tradycji ludowej, jak i najlepszego światowego popu. Ten miks wynika nie tylko z zainteresowań Justyny, ale wypływa także wprost z jej serca - różnorodność artystyczna jest  znakiem rozpoznawczym artystki, a eksperyment to jej drugie imię.  Całość buduje ciekawy, alternatywny klimat, wymykający się jednoznacznym klasyfikacjom, a przez to - szalenie interesujący. 
 
Justyna Jary w swojej muzyce podąża za kobiecą wrażliwością, sięgając przy okazji po różnorodne brzmienia, pozornie z odległych światów.  Zabawa stylami jest także formą poszukiwań. Nie zamykam się na żaden klimat czy nastrój - deklaruje wokalistka - i stąd w opolskim debiucie sięgam po takie odważne połączenia.
 
Moje teksty - dodaje Justyna - pokazują świat syrenich zdarzeń (inspiracji dostarczała Warszawa, wszak syreni gród), czyli rozstań, poszukiwań, zagubień w tłumie, czasem w wytrawnej, czasem w słodkiej odsłonie.
 
Prapremierowe wykonanie 'A/ja' usłyszymy już w piątek, 14 czerwca, w koncercie Debiutów w Opolu. Występ Justyny Jary będzie też transmitowany na antenie TVP. 

COURTNEY LOVE POJECHAŁA PO FILMIE O MÖTLEY CRÜE. O CO CHODZI?

 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • SuperNerd - Super trudne, turowe, RPG, w którym musisz jeść, pić i dbać o zdrowie [Gameplay.pl]

  2020-01-17
  Stoneshard to wymagająca turowa gra RPG, w której Twoje umiejętności taktyczne będą testowane w bitwach z wrogami, chorobami i obrażeniami. To gra, w której głód obniża Twoją efektywność, a niepozorne zadrapanie może się zamienić w śmiertelną infekcję. W tej grze nie jesteś wyjątkowym słoneczkiem, prowadzonym przez twórców za rączkę. W tym świecie każdy Twój wróg jest równie dobry jak Ty więc żeby pokonać kogoś, kto pozornie wygląda na mięczaka, będziesz się musiał mocno napocić.
 • Zostawiasz zwierzaka na cały dzień w domu? Spotify ma dla niego specjalną playlistę

  2020-01-17
  Często zwierzaki zostają same na całe dnie w domu i czekają wiernie na swojego właściciela. Aby nasi pupile nie smucili się w oczekiwaniu, Spotify stworzyło specjalną playlistę dla czekających zwierzaków.
 • Rosjanin przerobił 'Ausländer' Rammsteina w nietypowy sposób [WIDEO]

  2020-01-17
  W Rosji jest wielu fanów Rammstein, którzy niesamowicie ciepło przyjmują zespół w swoim kraju. Rosyjscy fani często też przerabiają numery Rammstein, a tym razem padło na kawałek 'Ausländer', który został wykonany w ciekawym klimacie.
 • Powstał dokument o Ozzym Osbournie. Zwiatun 'The Nine Lives Of Ozzy Osbourne' już w sieci [WIDEO]

  2020-01-17
  Ozzy Osbourne powraca w wielkim stylu i nie dość, że ma nowy krążek, wraca na trasę koncertową, to jeszcze w planach jest film fabularny i jak się okazuje film dokumentalny.
 • James Hetfield powraca!Muzyk opuścił odwyk i przygotowuje wystawę

  2020-01-17
  James Hetfield musiał wrócić na odwyk, ponieważ dawne demony wróciły do niego. Okazuje się, że frontman Metalliki wychodzi na prostą, opuścił odwyk i planuje specjalną wystawę.
 • Chester Bennington w nowym numerze. Zespół wokalisty udostępnił premierowy singiel

  2020-01-17
  Po odejściu Chestera Benningtona, przyszłość Linkin Park nie została jasno określona. Okazuje się, że w archiwach pozostało kilka nagrań i to z pierwszego zespołu Chestera.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz