Dominik Pajewski

05.06.2020 (10:20)

Kazik padł ofiarą cenzury przy płycie ''Zaraza''? Wokalista odpowiedziałSingiel Kazika ''Twój ból jest lepszy niż mój'', który pochodzi z albumu ''Zaraza'' wywołał dyskusję w kraju. Nie mogło zabraknąć pytań o cenzurę artysty oraz jego singla, w kontekście kontrowersyjnych wydarzeń. Jak Kazik postrzega całą sytuację?

Album "Zaraza" ukaże się 5 czerwca i będzie pierwszym solowym albumem Kazika od 2008 roku. Współtwórcą płyty jest Wojtek Jabłoński, multiinstrumentalista i kompozytor - odpowiada za warstwę muzyczną oraz aranżacje, gra m. in. na perkusji, gitarach, basie. Prócz tego gościnnie występuje Konrad Wantrych, klawiszowiec i kompozytor, odpowiedzialny za brzmienie instrumentów klawiszowych.

EDYTA BARTOSIEWICZ WKURZYŁA SIĘ NA RAPERÓW ZA ZSAMPLOWANIE JEJ WOKALU. CO DALEJ Z UTWOREM?
Na album złoży się piętnaście premierowych kompozycji, w tym  utwór 
"Twój ból jest lepszy niż mój", który wywołał ogromną dyskusję. Czy Kazik czuje się ofiarą cenzury w Polsce? Artysta postanowił opowiedzieć, jak widzi całą sytuację.

Kazik o cenzurze w kontekście singla ''Twój ból jest lepszy niż mój''

W wywiadzie dla Teraz ROCKa, Kazik opowiedział Jordanowi Babuli, czy czuje się ofiarą cenzury w Polsce:
 
 
Nie! Zasadność umieszczenia mojej piosenki na pierwszym miejscu listy przebojów została zakwestionowana, a to nie jest cenzura. Cenzura była wtedy, gdy pierwszą rzeczą, jaką musiałem zrobić przed nagraniem płyty, było pójście na ulicę Mysią, żeby powiedzieć panu Konopce i Gawdzikowi, co ja na tej płycie będę śpiewał. A oni mi mówili: Nie, ty tego nie zaśpiewasz. To jest bardzo duża różnica.
 
Kazik podkreślił w wywiadzie dla Teraz ROCKa, że dużo większe problemy miał w latach 90-tych, gdy pojawił się jego numer ''Jeszcze Polska'':
 
Ciągano mnie po prokuraturze z powództwa karnego – byłem przesłuchiwany jako podejrzany o obrazę narodu polskiego, na co jest paragraf, szczęśliwie sprawa została umorzona. A dzisiaj nikomu nawet do głowy nie przyszło, żeby mnie ścigać.

TRAVIS BARKER I POST MALONE, PO ZAGRANIU NUMERÓW NIRVANY, MYŚLĄ O ROCKOWYM PROJEKCIE

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • IKEA i LEGO łączą siły! Ujawniono pierwsze zdjęcia specjalnej serii

  2020-07-16
  IKEA stała się symbolem wnętrzarskiego stylu i chyba każdy kiedyś zetknął się z wyrobami skandynawskiego giganta. Z kolei LEGO, to jedna z tych marek, która tak bardzo weszła do popkultury, że ciężko znaleźć osobę, która nie miała kiedyś w ręku słynnych klocków. Teraz te dwie marki łączą siły, by stworzyć specjalną kolekcję.
 • Metallica zapowiada premierę specjalnego albumu!

  2020-07-16
  Metallica oraz San Francisco Symphony prezentują „S&M2” – zapis audio i wideo koncertów z 6 i 8 września 2019, które odbyły się w San Francisco Chase Center. Premiera wydawnictwa zaplanowana jest na 28 sierpnia.
 • Kolejny weekend za Okrągło! Oscarowy hit w kinie plenerowym i wiele innych atrakcji

  2020-07-16
  Zabierz rodzinę, przyjaciół, znajomych i w najbliższy weekend wpadnijcie na Okrąg. Czeka tam na Was dawka kulinarnych doznań oraz kulturowych i fizycznych przeżyć!
 • Nowy Batman zostanie zrealizowany w całości w studiu! Kiedy premiera?

  2020-07-16
  Batman jest postacią, która cały czas elektryzuje fanów i jak widać, Warner Bros chce głównie w tego bohatera inwestować pieniądze. Najnowsza część, gdzie w Mrocznego Rycerza wcieli się Robert Pattison, zostanie trochę opóźniona przez pandemię, ale jak się okazuję duża część ujęć powstanie w studiu.
 • Dom z papieru 5 - wiemy kiedy pojawi się nowa odsłona serii

  2020-07-16
  Dom z papieru stał się ogólnoświatowym fenomenem, który zawładnął wyobraźnią widzów na całym świecie. Wszyscy miłośnicy serialu, czekają na to, co dalej stanie się z bohaterami i w końcu przekazano konkretne informacje.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz