Dominik Pajewski

23.07.2020 (14:57)

Motörhead "Ace Of Spades": reedycja i box set w 40.lecie wydania albumu‘ACE OF SPADES’ ŚWIĘTUJE PONOWNE NARODZINY KOLEKCJONERSKI BOX-SET W WERSJI DELUXE I SPECJALNE EDYCJE NA 40. LECIE WYDANIA “ACE OF SPADES”.

W czasach swojego wydania, w 1980 roku, album ‘Ace Of Spades’ zmienił zasady gry hard rocka i był prawdziwym trzęsieniem ziemi tego gatunku. Skupiał w sobie wszystkie najlepsze cechy hard rocka, heavy metalu i punka. Był jak pędzący pocisk, przekroczył wszystkie ówczesne granice. Nic nie było mocniejsze, szybsze i głośniejsze od ‘Ace Of Spades’.

METALLICA UDOSTĘPNIŁA KONCERT NA 20-LECIE MASTER OF PUPPETS! [WIDEO]

 
 
Dziś, po zeszłorocznych wznowieniach ‘Overkil’ i ‘Bomber’, ukaże się płyta, która wyniosła Motörhead do stratosfery i wyryła nazwę zespołu w historii rock’n’rolla na zawsze. ‘Ace Of Spades’ świętuje 40. rocznicę ukazania się na rynku i z tej okazji ten przełomowy album dostępny będzie w nowych wersjach deluxe. Grube i sztywne okładki, dłuższe książeczki w wersjach: podwójne CD i potrójny winyl. Do płyt dołączony zostanie niepublikowany do tej pory koncert z trasy ‘Ace Up Your Sleeve’, a także dłuższa historia powstawania albumu oraz wiele nie publikowanych zdjęć.
 
Do największych fanów skierowana będzie wersja kolekcjonerska ‘Ace Of Spades’: box set, który zawierać będzie całe pudło różnych materiałów związanych z okresem wydania płyty, a także 42 nie publikowane do tej pory utwory!

Zawartość box setu “Ace Of Spades”

Album Ace Of Spades, ze specjalnym masteringiem wykonanym z oryginalnych nagrań.
Dwa podwójne albumy koncertowe z trasy Ace Up Your Sleeve.
 
A Fistful Of Instrumentals. 10 calowy winyl, EPka zawierająca niepublikowane do tej pory wersje instrumentalne utworów z 1980 roku. The Good, The Broke & The Ugly. Podwójny album zawierający utwory ze stron B, alternatywne i rzadkie wersje utworów. 
 
Ace On Your Screens: A DVD. Kompilacja rzadkich występów w TV z lat 1980-81, koncert z 1981 oraz audio mix w wersji 5.1 oryginalnego albumu Historia Ace Of Spades. 40 stronicowa książeczka z historią albumu opowiedzianą przez ich twórców – zawiera niepublikowane wywiady, zdjęcia i inne pamiątki.   
 

AC/DC ŚWIĘTUJE 40-LECIE ''BACK IN BLACK'' I PUBLIKUJE KLIP DO ''YOU SHOOK ME ALL NIGHT LONG''

 
Program trasy Ace Up Your Sleeve. Komiks The Motörhead Rock Commando. 5 kości do pokera, którymi można grać na gry planszowej umieszczonej w box secie.  Twarda okładka – stylizowana na pudełko dynamitu w klasycznym stylu Dzikiego Zachodu. Limitowany 7 calowy krążek singla ‘Ace Of Spades’ - reprodukcja holenderskiej wersji, zawierający niewydaną wersję instrumentalną na stronie B. (bardzo limitowane!) 
 
W 1980 roku, po wydaniu dwóch kluczowych w karierze Motörhead albumów: ‘Overkill’ i ‘Bomber’ w roku poprzednim, zespół kontynuował drogę na szczyt. Było coraz lepiej: ciężej, szybciej I głośniej. W nagrywaniu ‘Ace Of Spades’ udział wziął producent Vic Maile. Nagrano 12 utworów, z których każdy trwa średnio trzy minuty. Już same nazwy przyprawiały o krwawienie z uszu, np.: ‘Love Me Like A Reptile’, Shoot You In The Back’, ‘The Chase Is Better Than The Catch’ i ‘The Hammer’. Za sterami tego przełomowego albumu stanęło trzech amigos: Lemmy, Fast Eddie Clarke i Philthy Animal Taylor. Razem maszerowali na szczyt popularności dzięki swoim pomysłom i bezkompromisowości. Jeżeli ktokolwiek miałby jakieś wątpliwości co do znaczenia grupy i tego albumu, wystarczy przejść się na losowo wybrany koncert metalowy, żeby zobaczyć fanów ubranych w koszulki i kurtki Motörhead – nosie się ich nadal więcej niż jakiegokolwiek innego zespołu. A minęło już przecież 45 lat od założenia grupy!
 
Wydanie albumu ‘Ace Of Spades’ było magicznym momentem w historii rock’n’rolla. Miało olbrzymi i globalny wpływ na odbiorców tej muzyki. Fani do tej pory pamiętają dokładnie w którym momencie usłyszeli te dźwięki, a wiele zespołów zostało założonych bezpośrednio inspirując się tym albumem – jego energią, szybkością i podejściem do grania. ‘Ace Of Spades’ to także punkt zero dla powstania takich gatunków jak thrash, speed metal, punk i metal crossover.
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Kraśnik - MEMY o mieście, które stało się hitem internetu

  2020-09-29
  Kraśnik w ostatnich dniach stał się prawdziwym hitem internetu i trudno się dziwić. Wszystko z powodu utrzymanego większością głosów ''stanowiska dotyczącego powstrzymania ideologii LGBT przez wspólnotę samorządową'' oraz przyjętej petycji ''Stop zagrożeniu życia i zdrowia''. Chodzi o zakaz wprowadzania sieci 5G, bez wcześniejszego ustalenia, czy jest dobre dla zdrowia. Tego typu sytuacja mogła skończyć się w jeden sposób - szaloną ilością memów, które zalały sieć.
 • AC/DC wracają! Zespół zaczyna robić szum w social mediach

  2020-09-29
  O powrocie AC/DC mówiło się od jakiegoś czasu i jak się okazuje, informacje się potwierdzają. Grupa zaczyna robić szum w swoich social mediach, a w sieci pojawiły się nowe doniesienia na temat planowanych działań.
 • Zdjęcia kosmosu, które robi Polak są hitem i kosztują sporo pieniędzy

  2020-09-29
  Kosmos od zawsze fascynował i wygląda na to, że z tej fascynacji może powstać coś pięknego. Co najciekawsze, kosmos to też niezły sposób na zarobek i to spory.
 • James Bond - muzyka z 25 filmów zebrana na złotych winylach. Prawdziwa gratka dla fanów

  2020-09-29
  Filmy o Jamesie Bondzie stały się prawdziwym klasykiem, który zna prawdopodobnie każdy miłośnik kina. Filmy często mają świetną ścieżkę dźwiękową, która została zgromadzona na specjalnych, złotych winylach.
 • Lars Ulrich wskazał najgorszy numer Metalliki. Fani mogą czuć się zaskoczeni

  2020-09-29
  Metallica ma na swoim koncie wielkie hity oraz numery, a nawet albumy, o których każdy wolałby zapomnieć. Lars Ulrich wskazał numer, który według niego jest najgorszym w twórczości zespołu.
 • FIFA 2021 - rockowy soundtrack w nowej odsłonie gry. Kogo usłyszymy?

  2020-09-29
  Seria FIFA jest prawdziwym fenomenem, który od ponad 20 lat jest prawdziwym hitem wśród graczy. Okazuje się, że FIFA 2021 posiadać będzie bardzo rockowy soundtrack, co z pewnością ucieszy fanów piłki nożnej, którzy gustują w gitarowych brzmieniach.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz