Kamil Pawłowski

08.10.2019 (15:00)

INDIOS BRAVOS - jubileuszowa trasa 2019: bilety, daty, miejscaW listopadzie 2019 roku po kilku latach zawieszenia działalności i nieobecności na scenie - Gutek i Piotrek Banach z Indiosami ruszają w jubileuszową trasę koncertową, celebrując w ten sposób 20-tą rocznicę wydania swojej pierwszej płyty „PART ONE”, a zarazem powstania grupy. Zespół spotka się z publicznością w 5 miastach, oczywiście w oryginalnym składzie. Sprawdźcie najważniejsze informacje dotyczące wydarzeń na EskaROCK.pl.

Niedawno Indios Bravos nagrali nowy utwór, zatytułowany „Nie chcę (takie moje prawo)”, muzyka i słowa Piotr Banach, który jest zapowiedzią wydania okolicznościowej płyty. Album będzie  dostępny w sprzedaży podczas jubileuszowych koncertów. Singla możecie posłuchać poniżej. 

INDIOS BRAVOS trasa 2019 - kiedy i gdzie?

8.11 (piątek); Kraków – KWADRAT link do wydarzenia FB i bilety 
9.11 (sobota); Wrocław – A2 Centrum Koncertowe link do wydarzenia FB i bilety 
16.11 (sobota); Warszawa – PROGRESJA link do wydarzenia FB i bilety 
22.11 (piątek); Poznań – ZAMEK link do wydarzenia FB i bilety 
29.11 (piątek); Gdańsk – B90 link do wydarzenia FB i bilety 
 
A w oto kilka oficjalnych słów od zespołu:
 
„Kiedy w roku 2016 zakończyliśmy działalność koncertową, obiecaliśmy Wam, że jeszcze się spotkamy. W roku 2019 jest ku temu doskonała okazja.
 
Równo 20 lat temu pod szyldem Banach & Indios Bravos ukazała się nasza pierwsza płyta - "Part One". Powstała, jako solowa płyta Piotra Banacha, wtedy lidera i gitarzysty rockowej grupy Hey, który od połowy lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia szukał nowych środków wyrazu w szeroko rozumianej muzyce elektronicznej. Początkowo miał to być projekt wyłącznie studyjny, zrealizowany we współpracy z wokalistą Piotrem "Gutkiem" Gutkowskim. Pierwsza zapowiedź płyty ukazała się w roku 1997 w postaci piosenki "Drogi", a finalnie płyta "Part One" miała swoją premierę w maju 1999 roku. Jej zawartością było kilkanaście utworów utrzymanych w stylistyce, którą obaj twórcy określali mianem "cyber-reggae". Były to po prostu piosenki z charakterystycznym dla muzyki reggae transowym rytmem, zaaranżowane i wykonane za pomocą instrumentów elektronicznych. Następstwem tej płyty było rozpoczęcie regularnej działalności koncertowej i wydawnicze,  poprzedzonej rozszerzeniem składu.
 
Wiele lat od tamtych wydarzeń chcielibyśmy zaproponować swojego rodzaju podróż sentymentalną i spotkać się z Wami jesienią tego roku na kilku koncertach, których motywem przewodnim byłoby 20-lecie "Part One".
 
Oprócz samych występów planujemy też specjalne wydawnictwo fonograficzne będące do kupienia podczas tej trasy.
 
Pierwszych 300 biletów na każdy z zaplanowanych koncertów będzie upoważniało do odbioru płyty za darmo”


Materiały prasowe

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Grammy 2020: Ozzy i Sharon Osbourne wśród prezenterów tegorocznej gali

  2020-01-24
  Mimo kłopotów zdrowotnych Ozzy zdecydowanie nie zamierza zwalniać tempa ani siedzieć w domu. Muzyk i jego żona dołączyli do grona prezenterów, których zobaczymy na tegorocznej gali wręczenia nagród Grammy.
 • Wiedźmin - ścieżka dźwiękowa z serialu Netflixa już dostępna! Co usłyszymy na soundtracku?

  2020-01-24
  Wiedźmin Netflixa był bez dwóch zdań jednym z najbardziej wyczekiwanych seriali 2019 roku, a po premierze, która miała miejsce w grudniu, okazał się także jednym z najchętniej oglądanych. Fani produkcji musieli jednak naczekać się trochę na pełną ścieżkę dźwiękową, która w serwisach streamingowych ukazała się 24 stycznia.
 • Dłuższy dzień: od kiedy jest dłuższy dzień a krótsza noc? Sprawdź, od kiedy i o ile dłuższy dzień w 2019!

  2020-01-23
  Od kiedy dłuższy dzień? Grudzień przynosi dłuższy dzień i krótszą noc. Sprawdź, od kiedy dnia przybywa, o ile w grudniu dni są dłuższe od najkrótszego dnia w roku? Zobacz i posłuchaj Beautiful Day.
 • Joker w szczerym zwiastunie. Tak Screen Junkies wyśmiali film [WIDEO]

  2020-01-23
  Joker to niekwestionowany sukces artystyczny i komercyjny, który jeszcze długo będzie komentowany i wspominany. Screen Junkies postanowili trochę pożartować z Jokera i pokazać mega szczery trailer.
 • 5- letni fan Slipknota, który naśladował perkusistę, sam świetnie gra na bębnach [WIDEO]

  2020-01-23
  Niedawno serca fanów Slipknota oraz samego zespołu, podbił 5-letni chłopiec, którzy na koncercie Slipknota naśladował ruchy bębniarza. Okazuje się, że 5-letni fan świetnie gra na bębnach!
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz