Dominik Pajewski

18.09.2020 (10:00)

Megadeth, Slayer i Anthrax zawdzięczają wszystko Metallice? Tak twierdzi jeden z muzykówWielka Czwórka Thrash Metalu zapisała się w historii muzyki bardzo wyraźnie, jednak od lat trwa konflikt między fanami zespołu. Kto jest najbardziej autentyczny w tym co robi, no i od kogo to się zaczęło? Według basisty Megadeth, należy dziękować Metallice za wszystko.

Wielka Czwórka Thrash Metalu to coś, co zapisało się bardzo wyraźnie w historii muzyki i z pewnością będzie jeszcze długo pewnego rodzaju wzorem do naśladowania. Niestety, między fanami czterech zespołów trwa spór, kto jest najbardziej autentyczny w tym co robi i zawsze wychodzi na to, że to Metallica zaprzedała ideały. Jednak basista MegadethDavid Ellefson ma trochę inne spojrzenie na ten temat i uważa, że dzięki Metallice, Megadeth w ogóle powstał.

BLACK SABBATH: 50. LECIE ALBUMU PARANOID, ZOSTANIE UCZCZONE SPECJALNYM BOXEM CD I BOXEM WINYLOWYM!

 

David Ellefson: Jesteśmy jedynie gałęzią drzewa Metalliki

W rozmowie dla radia WRIF, basista Megadeth powiedział wprost:

Jesteśmy jedynie gałęzią drzewa Metalliki. Spójrzmy prawdzie w oczy, tym bardziej, że Dave był w Metallice. Zawdzięczamy więc wszystko Metallice. To oni wyważyli te drzwi dla nas i dla Anthraxu, Slayera, a potem Pantery i Lamb Of God. Nic by z tego nie wyszło, gdyby nie Metallica, która niczym półtonowy goryl przecierała szlak przez dżunglę. Rzeczy i skala, na którą je robili, pozwalała im wyważać drzwi, odmieniając nasze życia. Jak powiedział to Scott Ian, jesteśmy braćmi z tej samej rodziny, tyle że jeden z braci założył Microsoft (śmiech). Tym bratem była Metallica. To coś niesamowitego, zmienili cały świat.

Wypowiedź z pewnością nie spodoba się przeciwnikom Metalliki, a z pewnością nie pomoże to w odwiecznym sporze miłośników thrash metalu.

JAMES HETFIELD ZMAGA SIĘ Z ALKOHOLIZMEM, A METALLICA SPRZEDAJE WHISKEY. KIRK HAMMETT TŁUMACZY, CZEMU NIE MA Z TYM PROBLEMU

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Brian Johnson powiedział, co mu się nie podoba w AC/DC

  2020-10-22
  W AC/DC jest raczej pełen spokój i zrozumienia, a wszelkie możliwe niesnaski zniknęły. Jest jednak pewna rzeczy, która mocno wkurza Briana Johnsona.
 • Co tam w środku gra? Happysad - Live Pol'and'Rock Festival 2019 (UNBOXING)

  2020-10-22
  Zespół Happysad, to już absolutna klasyka na polskiej scenie rockowej. Grupa grała wielokrotnie na Pol'and'Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock), jednak tak mocnego i efektownego koncertu nie było dawno. W cyklu 'Co tam w środku gra', pokażemy wam, jak wydane zostało koncertowe wydawnictwo zespołu, zarejestrowane na Pol'and'Rock 2019.
 • Oto mistrzowie tłumaczenia tytułów. Nie sądziliście, że tak można przetłumaczyć 'Snake Dick'

  2020-10-22
  Jeżeli myśleliście, że kompletnie nietrafione tłumaczenie to 'Wirujący seks', to musimy was uświadomić, że jest jeszcze gorzej. Kogoś mocno poniosła fantazja, gdy wziął się za przetłumaczenie tytułu filmu 'Snake Dick'.
 • Muzycy Anthrax, Mastodon i Korn nagrali cover Faith No More, by wesprzeć ekipy techniczne

  2020-10-22
  Pandemia koronawirusa dotyka mocno branżę eventową, która ma coraz ciężej. Pewne jest to, że nie będzie łatwo się podnieść, dlatego z pomocą przychodzą muzycy, którzy robią różne akcje charytatywne.
 • Czy w filmie o Robercie Brylewskim pojawi się Arek Jakubik? Aktor odpowiedział

  2020-10-22
  Mało jest postaci w świecie polskiej muzyki rockowej, które tak bardzo zasługują na film fabularny. Arkadiusz Jakubik postanowił wziąć na siebie projekt filmu o Robercie Brylewskim i pojawia się pytanie, czy słynny aktor pojawi się w produkcji?
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz