Dominik Pajewski

02.06.2020 (10:56)

Edyta Bartosiewicz wkurzyła się na raperów za zsamplowanie jej wokalu. Co dalej z utworem?Można by stwierdzić, że zsamplowanie wspólnego utworu Krzysztofa Krawczyka i Edyty Bartosiewicz, to pewnego rodzaju sukces i powód do radości. Okazuje się, że fakt nie bardzo podoba się wokalistce, której wokal został zaczerpnięty do numeru raperów.

Kiedy okazało się, że B-Real we współpracy z Bernerem, nagrali numer pod tytułem ''Candy'', w którym można usłyszeć sampel ze piosenki Krzysztofa Krawczyka i Edyty Bartosiewicz, wiele osób było zaskoczonych i w sumie szczęśliwych. Jest to w jakiś sposób wyróżnienie polskiej kompozycji, która zyskała nowe życie w hip-hopowym kawałku, co tylko powinno cieszyć. No właśnie, tutaj zaczynają się schody, ponieważ Edyta Bartosiewicz nie do końca jest szczęśliwa z takiego obrotu sytuacji.
 

PHIL CAMBELL O OSTATNICH KONCERTACH MOTÖRHEAD Z LEMMYM: CIĘŻKO BYŁO NA TO PATRZEĆ


Edyta Bartosiewicz wkurzyła się na raperów za zsamplowanie jej wokalu do utworu ''Candy''

Jak napisała Edyta Bartosiewicz w dość obszernym poście na Facebooku:
 
Ostatnio głośno zrobiło się o piosence 'Trudno tak', a to za sprawą nowego singla Bernera & B-Reala ft. Rick Ross 'Candy'. Panowie raperzy @Berner415, @breal zsamplowali w nim mój głos, który robi za podkład muzyczny przez cały numer. Nie muszę chyba dodawać, że bez mojej wiedzy i zgody. To bardzo dziwne, bo akurat w Stanach prawo, dotyczące używania czyichś sampli, jest bardziej zaawansowane niż w Europie.

Reguluje je termin: Sample Clearance. Strona @Popkiller.pl zamieściła wypowiedź Bernera: '...Szacunek dla gościa, którego wysamplowaliśmy, a który powiedział, że cieszy się, iż ludzie w Stanach słuchają go...' Chodzi o Krzysztofa Krawczyka. Myślę, że Krzysztof faktycznie może być zadowolony, problem jest jednak taki, że to mój wokal i linia melodyczna (tej partii nie usłyszycie w serbskim oryginale) zostały wykorzystane.Zamieszczam screen ze strony Bernera, bo myślę, że to jest ten moment, bym w końcu zabrała w tej sprawie głos.

P.S. Nominowałam ich w swoim #hot16challenge2. Może będą tak odważni, przyjmą wyzwanie i dołożą się do akcji.


Czy raperzy ustosunkują się w jakiś sposób do apelu wokalistki? Ciężko powiedzieć, jednak nie wykluczone, że nie będzie to zwrotka w akcji #hot16challenge2, a może krótki post w temacie utworu. Kawałek ''Candy'', w którym zsamplowano utwór ''Trudno tak'', możecie odsłuchać poniżej:


METALLICA POWRACA DO 1997 ROKU! ZESPÓŁ WRZUCIŁ WYSTĘP Z CZASÓW ''LOAD/RELOAD''

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Znalazłeś błędy w PlayStation 4? Jest za to nagroda pieniężna

  2020-07-03
  PlayStation 4 jest cały czas chętnie kupowane i używane przez graczy, jednak zdarza się, że wyskakują różne błędy, które mogą popsuć zabawę. Okazuje się, że za znalezienie błędów, można dostać pieniądze od Sony i to nie najmniejsze.
 • Artur Rojek nagrał numer z Taco Hemingwayem! Posłuchajcie wspólnej piosenki artystów

  2020-07-03
  Artur Rojek i Taco Hemingway we wspólnym utworze! Artyści połączyli siły w remiksie utworu numeru ''A miało być jak we śnie'', który pochodzi z albumu ''Kundel''.
 • Lost - kto odpowiada ze błędy w serialu? Twórca ujawnił fakty

  2020-07-03
  Serial ''Lost'' ma wielu fanów, jednak każdy zauważa, że pojawiło się w nim wiele niedociągnięć i dziur logicznych w fabule. To wszystko postanowił skomentować twórca serialu.
 • Co Lemmy Kilmister myślał o AC/DC? Odkryto niepublikowany wywiad z artystą

  2020-07-03
  Lemmy Kilmister był postacią, która tworzyła taką muzykę, jaka odzwierciedlała jego życie. Po latach, odnaleziono jeden z ostatnich wywiadów z frontmanem Motörhead, w którym mówi o AC/DC.
 • Gwiazda MMA, Deadpoola i The Mandalorian dostała bana na Instagramie. Poszło o nagie zdjęcia

  2020-07-02
  Instagram bardzo pilnuje, by w serwisie nie było za dużo nagości, co buduje wizerunek serwisu jako bezpieczne miejsce. Niestety, restrykcje dotykają czasami ludzi, którzy nie zrobili nic złego. Tak stało się w przypadku Giny Carano.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz