Daniel Wardziński

07.12.2016 (12:28)

Grammy 2017 NOMINACJE - Metallica, Korn, Gojira i inni wyróżnieni!



Poznaliśmy nominacje do Grammy 2017. Wśród wyróżnionych znalazło się sporo gwiazd rocka - m.in. Gojira, Korn czy Metallica. Sprawdźcie kto ma szansę na statuetkę w rockowych kategoriach.

Grammy 2017 NOMINACJE. Poznaliśmy listę zespołów, płyt i kawałków, które mają szansę zostać nagrodzonymi najbardziej cennymi statuetkami w przemyśle muzycznym. Kto jest nominowany w rockowych kategoriach? Sprawdźcie pełną listę artystów, piosenek i albumów, które w roku 2017 mogą sięgnąć po drogocenny statuetki Grammy Awards 2017.
 

Grammy 2017 - lista nominowanych

1.Record Of The Year

Hello, Adele
Formation, Beyoncé
7 Years, Lukas Graham
Work, Rihanna Featuring Drake
Stressed Out, Twenty One Pilots

2.Album Of The Year


25, Adele
Lemonade, Beyoncé
Purpose, Justin Bieber
Views, Drake
A Sailor's Guide To Earth, Sturgill Simpson

3.Song Of The Year

Formation (Beyoncé)
Hello (Adele)
I Took A Pill In Ibiza (Mike Posner)
Love Yourself (Justin Bieber)
7 Years (Lukas Graham)
Track from: Lukas Graham

4.Best New Artist

Kelsea Ballerini
The Chainsmokers
Chance The Rapper
Maren Morris
Anderson .Paak

5.Best Pop Solo Performance

Hello, Adele
Hold Up, Beyoncé
Love Yourself, Justin Bieber
Piece By Piece (Idol Version), Kelly Clarkson
Dangerous Woman, Ariana Grande

6.Best Pop Duo/Group Performance

Closer, The Chainsmokers Featuring Halsey
7 Years, Lukas Graham
Work, Rihanna Featuring Drake
Cheap Thrills, Sia Featuring Sean Paul
Stressed Out, Twenty One Pilots

7.Best Traditional Pop Vocal Album

Cinema, Andrea Bocelli
Fallen Angels, Bob Dylan
Stages Live, Josh Groban
Summertime: Willie Nelson Sings Gershwin, Willie Nelson
Encore: Movie Partners Sing Broadway, Barbra Streisand

8.Best Pop Vocal Album

25, Adele
Purpose, Justin Bieber
Dangerous Woman, Ariana Grande
Confident, Demi Lovato
This Is Acting, Sia

9.Best Dance Recording

Tearing Me Up, Bob Moses
Don't Let Me Down, The Chainsmokers Featuring Daya
Never Be Like You, Flume Featuring Kai
Rinse & Repeat, Riton Featuring Kah-Lo
Drinkee, Sofi Tukker

10.Best Dance/Electronic Album

Skin, Flume
Electronica 1: The Time Machine, Jean-Michel Jarre
Epoch, Tycho
Barbara Barbara, We Face A Shining Future, Underworld
Louie Vega Starring...XXVIII, Louie Vega

11.Best Contemporary Instrumental Album

Human Nature, Herb Alpert
When You Wish Upon A Star, Bill Frisell
Way Back Home: Live From Rochester, NY, Steve Gadd Band
Unspoken, Chuck Loeb
Culcha Vulcha, Snarky Puppy

12.Best Rock Performance

Joe (Live From Austin City Limits), Alabama Shakes
Don't Hurt Yourself, Beyoncé Featuring Jack White
Blackstar, David Bowie
The Sound Of Silence (Live On Conan), Disturbed
Heathens, Twenty One Pilots

13.Best Metal Performance

Shock Me, Baroness
Silvera, Gojira
Rotting In Vain, Korn
Dystopia, Megadeth
The Price Is Wrong, Periphery

14.Best Rock Song


Blackstar, David Bowie
Burn The Witch, Radiohead
Hardwired, Metallica
Heathens, Twenty One Pilots
My Name Is Human, Highly Suspect

15.Best Rock Album

California, Blink-182
Tell Me I'm Pretty, Cage The Elephant
Magma, Gojira
Death Of A Bachelor, Panic! At The Disco
Weezer, Weezer

16.Best Alternative Music Album

22, A Million, Bon Iver
Blackstar, David Bowie
The Hope Six Demolition Project, PJ Harvey
Post Pop Depression, Iggy Pop
A Moon Shaped Pool, Radiohead

17.Best R&B Performance

Turnin' Me Up, BJ The Chicago Kid
Permission, Ro James
I Do, Musiq Soulchild
Needed Me, Rihanna
Cranes In The Sky, Solange

18.Best Traditional R&B Performance

The Three Of Me, William Bell
Woman's World, BJ The Chicago Kid
Sleeping With The One I Love, Fantasia
Angel, Lalah Hathaway
Can't Wait, Jill Scott

19.Best R&B Song

Come See Me (PartyNextDoor Featuring Drake)
Exchange (Bryson Tiller)
Kiss It Better (Rihanna)
Lake By The Ocean (Maxwell)
Luv (Tory Lanez)

20.Best Urban Contemporary Album

Lemonade, Beyoncé
Ology, Gallant
We Are King, KING
Malibu, Anderson .Paak
Anti, Rihanna

21.Best R&B Album

In My Mind, BJ The Chicago Kid
Lalah Hathaway Live, Lalah Hathaway
Velvet Portraits, Terrace Martin
Healing Season, Mint Condition
Smoove Jones, Mya

22.Best Rap Performance

No Problem, Chance The Rapper Featuring Lil Wayne & 2 Chainz
Panda, Desiigner
Pop Style, Drake Featuring The Throne
All The Way Up, Fat Joe & Remy Ma Featuring French Montana & Infared
That Part, ScHoolboy Q Featuring Kanye West

23.Best Rap/Sung Performance

Freedom, Beyoncé Featuring Kendrick Lamar
Hotline Bling, Drake
Broccoli, D.R.A.M. Featuring Lil Yachty
Ultralight Beam, Kanye West Featuring Chance The Rapper, Kelly Price, Kirk Franklin & The-Dream
Famous, Kanye West Featuring Rihanna

24.Best Rap Song

All The Way Up (Fat Joe & Remy Ma Featuring French Montana & Infared)
Famous (Kanye West Featuring Rihanna)
Hotline Bling (Drake)
No Problem (Chance The Rapper Featuring Lil Wayne & 2 Chainz)
Ultralight Beam (Kanye West Featuring Chance The Rapper, Kelly Price, Kirk Franklin & The-Dream)

25.Best Rap Album

Coloring Book, Chance The Rapper
And The Anonymous Nobody, De La Soul
Major Key, DJ Khaled
Views, Drake
Blank Face LP, ScHoolboy Q
The Life Of Pablo, Kanye West

26.Best Country Solo Performance

Love Can Go To Hell, Brandy Clark
Vice, Miranda Lambert
My Church, Maren Morris
Church Bells, Carrie Underwood
Blue Ain't Your Color, Keith Urban

27.Best Country Duo/Group Performance

Different For Girls, Dierks Bentley Featuring Elle King
21 Summer, Brothers Osborne
Setting The World On Fire, Kenny Chesney & P!nk
Jolene, Pentatonix Featuring Dolly Parton
Think Of You, Chris Young With Cassadee Pope

28.Best Country Song

Blue Ain't Your Color (Keith Urban)
Die A Happy Man (Thomas Rhett)
Humble And Kind (Tim McGraw)
My Church (Maren Morris)
Vice (Miranda Lambert)

29.Best Country Album

Big Day In A Small Town, Brandy Clark
Full Circle, Loretta Lynn
Hero, Maren Morris
A Sailor's Guide To Earth, Sturgill Simpson
Ripcord, Keith Urban

30.Best New Age Album

Orogen, John Burke
Dark Sky Island, Enya
Inner Passion, Peter Kater & Tina Guo
Rosetta, Vangelis
White Sun II, White Sun

31.Best Improvised Jazz Solo

Countdown, Joey Alexander, soloist
In Movement, Ravi Coltrane, soloist
We See, Fred Hersch, soloist
I Concentrate On You, Brad Mehldau, soloist
I’m So Lonesome I Could Cry, John Scofield, soloist

32.Best Jazz Vocal Album

Sound Of Red, ,René Marie
Upward Spiral, Branford Marsalis Quartet With Special Guest Kurt Elling
Take Me To The Alley, Gregory Porter
Harlem On My Mind, Catherine Russell
The Sting Variations, The Tierney Sutton Band

33.Best Jazz Instrumental Album

Book Of Intuition, Kenny Barron Trio
Dr. Um, Peter Erskine
Sunday Night At The Vanguard, The Fred Hersch Trio
Nearness, Joshua Redman & Brad Mehldau
Country For Old Men, John Scofield

34.Best Large Jazz Ensemble Album

Real Enemies, Darcy James Argue's Secret Society
Presents Monk'estra, Vol. 1, John Beasley
Kaleidoscope Eyes: Music Of The Beatles, John Daversa
All L.A. Band, Bob Mintzer
Presidential Suite: Eight Variations On Freedom, Ted Nash Big Band

35.Best Latin Jazz Album

Entre Colegas, Andy González
Madera Latino: A Latin Jazz Perspective On The Music Of Woody Shaw, Brian Lynch & Various Artists
Canto América, Michael Spiro/Wayne Wallace La Orquesta Sinfonietta
30, Trio Da Paz
Tribute To Irakere: Live In Marciac, Chucho Valdés

36.Best Gospel Performance/Song

It's Alright, It's Ok, Shirley Caesar Featuring Anthony Hamilton
You're Bigger [Live], Jekalyn Carr
Made A Way [Live] Travis Greene
God Provides, Tamela Mann
Better, Hezekiah Walker

37.Best Contemporary Christian Music Performance/Song


Trust In You Lauren Daigle
Priceless, For King & Country
King Of The World, Natalie Grant
Thy Will, Hillary Scott & The Scott Family
Chain Breaker, Zach Williams

38.Best Gospel Album

Listen, Tim Bowman Jr.
Fill This House, Shirley Caesar
A Worshipper's Heart [Live], Todd Dulaney
Losing My Religion, Kirk Franklin
Demonstrate [Live], William Murphy

39.Best Contemporary Christian Music Album

Poets & Saints, All Sons & Daughters
American Prodigal, Crowder
Be One, Natalie Grant
Youth Revival [Live], Hillsong Young & Free
Love Remains, Hillary Scott & The Scott Family

40.Best Roots Gospel Album

Better Together, Gaither Vocal Band
Nature's Symphony In 432, The Isaacs
Hymns, Joey+Rory
Hymns And Songs Of Inspiration, Gordon Mote
God Don't Never Change: The Songs Of Blind Willie Johnson, (Various Artists)

41.Best Latin Pop Album

Un Besito Mas, Jesse & Joy
Ilusión, Gaby Moreno
Similares, Laura Pausini
Seguir Latiendo, Sanalejo
Buena Vida, Diego Torres

42.Best Latin Rock, Urban or Alternative Album

ilevitable, ile
L.H.O.N. (La Humanidad O Nosotros), Illya Kuryaki & The Valderamas
Buenaventura, La Santa Cecilia
Los Rakas, Los Rakas
Amor Supremo, Carla Morrison

43.Best Regional Mexican Music Album (Including Tejano)

Raíces, Banda El Recodo De Cruz Lizárraga
Hecho A Mano, Joss Favela
Un Azteca En El Azteca, Vol. 1 (En Vivo), Vicente Fernández
Generación Maquinaria Est. 2006., La Maquinaria Nortena
Tributo A Joan Sebastian Y Rigoberto Alfaro, Mariachi Divas De Cindy Shea

44.Best Tropical Latin Album

Conexión, Fonseca
La Fantasia Homenaje A Juan Formell, Formell Y Los Van Van
35 Aniversario, Grupo Niche
La Sonora Santanera En Su 60 Aniversario, La Sonora Santanera
Donde Están?, Jose Lugo & Guasábara Combo

45.Best American Roots Performance

Ain't No Man, The Avett Brothers
Mother's Children Have A Hard Time, Blind Boys Of Alabama
Factory Girl, Rhiannon Giddens
House Of Mercy, Sarah Jarosz
Wreck You, Lori McKenna

46.Best American Roots Song

Alabama At Night (Robbie Fulks)
City Lights (Jack White)
Gulfstream (Roddie Romero And The Hub City All-Stars)
Kid Sister (The Time Jumpers)
Wreck You (Lori McKenna)

47.Best Americana Album

True Sadness, The Avett Brothers
This Is Where I Live, William Bell
The Cedar Creek Sessions, Kris Kristofferson
The Bird & The Rifle, Lori McKenna
Kid Sister, The Time Jumpers

48.Best Bluegrass Album

Original Traditional, Blue Highway
Burden Bearer, Doyle Lawson & Quicksilver
The Hazel And Alice Sessions, Laurie Lewis & The Right Hands
North By South ,Claire Lynch
Coming Home, O'Connor Band With Mark O'Connor

49.Best Traditional Blues Album

Can't Shake This Feeling ,Lurrie Bell
Live At The Greek Theatre, Joe Bonamassa
Blues & Ballads (A Folksinger's Songbook: Volumes I & II), Luther Dickinson
The Soul Of Jimmie Rodgers, Vasti Jackson
Porcupine Meat, Bobby Rush

50.Best Contemporary Blues Album

The Last Days Of Oakland, Fantastic Negrito
Love Wins Again, Janiva Magness
Bloodline, Kenny Neal
Give It Back To You, The Record Company
Everybody Wants A Piece, Joe Louis Walker

51.Best Folk Album

Silver Skies Blue, Judy Collins & Ari Hest
Upland Stories, Robbie Fulks
Factory Girl, Rhiannon Giddens
Weighted Mind, Sierra Hull
Undercurrent, Sarah Jarosz

52.Best Regional Roots Music Album


Broken Promised Land, Barry Jean Ancelet & Sam Broussard
It's A Cree Thing, Northern Cree
E Walea, Kalani Pe'a
Gulfstream, Roddie Romero And The Hub City All-Stars
I Wanna Sing Right: Rediscovering Lomax In The Evangeline Country, (Various Artists)

53.Best Reggae Album

Sly & Robbie Presents... Reggae For Her, Devin Di Dakta & J.L
Rose Petals, J Boog
Ziggy Marley, Ziggy Marley
Everlasting, Raging Fyah
Falling Into Place, Rebelution
SOJA: Live In Virginia, SOJA

54.Best World Music Album

Destiny, Celtic Woman
Walking In The Footsteps Of Our Fathers, Ladysmith Black Mambazo
Sing Me Home, Yo-Yo Ma & The Silk Road Ensemble
Land Of Gold, Anoushka Shankar
Dois Amigos, Um Século De Música: Multishow Live, Caetano Veloso & Gilberto Gil

55.Best Children's Album

Explorer Of The World, Frances England
Infinity Plus One, Secret Agent 23 Skidoo
Novelties, Recess Monkey
Press Play, Brady Rymer And The Little Band That Could
Saddle Up, The Okee Dokee Brothers

56.Best Spoken Word Album (Includes Poetry, Audio Books & Storytelling)


The Girl With The Lower Back Tattoo, Amy Schumer
In Such Good Company: Eleven Years Of Laughter, Mayhem, And Fun In The Sandbox, Carol Burnett
M Train, Patti Smith
Under The Big Black Sun: A Personal History Of L.A. Punk (John Doe With Tom Desavia), (Various Artists)
Unfaithful Music & Disappearing Ink, Elvis Costello

57.Best Comedy Album

...America...Great…, David Cross
American Myth, Margaret Cho
Boyish Girl Interrupted, Tig Notaro
Live At The Apollo, Amy Schumer
Talking For Clapping, Patton Oswalt

58.Best Musical Theater Album


Bright Star (Original Broadway Cast)
The Color Purple, (New Broadway Cast)
Fiddler On The Roof (2016 Broadway Cast)
Kinky Boots (Original West End Cast)
Waitress (Original Broadway Cast)

59.Best Compilation Soundtrack For Visual Media

Amy, (Various Artists)
Miles Ahead (Miles Davis & Various Artists)
Straight Outta Compton (Various Artists)
Suicide Squad (Collector's Edition) (Various Artists)
Vinyl: The Essentials Season 1 (Various Artists)

60.Best Score Soundtrack For Visual Media


Bridge Of Spies, Thomas Newman, composer
Quentin Tarantino's The Hateful Eight, Ennio Morricone, composer
The Revenant, Alva Noto & Ryuichi Sakamoto, composers
Star Wars: The Force Awakens, John Williams, composer
Stranger Things Volume 1, Kyle Dixon & Michael Stein, composers
Stranger Things Volume 2, Kyle Dixon & Michael Stein, composers

61.Best Song Written For Visual Media


Can't Stop The Feeling!, Trolls (Justin Timberlake, Anna Kendrick, Gwen Stefani, James Corden, Zooey Deschanel, Walt Dohrn, Ron Funches, Caroline Hjelt, Aino Jawo, Christopher Mintz-Plasse & Kunal Nayyar
Heathens, Suicide Squad (Twenty One Pilots)
Just Like Fire, Alice Through The Looking Glass (P!nk)
Purple Lamborghini, Suicide Squad (Skrillex & Rick Ross)
Try Everything, Zootopia (Shakira)
The Veil, Snowden (Peter Gabriel)

62.Best Instrumental Composition


Bridge Of Spies (Thomas Newman), Bridge Of Spies
The Expensive Train Set (An Epic Sarahnade For Double Big Band) (Tim Davies Big Band), The Expensive Trainset
Flow (Alan Ferber Nonet), Roots & Transitions
L'Ultima Diligenza Di Red Rock - Versione Integrale (Ennio Morricone), Quentin Tarantino's The Hateful Eight
Spoken At Midnight (Ted Nash Big Band), Presidential Suite: Eight Variations On Freedom

63.Best Arrangement, Instrumental or A Cappella

Ask Me Now (John Beasley)
Good "Swing" Wenceslas (The Count Basie Orchestra)
Linus & Lucy (The Phil Norman Tentet)
Lucy In The Sky With Diamonds (John Daversa)
We Three Kings (Jazz At Lincoln Center Orchestra With Wynton Marsalis)
You And I (Jacob Collier)

64.Best Arrangement, Instruments and Vocals

Do You Hear What I Hear? (Gordon Goodwin's Big Phat Band Featuring Take 6), A Big Phat Christmas - Wrap This!
Do You Want To Know A Secret (John Daversa Featuring Renee Olstead), Kaleidoscope Eyes: Music Of The Beatles
Flintstones (Jacob Collier), In My Room
I'm A Fool To Want You (Kristin Chenoweth), The Art Of Elegance
Somewhere (Dirty Blvd) (Extended Version) (Lang Lang Featuring Lisa Fischer & Jeffrey Wright), New York Rhapsody

65.Best Recording Package

Anti (Deluxe Edition) (Rihanna)
Blackstar (David Bowie)
Human Performance (Parquet Courts)
Sunset Motel (Reckless Kelly)
22, A Million (Bon Iver)

66.Best Boxed Or Special Limited Edition Package

Edith Piaf 1915-2015 (Edith Piaf)
401 Days (J.Views)
I Like It When You Sleep, For You Are So Beautiful Yet So Unaware Of It (Box Set) (The 1975)
Paper Wheels (Deluxe Limited Edition) (Trey Anastasio)
Tug Of War (Deluxe Edition) (Paul McCartney)

67.Best Album Notes

The Complete Monument & Columbia Albums Collection (Kris Kristofferson)
The Knoxville Sessions, 1929-1930: Knox County Stomp (Various Artists)
Ork Records: New York, New York (Various Artists)
Sissle And Blake Sing Shuffle Along (Eubie Blake & Noble Sissle)
Waxing The Gospel: Mass Evangelism & The Phonograph, 1890-1900 (Various Artists)

68.Best Historical Album

The Cutting Edge 1965-1966: The Bootleg Series, Vol.12 (Collector's Edition) (Bob Dylan)
Music Of Morocco From The Library Of Congress: Recorded By Paul Bowles, 1959 (Various Artists)
Ork Records: New York, New York (Various Artists)
Vladimir Horowitz: The Unreleased Live Recordings 1966-1983 (Vladimir Horowitz)
Waxing The Gospel: Mass Evangelism & The Phonograph, 1890-1900 (Various Artists)

69.Best Engineered Album, Non-Classical

Are You Serious (Andrew Bird)
Blackstar (David Bowie)
Dig In Deep (Bonnie Raitt)
Hit N Run Phase Two (Prince)
Undercurrent (Sarah Jarosz)

70.Producer Of The Year, Non-Classical

Benny Blanco
• Cold Water (Major Lazer Featuring Justin Bieber And MO) • Friends (Francis And The Lights Featuring Bon Iver) • Kill Em' With Kindness (Selena Gomez) • Love Yourself (Justin Bieber) • Luv (Tory Lanez) • Wild Love (Cashmere Cat Featuring The Weeknd & Francis And The Lights)
Greg Kurstin
• Cheap Thrills (Sia Featuring Sean Paul) • Hello (Adele) • Love You To Death (Tegan And Sara) • Million Years Ago (Adele) • Something In The Way You Move (Ellie Goulding) • Water Under The Bridge (Adele)
Max Martin
• Can't Stop The Feeling! (Justin Timberlake) • Dangerous Woman (Ariana Grande) • Into You (Ariana Grande) • Just Like Fire (P!nk) • Rise (Katy Perry) • Send My Love (To Your New Lover) (Adele) • Side To Side (Ariana Grande Featuring Nicki Minaj)
Nineteen85
• For Free (DJ Khaled Ft. Drake) • Hotline Bling (Drake) • Not Nice (PartyNextDoor) • One Dance (Drake Featuring Wiz Kid & Kyla) • Rising Water (James Vincent McMorrow) • Sept. 5th (dvsn) • Too Good (Drake Featuring Rihanna) • We Move (James Vincent McMorrow)
Ricky Reed
• Better (Meghan Trainor Featuring Yo Gotti) • Cruel World (Phantogram) • Girls Talk Boys (5 Seconds Of Summer) • HandClap (Fitz And The Tantrums) • Me Too (Meghan Trainor) • No (Meghan Trainor) • Sober (DJ Snake Featuring JRY) • You Don't Get Me High Anymore (Phantogram)

71.Best Remixed Recording

Cali Coast (Psionics Remix) (Soul Pacific)
Heavy Star Movin' (staRo Remix) (The Silver Lake Chorus)
Nineteen Hundred Eighty-Five (Timo Maas & James Teej Remix) (Paul McCartney & Wings)
Only (Kaskade x Lipless Remix) (Ry X)
Tearing Me Up (RAC Remix) (Bob Moses)
Wide Open (Joe Goddard Remix) (The Chemical Brothers)

72.Best Surround Sound Album

Dutilleux: Sur Le Meme Accord; Les Citations; Mystere De L'instant & Timbres, Espace, Mouvement (Ludovic Morlot & Seattle Symphony)
Johnson: Considering Matthew Shepard (Craig Hella Johnson & Conspirare)
Maja S.K. Ratkje: And Sing ... (Maja S.K. Ratkje, Cikada & Oslo Sinfonietta)
Primus & The Chocolate Factory (5.1 Surround Sound Edition) (Primus)
Reflections (Oyvind Gimse, Geir Inge Lotsberg & Trondheimsolistene)

73.Best Engineered Album, Classical

Corigliano: The Ghosts Of Versailles (James Conlon, Guanqun Yu, Joshua Guerrero, Patricia Racette, Christopher Maltman, Lucy Schaufer, Lucas Meachem, LA Opera Chorus & Orchestra)
Dutilleux: Sur Le Meme Accord; Les Citations; Mystere De L'Instant & Timbres, Espace, Mouvement (Ludovic Morlot & Seattle Symphony)
Reflections (Oyvind Gimse, Geir Inge Lotsberg & Trondheimsolistene)
Shadow Of Sirius (Jerry F. Junkin & The University Of Texas Wind Ensemble)
Shostakovich: Under Stalin's Shadow - Symphonies Nos. 5, 8 & 9 (Andris Nelsons & Boston Symphony Orchestra)

74.Producer Of The Year, Classical

Blanton Alspaugh
• The Aeolian Organ At Duke University Chapel (Christopher Jacobson) • Bolcom: Canciones De Lorca & Prometheus (René Barbera, Jeffrey Biegel, Carl St. Clair, Pacific Chorale & Pacific Symphony) • Brahms: The Four Symphonies (Leonard Slatkin & Detroit Symphony Orchestra) • Copland: Appalachian Spring Complete Ballet; Hear Ye! Hear Ye! (Leonard Slatkin & Detroit Symphony Orchestra) • Corigliano: The Ghosts Of Versailles (James Conlon, Guanqun Yu, Joshua Guerrero, Patricia Racette, Christopher Maltman, Lucy Schaufer, Lucas Meachem, LA Opera Chorus & Orchestra) • Dvořák: Symphonies Nos. 7 & 8 (Andrés Orozco-Estrada & Houston Symphony) • Dvořák: Symphony No. 6; Slavonic Dances (Andrés Orozoco-Estrada & Houston Symphony) • Floyd: Wuthering Heights (Joseph Mechavich, Heather Buck, Vale Rideout, Susanne Mentzer, Kelly Markgraf, Georgia Jarman, Milwaukee Symphony Orchestra & Florentine Opera Company)
David Frost
• Bach: The Cello Suites According To Anna Magdalena (Matt Haimovitz) • Bates: Anthology Of Fantastic Zoology (Riccardo Muti & Chicago Symphony Orchestra) • Beethoven: Piano Sonatas, Vol. 5 (Jonathan Biss) • Brahms & Dvořák: Serenades (Boston Symphony Chamber Players) • Fitelberg: Chamber Works (ARC Ensemble) • Ispirare (Melia Watras) • Overtures To Bach (Matt Haimovitz) • Schoenberg: Kol Nidre; Shostakovich: Suite On Verses Of Michelangelo Buonarroti (Ildar Abdrazakov, Alberto Mizrahi, Riccardo Muti, Duain Wolfe, Chicago Symphony Orchestra & Chorus) • Shadow Of Sirius (Jerry F. Junkin & The University Of Texas Wind Ensemble)
Marina A. Ledin, Victor Ledin
• Friedman: Original Piano Compositions (Joseph Banowetz) • Moszkowski: From Foreign Lands (Martin West & San Francisco Ballet Orchestra)
Judith Sherman
• American First Sonatas (Cecile Licad) • Berlin: This Is The Life! (Rick Benjamin & Paragon Ragtime Orchestra) • Centennial Commissions, Vol. II (Charles Neidich & Pro Arte Quartet) • Gernsheim & Brahms: Piano Quintets (Reiko Uchida & Formosa Quartet) • Latin American & Spanish Masterpieces For Flute & Piano (Stephanie Jutt) • Similar Motion (Momenta Quartet) • Tchaikovsky: Complete Works For Violin & Orchestra (Jennifer Koh, Alexander Vedernikov & Odense Symphony Orchestra) • Tower: String Quartets Nos. 3-5 & Dumbarton Quintet (Miami String Quartet)
Robina G. Young
• Johnson: Considering Matthew Shepard (Craig Hella Johnson & Conspirare) • Lutosławski: Concerto For Orchestra; Brahms: Piano Quartet (Miguel Harth-Bedoya & Fort Worth Symphony Orchestra) • Mozart: Keyboard Music, Vols. 8 & 9 (Kristian Bezuidenhout) • Prokofiev: Piano Concertos Nos. 2 & 5 (Vadym Kholodenko, Miguel Harth-Bedoya & Fort Worth Symphony Orchestra) • A Wondrous Mystery - Renaissance Choral Music For Christmas (Stile Antico)

75.Best Orchestral Performance

Bates: Works For Orchestra (San Francisco Symphony)
Ibert: Orchestral Works (Orchestre De La Suisse Romande)
Prokofiev: Symphony No. 5 In B-Flat Major, Op. 100 (Royal Concertgebouw Orchestra)
Rouse: Odna Zhizn; Symphonies 3 & 4; Prospero's Rooms (New York Philharmonic)
Shostakovich: Under Stalin's Shadow - Symphonies Nos. 5, 8 & 9 (Boston Symphony Orchestra)

76.Best Opera Recording

Corigliano: The Ghosts Of Versailles (LA Opera Orchestra; LA Opera Chorus)
Handel: Giulio Cesare (Il Giardino Armonico)
Higdon: Cold Mountain (The Santa Fe Opera Orchestra; Santa Fe Opera Apprentice Program For Singers)
Mozart: Le Nozze Di Figaro (Chamber Orchestra Of Europe; Vocalensemble Rastatt)
Szymanowski: Król Roger (Orchestra Of The Royal Opera House; Royal Opera Chorus)

77.Best Choral Performance

Himmelrand (Marianne Reidarsdatter Eriksen, Ragnfrid Lie & Matilda Sterby; Inger-Lise Ulsrud; Uranienborg Vokalensemble)
Janáček: Glagolitic Mass (Susan Bickley, Gábor Bretz, Sara Jakubiak & Stuart Skelton; Thomas Trotter; Bergen Philharmonic Orchestra; Bergen Cathedral Choir, Bergen Philharmonic Choir, Choir Of Collegium Musicum & Edvard Grieg Kor)
Lloyd: Bonhoeffer (Malavika Godbole, John Grecia, Rebecca Harris & Thomas Mesa; The Crossing)
Penderecki Conducts Penderecki, Volume 1 (Nikolay Didenko, Agnieszka Rehlis & Johanna Rusanen; Warsaw Philharmonic Orchestra; Warsaw Philharmonic Choir)
Steinberg: Passion Week (The Clarion Choir)

78.Best Chamber Music/Small Ensemble Performance

Fitelberg: Chamber Works, ARC Ensemble
Reflections, Oyvind Gimse, Geir Inge Lotsberg & Trondheimsolistene
Serious Business, Spektral Quartet
Steve Reich, Third Coast Percussion
Trios From Our Homelands, Lincoln Trio

79.Best Classical Instrumental Solo

Adams, J.: Scheherazade.2 (Chester Englander; St. Louis Symphony)
Daugherty: Tales Of Hemingway (Nashville Symphony)
Dvořák: Violin Concerto & Romance; Suk: Fantasy (Helsinki Philharmonic Orchestra)
Mozart: Keyboard Music, Vols. 8 & 9, Kristian Bezuidenhout
1930's Violin Concertos, Vol. 2 (The Knights & Stuttgart Radio Symphony Orchestra)

80.Best Classical Solo Vocal Album

Monteverdi (David Feldman, Michael Feyfar, Jakob Pilgram & Luca Tittoto; La Cetra Barockorchester Basel)
Mozart: The Weber Sisters (Pygmalion)
Schumann & Berg, Dorothea Röschmann; Mitsuko Uchida, accompanist
Shakespeare Songs (Michael Collins, Elizabeth Kenny, Lawrence Power & Adam Walker)
Verismo (Yusif Eyvazov; Coro Dell'Accademia Nazionale Di Santa Cecilia; Orchestra Dell'Accademia Nazionale Di Santa Cecilia)

81.Best Classical Compendium
Daugherty: Tales Of Hemingway; American Gothic; Once Upon A Castle
Gesualdo
Vaughan Williams: Discoveries
Wolfgang: Passing Through
Zappa: 200 Motels - The Suites

82.Best Contemporary Classical Composition

Bates: Anthology Of Fantastic Zoology (Riccardo Muti & Chicago Symphony Orchestra)
Daugherty: Tales Of Hemingway (Zuill Bailey, Giancarlo Guerrero & Nashville Symphony)
Higdon: Cold Mountain (Miguel Harth-Bedoya, Jay Hunter Morris, Emily Fons, Isabel Leonard, Nathan Gunn & The Santa Fe Opera)
Theofanidis: Bassoon Concerto (Martin Kuuskmann, Barry Jekowsky & Northwest Sinfonia)
Winger: Conversations With Nijinsky (Martin West & San Francisco Ballet Orchestra)

83.Best Music Video

Formation, Beyoncé
River, Leon Bridges
Up & Up, Coldplay
Gosh, Jamie XX
Upside Down & Inside Out, OK Go

84.Best Music Film

I'll Sleep When I'm Dead, Steve Aoki
The Beatles: Eight Days A Week The Touring Years (The Beatles)
Lemonade Beyoncé
The Music Of Strangers ,Yo-Yo Ma & The Silk Road Ensemble
American Saturday Night: Live From The Grand Ole Opry (Various Artists)
 
Czekając na ogłoszenie zwycięzców Grammy 2017, ciesz się najlepszą muzyką na eskaGO! W serwisie znajdziesz tematyczne składanki i filmy legendach rocka – m.in. Metallice, Queen czy Red Hot Chili Peppers. Sprawdź już teraz:


ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

  • Pull The Wire - premiera teledysku “Upadek”

    2020-02-14
    Pull The Wire przedstawia najnowszy teledysk do utworu „Upadek”, otwierającego ich najnowszą EPkę „Sztuka przemijania”. Jest to drugi klip promujący tę płytę.
  • Top 5 najbardziej porąbanych gier na świecie

    2020-02-14
    Tym razem SuperNerd, czyli Damian "Wilku" Wilczyński zaprezentuje Wam 5 najbardziej porąbanych gier na świecie.
  • Kinga Rusin - najlepsze memy nawiązujące do imprezy w Hollywood

    2020-02-14
    Zdjęcie Kingi Rusin obiegło całą Polskę i kawałek świata, a co za tym idzie, stało się ogromnym memem. Zebraliśmy w jednym miejscu najlepsze memy, które zabawnie opisują całą sytuację.
  • Ozzy opowiedział, że zmaga się z chorobą Parkinsona od wielu lat

    2020-02-14
    Świat obiegła informacja, która zszokowała wiele osób. Ozzy Osbourne oficjalnie ujawnił, że od roku zmaga się z chorobą Parkinsona. Choroba została zdiagnozowana u artysty po wypadku, jednak jak sam twierdzi, zmaga się z nią
  • Mieszkaniec Sosnowca trafi do więzienia za zawartość lodówki

    2020-02-14
    Sosnowiec jest miejscem wyjątkowym, które nie tylko słynie z memów, ale również z rzeczy totalnie dziwnych i nieprawdopodobnych. No bo jak nazwać sytuację, gdy gość zostaje zatrzymany przez policję, przez zawartość lodówki. Warto jednak zaznaczyć, że nie byle jaką zawartość lodówki.
  • 

    NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

    • zdjęcie Blame It On My Youth
    • zdjęcie Blue On Black
    • zdjęcie Deszcz