Dominik Pajewski

10.01.2019 (10:40)

Greta Van Fleet naraziła się fanom Queen. Wszystko przez jedno zdjęcieGrecie Van Fleet często zarzuca się ściąganie od Led Zeppelin, jednak teraz grupa naraziła się fanom Queen. Wszystko przez jedno zdjęcie, które pojawiło się na pewnej okładce.

Greta Van Fleet często porównywana jest do Led Zeppelin, jednak grupa sama zaprzecza, że inspirowała się głównie tym zespołem. Wiadomo, im większy szum, tym więcej fanów i antyfanów, jednak teraz Greta naraziła się fanom zespołu Queen!

Korn wydał gigantyczne pieniądze na używki podczas nagrywania 'Follow The Leader'. Ujawniono kwotę
Wszystko przez zdjęcie, które pojawiło się na okładce Classic Rock Magazine i jak widać, jest ono bardzo podobne do słynnej fotografii z albumu 'Queen II'. Oczywiście internauci nie pozostawili tego bez komentarza, w sieci można spotkać się ze stwierdzeniem:
 
Cosplay, ok... Ale to już jest plagiat i przegięcie.

albo

Bądźcie w końcu oryginalni!

Królewska straż zagrała 'Bohemian Rhapsody' pod pałacem Buckingham [VIDEO]


Oczywiście, Greta Van Fleet nie jest pierwszą kapelą, która zrobiła sobie zdjęcie takie same jak Queen. Jednak w obliczu ciągłych porównań zespołu do innych klasyków, był to nierozważny krok. Greta Van Fleet pojawi się w Polsce, zespół będzie można zobaczyć podczas festiwalu Open'er 2019.
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Lekcje o Queen i Nirvanie w szkole! Czego dowiedzą się o legendarnych zespołach uczniowie?

  2019-09-18
  Lekcje o Queen i Nirvanie w szkole, to marzenie wszystkich uczniów, którzy dorastają przy twórczości zespołów. Okazuje się, że dla niektórych ten sen już niedługo się spełni! Mowa o uczniach w rosyjskich szkołach. Portal meduza.io podaje, że Ministerstwa Kultury oraz oświaty Federacji Rosyjskiej stworzyły listę rekomendowanych dzieł również z zakresu muzyki rockowej! O czym będą się uczyć? 
 • Rock Am Ring i Rock Im Park 2020 - LINE UP. Kto wystąpi na największym rockowym festiwalu?

  2019-09-18
  Rock Am Ring i Rock Im Park to największe rockowe festiwale w Europie z niesamowitym programem. Do Niemiec zjeżdżają największe gwiazdy gitarowych brzmień tworząc jedyną w swoim rodzaju atmosferę. Kto wystąpi na Rock Am Ring i Rock Im Park 2020? Sprawdźcie listę artystów, którzy pojawią się na festiwalu. Artykuł jest aktualizowany.
 • Dave Mustaine szczerze o nowotworze. Co zdradził na temat swojej choroby?

  2019-09-18
  W czerwcu 2019 Dave Mustaine ogłosił w mediach społecznościowych, że cierpi na nowotwór gardła. Fani bardzo przeżyli tę wiadomość, jednak artysta nie zamierza się poddawać. Lider Megadeth do sprawy podszedł bardzo poważnie. Jaki jest jego stan zdrowia? Co z koncertami zespołu w kolejnych latach? 
 • Koncerty rockowe 2020 - kto wystąpi? Gwiazdy, daty, miejsca, kalendarz

  2019-09-18
  Jak co roku do Polski zawita mnóstwo zagranicznych gwiazd rocka nie tylko na klubowe koncerty, ale także na festiwale - te mniejsze i większe. Kogo zobaczymy w 2020? Sprawdźcie, kalendarz koncertów na przyszły rok i zaplanujcie sobie wolne w pracy. Artykuł jest aktualizowany na bieżąco.
 • Open'er 2020 - LINE UP. Kto wystąpi na festiwalu w Gdyni?

  2019-09-17
  Open'er 2020 odbędzie się w dniach 1-4 lipca w Gdyni na terenie lotniska Gdynia-Kosakowo. Jak co roku na północ Polski zjadą światowe gwiazdy, wśród których z pewnością nie zabraknie rockowych zespołów na najwyższym poziomie. Kto wystąpi na Open'erze 2020? Line up jest aktualizowany na bieżąco.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz