Kamil Pawłowski

24.02.2020 (16:20)

Miasteczko Twin Peaks - 30 lat temu po raz pierwszy zadaliśmy sobie pytanie: kto zabił Laurę Palmer?Kto zabił Laurę Palmer? Takie pytanie 30 lat temu chodziło po głowie każdemu, kto śledził historię miasteczka, które z pozoru sielskie kryło w sobie mroczne tajemnice. Wydarzenia z legendarnego serialu mają już 3 dekady!

W pierwszym odcinku kultowego już serialu Miasteczko Twin Peaks słyszymy monolog, który wygłasza Agent specjalny FBI Dale Cooper na temat swojej podróży do tytułowego miasteczka. Doskonały obserwator nagrywa na dyktafon kilka uwag dotyczących miasta i ludzi, z którymi ma się wkrótce spotkać. Czuje niesamowitą ekscytacje i jest bardzo zmotywowany do działania. Rzecz się dzieje o godzinie 11:30, 24 lutego, 1990 roku. Właśnie mija 30 lat od wydarzeń, które mają miejsce w serialu Davida Lyncha! Aż trudno uwierzyć, że było to tak dawno temu! Przypomnijcie sobie tę scenę:


Oryginalny scenariusz, psychodeliczny klimat i świetne kreacje aktorskie sprawiły, że Miasteczkiem Twin Peaks zachwycają się kolejne pokolenia. Pierwotnie powstały dwa sezony serialu, ale po 25 latach reżyser postanowił nakręcić trzecią odsłonę. W nowych odcinkach Twin Peaks przedstawione zostały wydarzenia, które rozegrały się ćwierć wieku od pamiętnej historii. Mimo upływu czasu między drugim a trzecim sezonem nie zabrakło aktorów, których pokochaliśmy w dwóch pierwszych sezonach. Wystąpili m.in. Kyle MacLachlan (Dale Cooper), Sherilyn Fenn (Audrey Horne), David Duchovny (Dennis Bryson), Dana Ashbrook (Bobby Briggs) czy Mädchen Amick (Shelly Johnson).
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Menadżer Guns N' Roses o Nirvanie: byli przereklamowani

  2020-04-01
  Stosunki między Guns N' Roses i Nirvaną nigdy nie były za specjalnie określone, jednak otwartej wojny między zespołami nigdy nie było. Po latach, menadżer GNR, wypowiedział się o tym, co sądzi o Nirvanie.
 • Gary Holt (Slayer, Exodus) jest zarażony koronawirusem

  2020-04-01
  Mimo tego, że gitarzysta podejrzewał u siebie chorobę od dłuższego czasu, a w mediach pojawiały się plotki, dopiero teraz zostało to potwierdzone. Gary Holt publicznie przyznał się do tego, że zaraził się koronawirusem.
 • Stand-up ONLINE 03.04.20 - kolejna edycja wyjątkowego wydarzenia

  2020-04-01
  STAND-UP ONLINE. Jasiek Borkowski, Piotrek Szumowski, Bartosz Zalewski i wielu innych wykonawców komediowych połączyło siły, by stworzyć imprezę na żywo, dostępną z każdego miejsca na świecie.
 • Nick Cave wyznał, jak radzi sobie w czasie pandemii

  2020-04-01
  Pandemia koronawirusa zmieniła życie wszystkich, totalnie wywracając wszystko do góry nogami. Nick Cave postanowił powiedzieć, jak radzi sobie w tym trudnym dla wszystkich czasie.
 • Scena z Wiedźmina w wykonaniu kaskaderów. To nagranie robi wrażenie [WIDEO]

  2020-04-01
  Wiedźmin Netflixa okazał się prawdziwym hitem, który doczeka się kontynuacji. Fani cały czas przerabiają sceny z serialu, a niektórzy postanawiają nawet je trochę urozmaicić.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz