Dominik Pajewski

23.08.2019 (10:30)

Metallica - Sen o Warszawie: tak wyglądał zapis fonetyczny tekstu dla Roberta TrujilloTo, że Metallica zagra w Warszawie cover jakiegoś polskiego hitu było pewne. Padło na kultowy 'Sen o Warszawie', który został bardzo entuzjastycznie przyjęty przez publiczność. W sieci pojawiło się zdjęcie zapisu fonetycznego, dzięki któremu Robert Trujillo zaśpiewał utwór.

Coverowanie przez Metallikę jakiegoś lokalnego numeru na trasie, to już stały element show. W 2018 roku mogliśmy usłyszeć przeróbkę piosenki 'Wehikuł czasu' zespołu Dżem, a w Warszawie wybrzmiał 'Sen o Warszawie' Czesława Niemena. 

METALLICA PRZEKAZAŁA PONAD 200 TYSIĘCY ZŁOTYCH NA RZECZ POLSKIEGO HOSPICJUM!
Cover został bardzo ciepło przyjęty przez publiczność zgromadzoną na PGE Narodowym, a do sieci trafiło zdjęcie tekstu z zapisem fonetycznym. To właśnie dzięki niemu Robert Trujillo mógł zaśpiewać wielki hit Niemena.

METALLICA - SEN O WARSZAWIE. TAK WYPADŁ COVER NA PGE NARODOWYM [WIDEO]
 

Metallica - Sen o Warszawie. Tak wyglądał zapis fonetyczny dla Robert Trujillo

Zapis fonetyczny był oczywiście niezbędny do wykonania tekstu po polsku, z którym Robert poradził sobie bardzo dobrze. W sieci pojawiło się zdjęcie z tekstem fonetycznym 'Snu o Warszawie', zobaczcie, jak przygotowano to dla basisty Metalliki:


A tak prezentował się cover na żywo:
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • SuperNerd - Super trudne, turowe, RPG, w którym musisz jeść, pić i dbać o zdrowie [Gameplay.pl]

  2020-01-17
  Stoneshard to wymagająca turowa gra RPG, w której Twoje umiejętności taktyczne będą testowane w bitwach z wrogami, chorobami i obrażeniami. To gra, w której głód obniża Twoją efektywność, a niepozorne zadrapanie może się zamienić w śmiertelną infekcję. W tej grze nie jesteś wyjątkowym słoneczkiem, prowadzonym przez twórców za rączkę. W tym świecie każdy Twój wróg jest równie dobry jak Ty więc żeby pokonać kogoś, kto pozornie wygląda na mięczaka, będziesz się musiał mocno napocić.
 • Zostawiasz zwierzaka na cały dzień w domu? Spotify ma dla niego specjalną playlistę

  2020-01-17
  Często zwierzaki zostają same na całe dnie w domu i czekają wiernie na swojego właściciela. Aby nasi pupile nie smucili się w oczekiwaniu, Spotify stworzyło specjalną playlistę dla czekających zwierzaków.
 • Rosjanin przerobił 'Ausländer' Rammsteina w nietypowy sposób [WIDEO]

  2020-01-17
  W Rosji jest wielu fanów Rammstein, którzy niesamowicie ciepło przyjmują zespół w swoim kraju. Rosyjscy fani często też przerabiają numery Rammstein, a tym razem padło na kawałek 'Ausländer', który został wykonany w ciekawym klimacie.
 • Powstał dokument o Ozzym Osbournie. Zwiatun 'The Nine Lives Of Ozzy Osbourne' już w sieci [WIDEO]

  2020-01-17
  Ozzy Osbourne powraca w wielkim stylu i nie dość, że ma nowy krążek, wraca na trasę koncertową, to jeszcze w planach jest film fabularny i jak się okazuje film dokumentalny.
 • James Hetfield powraca!Muzyk opuścił odwyk i przygotowuje wystawę

  2020-01-17
  James Hetfield musiał wrócić na odwyk, ponieważ dawne demony wróciły do niego. Okazuje się, że frontman Metalliki wychodzi na prostą, opuścił odwyk i planuje specjalną wystawę.
 • Chester Bennington w nowym numerze. Zespół wokalisty udostępnił premierowy singiel

  2020-01-17
  Po odejściu Chestera Benningtona, przyszłość Linkin Park nie została jasno określona. Okazuje się, że w archiwach pozostało kilka nagrań i to z pierwszego zespołu Chestera.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz