Dominik Pajewski

20.11.2019 (11:19)

Led Zeppelin 'pożyczali' swoje najlepsze riffy? Tak twierdzi Geezer Butler z Black SabbathO ewentualnym plagiacie, którego miałby się dopuścić zespół Led Zeppelin mówi się co jakiś czas, jednak za każdym razem zespół wygrywa spraw. Geezer Butler z Black Sabbath twierdzi, że każdy trochę 'pożyczał' riffy.

Temat rzekomego plagiatu Led Zeppelin, przewija się od lat i jest co jakiś czas głośnym tematem. Oczywiście, zespół wychodzi zawsze z sytuacji obronną ręką, jednak niektórzy uważają, że to tylko zasługa prawników. W pewnym sensie, potwierdza to także Geezer Butler z Black Sabbath, który uważa, że Led Zeppelin 'pożyczali' riffy.

JELONEK I PIOTR FRONCZEWSKI W 'SZYBKIEJ SERII, SZYBKICH PYTAŃ' [WYWIAD]Led Zeppelin 'pożyczali' swoje najlepsze riffy? Tak twierdzi Geezer Butler z Black Sabbath

W wywiadzie dla 'Classic Rock', Geezer Butler powiedział wprost, że Black Sabbath, też inspirowali się wieloma numerami, z resztą tak samo jak Led Zeppelin:

Ironia polega na tym, że Led Zeppelin także „pożyczyli” kilka riffów do swoich najlepiej znanych utworów. Ale na tym polega rock and roll: każdy tak robi, zwłaszcza, jeśli jest się młodym i dopiero się zaczyna. W ten sposób odciska się na tym swoje piętno. Black Sabbath też tak robił.

EDDIE VAN HALEN TRAFIŁ DO SZPITALA. MUZYK ŹLE ZNOSI CHEMIOTERAPIĘ


ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • „III” - premiera trzeciego albumu Oberschlesien na Barbórkę

  2019-12-11
  4 grudnia wyszedł trzeci krążek grupy z Piekar Śląskich. Konsekwentnie, jak dwie poprzednie płyty , zatytułowany jedynie cyfrą album pozostaje utrzymany w charakterystycznej dla zespołu stylistyce industrial-metalu.
 • Sprzedam Opla to już przeszłość. Zabawny film podbija sieć [WIDEO]

  2019-12-11
  Ogłoszeń w stylu 'sprzedam Opla', jest bardzo dużo w sieci, jednak to jest bardzo wyjątkowe. Tutaj nie ma miejsca na zwykły opis auta, mamy tutaj do czynienia z prawdziwym przykładem kreatywności.
 • EASTPAK X SMILEY Koncentracja na pozytywach

  2019-12-11
  Eastpak, marka znana z innowacyjnych rozwiązań w zakresie sprzętu podróżniczego, ma przyjemność ogłosić wyjątkową współpracę ze Smiley.
 • Artur Rojek - Kundel: artysta powraca z nowym singlem! [WIDEO]

  2019-12-11
  Po kilku latach ciszy, Artur Rojek powraca z nowym singlem! Do sieci trafiła zapowiedź utworu pod tytułem 'Kundel'.
 • Last Christmas - można przenocować w miejscu, gdzie kręcono teledysk

  2019-12-11
  Utwór 'Last Christmas' jest uznawany za prawdziwy klasyk, który co święta jest odświeżany i nucony przez wiele osób. Okazuje się, że można przenocować w miejscu, które widzimy w teledysku!
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz