Dominik Pajewski

29.03.2020 (12:06)

Krzysztof Penderecki nie żyje. Kompozytor odszedł w wieku 86 latKrzysztof Penderecji nie żyje. O śmierci kompozytora poinformowało radio Kraków. Artysta odszedł w niedzielę 29.03, a jego śmierć potwierdziła rodzina.

Krzysztof Penderecki nie żyje! Polski kompotyzor, dyrygent oraz pedagog muzyczny odszedł w niedzielę (29.03) w wieku 86 lat. O śmierci artysty poinformowało radio Kraków, a smutną informację potwierdziła rodzina artysty.

MĘSKIE GRANIE W DOMU - SZCZEGÓŁY NOWEJ AKCJI


Krzysztof Penderecki - kim był?

W 2012, dziennik The Guardian uznał Pendereckiego - ,,najprawdopodobniej największym żyjącym polskim kompotyzorem''. W latach sześćdziesiątych, był przedstawicielem polskiej szkoły kompozytorskiej.

Penderecki uznawany był za prawdziwy autorytet, a jego niekonwencjonalne podejście do muzyki, było niesamowicie doceniane. Kompozytora ceniono za wykorzystywanie sonoryzmu, czyli niekonwencjonalnej, efektownej techniki wydobywania dźwięku z tradycyjnych instrumentów. Ten zabieg można usłyszeć w utworze ,,Tren - ofiarom Hiroszimy''.
 

TILL LINDEMANN MA KORONAWIRUSA? ZESPÓŁ RAMMSTEIN ODNIÓSŁ SIĘ DO DONIESIEŃ MEDIALNYCH

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Kazik - ZARAZA. Album zyskał miano Złotej Płyty przed premierą!

  2020-05-27
  "Zaraza" Kazika, pierwsza solowa płyta Kazika Staszewskiego od kilkunastu lat ma premierę za ponad tydzień, a już uzyskała status Złotej Płyty! Wkrótce osiągnie także status Platynowej Płyty. Wyróżnienie to zagwarantowane zostało wynikami przedsprzedaży albumu "Zaraza". Wydawnictwo trafi do słuchaczy już 5 czerwca.
 • Oto najboleśniejszy skok ze spadochronem. Facet podczepił spadochron do skóry pleców [WIDEO]

  2020-05-27
  Ludzie robią różne rzeczy z nudów, czasami z pasji lub sprawdzenia swoich możliwości fizycznych i mentalnych. Ten gość ewidentnie chciał pokazać sam sobie, że jego ciało jest praktycznie niezniszczalne i wytrzyma skok ze spadochronem. Problem w tym, że spadochron był podpięty do jego pleców!
 • Lana Del Rey - nowa płyta ogłoszona! Kiedy nowy krążek artystki?

  2020-05-27
  Lana Del Rey ogłosiła nowy album! Po świetnie przyjętym krążku ''Norman Fucking Rockwell'', artystka zamierza wydać nowy album. Poznaliśmy pierwsze szczegóły wydawnictwa.
 • Silent Hill powraca! Wszystko dzięki Dead by Daylight

  2020-05-27
  Silent Hill powraca! To absolutnie nie jest nadinterpretacja, bo faktycznie ogłoszono coś ważnego dla wszystkich fanów kultowej serii. Na jakich zasadach wraca Silent Hill w Dead by Daylight?
 • Siłownie i kina otwarte, wracają także koncerty! Rząd zdejmuje kolejne restrykcje, co się zmieni?

  2020-05-27
  Podczas specjalnej konferencji prasowej, która odbyła się 27 maja 2020, ogłoszono zdjęcie kolejnych obostrzeń. Będziemy mogli pójść na siłownie i do kina, jednak z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Co jeszcze się zmieni?
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz