Dominik Pajewski

12.06.2020 (10:47)

Komputer nagrał nową piosenkę Metalliki! Czy brzmi tak dobrze jak zespół?Metallica ostatnio zbierała się 10 lat do nowego albumu i chyba nikt nie chce, by nowy album pojawił się za kolejną dekadę. W tym wypadku pojawia się nowa technologia, dzięki której udało się stworzyć nowy numer zespołu.

Metallica nie śpieszy się w ostatnich latach, by wydawać albumy. Nic dziwnego, grupa ma zawsze zaplanowane koncerty, które składają się na ogromną trasę koncertową i najzwyczajniej w świecie, nie ma czasu na nagrania. Fani nie chcą oczywiście czekać kolejne 10 lat na nowy album grupy, dlatego myślą, co zrobić, aby usłyszeć coś nowego od zespołu. Na pewien pomysł wpadł jeden z fanów, który postanowił zaangażować w tworzenie nowego numeru zespołu, komputer.

SLAYER POWRÓCI? GARY HOLT ODPOWIEDZIAŁ WSZYSTKIM FANOM
 

Komputer napisał nowy utwór Metalliki. Brzmi jak zespół?

Użytkownik Kirt Connor, wprowadził do specjalnego algorytmu, wszystkie teksty Metalliki, a potem z tego co wyszło, nagrał piosenkę. Jak sam pisze:

Cała muzyka i wokale są nagrane, zmiksowane i zmasterowane przez mnie w mojej kuchni za pomocą kilku tanich gitar, gównianego mikrofonu i Pro Tools. Cały tekst został stworzony przez robota, który chce nami zawładnąć. Próbowałem uzyskać brzmienie gdzieś pomiędzy „Master Of Puppets” i „Czarnym albumem”. Trudno uzyskać brzmienie bębnów Larsa bez wydawania góry pieniędzy (lub w niektórych przypadkach kupienia kosza na śmieci).

Numer ''Deliverance Rides” możecie sprawdzić poniżej i ocenić, czy faktycznie pasuje do Metalliki:


LARS ULRICH WSKAZAŁ JEGO ULUBIONY KLIP METALLIKI. FANI SĄ TROCHĘ ZASKOCZENI

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Sharon Osbourne wspomniała odgryzienie głowy nietoperzowi przez Ozzy'ego

  2020-08-13
  Sharon Osbourne przez lata życia z Ozzym, nie tylko była jego partnerką, ale także menedżerką, dzięki której kariera wokalisty Black Sabbath nadal kwitnie. Sharon postanowiła w jednym z ostatnich wywiadów, wspomnieć słynną sytuację, z odgryzieniem głowy nietoperzowi.
 • Fani SOAD krytykują nowy zespół Shavo Odadjiana. Basista na to: Zawsze będą tacy idioci

  2020-08-13
  Fani System Of A Down są sfrustrowani i wygląda na to, że coraz większa złość wylewa się na widok publiczny. Tym razem dostało się basiście zespołu, który wystartował z nowym projektem.
 • Wind Of Change: The Iconic Song. Szczegóły specjalnego wydawnictwa

  2020-08-13
  SCORPIONS świętują 30. tą rocznicę wydania swojej ballady - ikony, która stała się ścieżką dźwiękową upadku Muru Berlińskiego
 • Najlepiej zarabiający aktorzy na świecie. Forbes opublikował ranking

  2020-08-13
  Ranking najlepiej zarabiających aktorów, potrafi mocno się zmieniać i co roku kto inny jest w pierwszej dziesiątce. Forbes opublikował ranking najlepiej zarabiających aktorów i kilka nazwisk może być zaskakujących w tym zestawieniu.
 • Topiel: Dom w głębi lasu czyli historia, która wydarzyła się naprawdę. Premiera nowego słuchowiska w Storytel

  2020-08-13
  W Storytel 28 lipca miało premierę nowe słuchowisko Topiel: Dom w głębi lasu inspirowane powieścią Jakuba Ćwieka.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz