Dominik Pajewski

04.08.2020 (12:42)

Mick Jagger wspomniał swoją pierwszą reakcję na Led Zeppelin: to był potężny hałasMick Jagger jest jedną z tych postaci w świecie muzyki, która może pochwalić się ogromną ilością wspomnień, związanych z historią muzyki. Okazuje się, że frontman The Rolling Stones poznał Jimmy'ego Page'a długo przed Led Zeppelin.

Mick Jagger jest w biznesie muzycznym od zawsze i spokojnie może pochwalić się tym, że widział jak rodziły się wielkie zespoły. Frontman The Rolling Stones wspomniał ostatnio, jak wyglądało jego pierwsze spotkanie z Jimmym Pagem i to chwilę przed tym, zanim powstało Led Zeppelin.

METALLICA WRÓCIŁA DO OSTATNIEJ TRASY Z JASONEM NEWSTEDEM. W SIECI POJAWIŁO SIĘ NAGRANIE Z 2000 ROKU


Mick Jagger wspomniał swoje pierwsze spotkanie z Jimmym Pagem

Mick Jagger był gościem w radiu BBC, gdzie wspominał swoje pierwsze spotkanie z Jimmym Page’em. Wszystko to nawiązuje do utworu ''Scarlet'', który pojawił się w sieci, a w którym Page gra na gitarze. Jak powiedział frontman The Rolling Stones:

Wyprodukowałem nagranie „Out Of Time” Chrisa Farlowe’a w 1966 roku i wśród muzyków sesyjnych był Jimmy Page. Był on jednym z najlepszych gitarzystów sesyjnych tamtych czasów, był bardzo młody, a pomiędzy podejściami grał w szachy.

Tak poznałem Jimmy’ego i Johna Paula Jonesa, który grał na basie. Potem założyli zespół, który odniósł sukces. Pamiętam, jak widziałem ich na żywo. Było świetnie – potężny hałas. Widziałem też ich ostatni koncert, był niesamowity. Szkoda, że nie reaktywowali się na trasę, ale to ich sprawa, a nie moja.

SLASH OPOWIEDZIAŁ WPROST O SWOJEJ WALCE Z NAŁOGAMI: TO BYŁO NAPRAWDĘ TRUDNE ZADANIE

 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Kraśnik - MEMY o mieście, które stało się hitem internetu

  2020-09-29
  Kraśnik w ostatnich dniach stał się prawdziwym hitem internetu i trudno się dziwić. Wszystko z powodu utrzymanego większością głosów ''stanowiska dotyczącego powstrzymania ideologii LGBT przez wspólnotę samorządową'' oraz przyjętej petycji ''Stop zagrożeniu życia i zdrowia''. Chodzi o zakaz wprowadzania sieci 5G, bez wcześniejszego ustalenia, czy jest dobre dla zdrowia. Tego typu sytuacja mogła skończyć się w jeden sposób - szaloną ilością memów, które zalały sieć.
 • AC/DC wracają! Zespół zaczyna robić szum w social mediach

  2020-09-29
  O powrocie AC/DC mówiło się od jakiegoś czasu i jak się okazuje, informacje się potwierdzają. Grupa zaczyna robić szum w swoich social mediach, a w sieci pojawiły się nowe doniesienia na temat planowanych działań.
 • Zdjęcia kosmosu, które robi Polak są hitem i kosztują sporo pieniędzy

  2020-09-29
  Kosmos od zawsze fascynował i wygląda na to, że z tej fascynacji może powstać coś pięknego. Co najciekawsze, kosmos to też niezły sposób na zarobek i to spory.
 • James Bond - muzyka z 25 filmów zebrana na złotych winylach. Prawdziwa gratka dla fanów

  2020-09-29
  Filmy o Jamesie Bondzie stały się prawdziwym klasykiem, który zna prawdopodobnie każdy miłośnik kina. Filmy często mają świetną ścieżkę dźwiękową, która została zgromadzona na specjalnych, złotych winylach.
 • Lars Ulrich wskazał najgorszy numer Metalliki. Fani mogą czuć się zaskoczeni

  2020-09-29
  Metallica ma na swoim koncie wielkie hity oraz numery, a nawet albumy, o których każdy wolałby zapomnieć. Lars Ulrich wskazał numer, który według niego jest najgorszym w twórczości zespołu.
 • FIFA 2021 - rockowy soundtrack w nowej odsłonie gry. Kogo usłyszymy?

  2020-09-29
  Seria FIFA jest prawdziwym fenomenem, który od ponad 20 lat jest prawdziwym hitem wśród graczy. Okazuje się, że FIFA 2021 posiadać będzie bardzo rockowy soundtrack, co z pewnością ucieszy fanów piłki nożnej, którzy gustują w gitarowych brzmieniach.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz