Anna Skalik

13.02.2014 (10:07)

GITAROWY REKORD GUINNESSA 2014: Eric Burdon i The Animals głównymi gwiazdami imprezy [VIDEO]Eric Burdon i The Animals będą główną gwiazdą Gitarowego Rekordu Guinnessa, organizowanego w ramach Thanks Jimi Festival. Wszyscy biorący udział w imprezie zagrają razem House Of The Rising Sun.

Eric Burdon i The Animals główną gwiazdą Gitarowego Rekordu Guinnessa 2014 we Wrocławiu! Uczestnicy imprezy zagrają wspólnie jeden z najbardziej znanych kawałków zespołu, piosenkę House Of The Rising Sun.

Gitarowy Rekord Guinnessa organizowany jest w ramach corocznego festiwalu, poświęconego jednemu z największych gitarzystów świata - Jimiemu Hendriksowi. Festiwal pod nazwą Thanks Jimi Festival odbywa się we Wrocławiu i organizowany jest od ponad 10 lat. Tegoroczna edycja będzie już 12.

>>> Gitarowy Rekord Guinessa 2014: ilu gitarzystów zagra Hey Joe? <<<

Podczas próby bicia Gitarowego Rekordu Guinnessa wszyscy zebrani gitarzyści odgrywają legendarny numer Hendriksa: Hey Joe. Ile gitar zabrzmi w tym roku? Podczas poprzedniej edycji rekord nie został pobity - obowiązuje wcześniejszy, ustanowiony w 2012, kiedy to Wielka Gitarowa Orkiestra liczyła 7273 osoby.

Przypomnijmy, że już  w styczniu ogłoszono pierwszą gwiazdę Gitarowego Rekordu Guinnessa 2014, którą jest Uriah Heep. Impreza odbędzie się 1 maja 2014 we Wrocławiu.

>>> Rockowe Koncerty 2014: Myslovitz zagra w Katowicach <<<

Jimi Hendrix - Hey Joe
ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Deftones w Polsce 2020 - BILETY, DATA, MIEJSCE

  2019-11-18
  Jedna z najbardziej innowacyjnych amerykańskich grup muzycznych, formacja, której twórczość od lat balansuje gdzieś między alternatywą, neurotycznym rockiem i metalem, określana czasem przez krytyków mianem "Radiohead metalu". Kapela, której przewodzi Chino Moreno, jeden z najbardziej charyzmatycznych i ekspresyjnych wokalistów naszych czasów. W końcu Deftones pojawią się w Polsce!
 • Koncerty rockowe 2020 - kto wystąpi? Gwiazdy, daty, miejsca, kalendarz

  2019-11-18
  Jak co roku do Polski zawita mnóstwo zagranicznych gwiazd rocka nie tylko na klubowe koncerty, ale także na festiwale - te mniejsze i większe. Kogo zobaczymy w 2020? Sprawdźcie, kalendarz koncertów na przyszły rok i zaplanujcie sobie wolne w pracy. Artykuł jest aktualizowany na bieżąco.
 • Festiwal Legend Rocka 2020 - ZESPOŁY, DATA, BILETY

  2019-11-18
  Festiwal Legend Rocka w Dolinie Charlotty 2020, będzie 14. odsłoną imprezy. Sprawdźcie, kto zagra podczas wydarzenia, które co roku sprowadza mega gwiazdy do Polski.
 • Sprawdź, czy śpiewasz jak Freddie Mercury. Queen i Youtube uruchomili specjalną aplikację

  2019-11-15
  Przez dziesięciolecia fani Queen wyśpiewywali kultowe teksty zespołu i próbowali naśladować jedyny w swoim rodzaju wokal Freddiego Mercury'ego, ale jak wielu z nich naprawdę to potrafi?
 • Banknot Euro z wizerunkiem Warszawy. Do obiegu trafi limitowana edycja

  2019-11-15
  Banknoty kolekcjonerskie są z biegiem czasu sporo warte i z pewnością tak będzie i tym razem. Co ciekawe, specjalny banknot Euro będzie zawierał widok Warszawy. Gdzie będzie można go zdobyć?
 • Northlane w Polsce 2019 - bilety, data, i miejsce koncertu australijskiego zespołu

  2019-11-15
  Northlane zapowiada nowy album i wraca po rocznej przerwie na koncert do Polski! Australijczycy wystąpią 12 grudnia na jedynym koncercie w Polsce w warszawskim klubie Proxima! W roli supportów wystąpią Silent Planet, Void of Vision oraz gość specjalny, który zostanie ogłoszony już niebawem! Organizatorem koncertu jest agencja Winiary Bookings.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz