Dominik Pajewski

06.07.2020 (14:19)

Ennio Morricone nie żyje. Legendarny kompozytor odszedł w wieku 91 latEnnio Morricone nie żyje! Legendarny kompozytor, który zasłynął dzięki kompozycją zrealizowanym do największych hitów kinowych, odszedł w wieku 91 lat.

Ennio Morricone nie żyje. Smutna wiadomość, pojawiła się we włoskich mediach 6 lipca 2020, a potwierdził ją Giorgio Assuma, przyjaciel i prawnik kompozytora. Jak podkreślił Assuma, Morricone zmarł o świcie 6 lipca w Rzymie, do końca zachowując ''pełną świadomość i ogromną godność''.

FILM O MIKE'U TYSONIE - KTO WCIELI SIĘ W BOKSERA W FILMIE ''FINDING MIKE''?Ennio Morricone nie żyje. To ogromna strata dla świata muzyki i filmu

Ennio Morricone był kompozytorem muzyki do ponad 500 filmów, na jego koncie są melodie do takich klasyków jak: "Dobry, zły i brzydki", "Dawno temu w Ameryce", "Ojciec Chrzestny", "Frantic" czy "Nienawistna Ósemka". Morricone miał na koncie dwa Oscary, a jak podkreślał Quentin Tarantino, kompozytor był jego ulubionym kompozytorem.

CO LEMMY KILMISTER MYŚLAŁ O AC/DC? ODKRYTO NIEPUBLIKOWANY WYWIAD Z ARTYSTĄ


ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Black Sabbath: 50. lecie albumu PARANOID, zostanie uczczone specjalnym boxem CD i boxem winylowym!

  2020-08-07
  Uznany za twórcę nowego gatunku muzyki, jakim jest heavy metal, legendarny zespół z Birmingham, Black Sabbath, świętuje w tym roku 50. rocznicę wydania swojego albumu ''Paranoid''.
 • Męskie Granie 2020 - TRANSMISJA. Gdzie oglądać specjalny koncert?

  2020-08-07
  Męskie Granie 2020 odbywa się w wyjątkowej formule, w postaci tylko jednego koncertu. Gdzie oglądać transmisję z wyjątkowego wydarzenia Męskiego Grania? O której startuje TRANSMISJA?
 • Męskie Granie 2020 - zespoły, gdzie oglądać koncert 8.08.2020?

  2020-08-07
  Męskie Granie 2020 - kto zagra na wyjątkowej edycji imprezy, która przez pandemie koronawirusa przyjmuje nieco inną formę? Wszystkie szczegóły na EskaROCK.pl.
 • Co widzą insekty? Naukowcy stworzyli małą kamerę, którą przyczepili do żuka

  2020-08-07
  Naukowcy chcą dowiedzieć się, jak wygląda życie owadów i w tym celu stworzono specjalną kamerkę. Jest to zminiaturyzowana wersja kamery nagrywającej w dobrej jakości, dzięki czemu możemy zobaczyć życie żuka.
 • POLSKI FESTIWAL STAND-UPU 2020 - SZCZEGÓŁY IMPREZY

  2020-08-07
  Polski Festiwal Stand-upu to wielkie 3 dniowe święto, które jednoczy całe środowisko komediowe. Co roku w Warszawie pojawia się ponad 60 komików, którzy oprócz komediowego sznytu mogą zbić z Wami piątkę i uraczyć Was krótką rozmową. Różnorodność festiwalu jest jego znakiem firmowym dlatego każdy dzień obfituje w inne wydarzenia.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz