Dominik Pajewski

06.02.2020 (11:38)

Muzycy Soundgarden opisali, jak dowiedzieli się o śmierci Chrisa CornellaŚmierć Chrisa Cornella była szokiem dla fanów i całego świata muzycznego. Muzycy Soundgarden postanowili opowiedzieć o tym, jak dowiedzieli się o śmierci przyjaciela.

Śmierć Chrisa Cornella była gigantycznym szokiem dla świata muzycznego i fanów. Frontman Soundgarden popełnił samobójstwo 18 maja 2017 roku, co przerwało muzyczną drogę Soundgarden. Muzycy chcą wydać niepublikowany materiał, jednak są na ścieżce sądowej z wdową po wokaliście i raczej prędko nie usłyszymy ostatnich nagrań Soundgarden. W dokumentach, które wpłynęły do sądu, można znaleźć zapis o tym,jak artyści dowiedzieli się o śmierci przyjaciela.

MARILYN MANSON PROSI O POMOC DLA BASISTY W CIĘŻKIM STANIE


Muzycy Soundgarden opisali, jak dowiedzieli się o śmierci Chrisa Cornella

Jak można przeczytać w dokumentach:

Zespół przerwał sesję w studiu, żeby 28 kwietnia 2017 roku ruszyć w trasę. 14 maja zespół zagrał w Kansas City. Po koncercie Cornell poleciał do domu w Nowym Jorku, a 17 maja wrócił do Detroit, gdzie zespół grał Fox Theatre. Po koncercie – jak zwykle – Thayil, Cameron i Shepherd udali się w nocną podróż autokarami do Columbus w stanie Ohio, gdzie mieli dać kolejny koncert, 19 maja. Cornell został w hotelu w Detroit, skąd do Columbus miał polecieć samolotem, gdyż nie mógł spać w autokarach. Nad ranem, 18 maja, będąc w drodze do Columbus członkowie zespołu dowiedzieli się, że Cornella znaleziono martwego w pokoju hotelowym w Detroit po północy (Cameron na Facebooku zobaczył wpis „RIP: Chris Cornell”, zadzwonił do Thayila, który jechał drugim autokarem, a ten obudził Shepherda. Razem z członkami ekipy nerwowo przeczesywali wiadomości, media społecznościowe i dzwonili do przyjaciół i rodzin, aż tragiczna wiadomość została potwierdzona przez menadżera trasowego).

Thayil, Cameron i Shepherd byli zdruzgotani utratą ukochanego przyjaciela, brata i towarzysza. Byli w szoku. Zatrzymali autokary na poboczu, uścisnęli się i zastanawiali się, co robić dalej. Menadżer trasowy poradził im, żeby nie wracali do Detroit, gdzie roiło się od policji i mediów i nic dobrego by z tego nie wyszło. W pokoju konferencyjnym hotelu w Columbus zorganizowali więc stypę, w której udział wzięli członkowie ekipy, asystenci i przyjaciele. Przez wiele godzin płakali, ściskali się i próbowali pocieszać.

Jak zostanie rozstrzygnięta cała sprawa? Tego jeszcze nie wiadomo. Vicky Cornell twierdzi, że Soundgarden chcą bezprawnie wydać materiał, do którego ona również ma prawo jako wdowa.
 

DZIECI PRZEROBIŁY HIT PANTERY I NIE JEST TO SPOKOJNY COVER [WIDEO]


ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Koronawirus w Polsce - ogłoszono nowe obostrzenia na specjalnej konferencji. Co z maturami?

  2020-04-09
  Podczas specjalnej konferencji prasowej, która odbyła się 9 kwietnia 2020, ogłoszono nowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Co dalej z maturami i egzaminami ósmoklasistów?
 • Daria Zawiałow zagra koncert z domu! Kiedy będzie można obejrzeć specjalny występ?

  2020-04-09
  Nie tylko fani tęsknią za aktywnością koncertową Darii Zawiałow. Artystka tęskni za graniem na żywo i nie może żyć bez koncertów, dlatego wychodzi naprzeciw oczekiwaniom fanów i zaprasza na wyjątkowy koncert prosto z domu!
 • Wielkanoc 2020 - życzenia. Co wysłać smsem do najbliższych?

  2020-04-09
  Życzenia wielkanocne 2020. Krótkie teksty SMS oraz krótkie życzenia wielkanocne. Sprawdźcie, co najlepiej wysłać przyjaciołom i rodzinie w święta.
 • Wiedźmin jak Strażnicy Galaktyki! Zobaczcie fanowską przeróbkę serialu

  2020-04-09
  Wiedźmin Netfilca stał się ogromnym hitem i tylko kwestią czasu było, kiedy pojawią się przeróbki różnych scen. Pewien fan wpadł na to, że można połączyć Wiedźmina z motywem ze ,,Strażników Galaktyki''.
 • Postaci z Disneya, jako bohaterowie horrorów. Świetne przeróbki pojawiły się w sieci

  2020-04-09
  Postaci Disneya nigdy nie kojarzyły się wam z czymś strasznym i przerażającym? Po zobaczeniu tych specjalnych grafik, przekonacie się, że postaci z waszego dzieciństwa, potrafią być przerażające.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz