Włącz radio Eska ROCK rozwiń
Tagi związane z DZIEŃ ZIEMI 2015 – KIEDY JEST? SPRAWDŹ I POSŁUCHAJ ROCKOWYCH NUMERÓW O RATOWANIU PLANETY. [VIDEO]: Międzynarodowy dzień matki ziemi, kiedy jest dzień ziemi, święto ziemi, data dnia ziemi, dzień ziemi 2014 kiedy, dzień ziemi 2015

Dotyczy: Miedzynarodowy Dzień Matki Ziemi 2015: kiedy jest obchodzony i co to za święto?

Dzień Ziemi 2015 – kiedy jest? Sprawdź i posłuchaj rockowych numerów o ratowaniu Planety. [VIDEO]


Anna Skalik


21.04.2015 (14:43)

Międzynarodowy Dzień Ziemi 2015 - sprawdź, kiedy wypada święto Ziemi i posłuchaj rockowych hitów, które poruszają temat ratowania Planety i ochrony środowiska: m.in. Queen, Led Zeppelin i Depeche Mode.

Dzień Ziemi 2014 to coroczna inicjatywa, której celem jest promowanie postaw proekologicznych wśród ludzi. Nazywany jest też Świętem Ziemi, Światowym Dniem Ziemi lub Międzynarodowym Dniem Matki Ziemi. Niezależnie od nazewnictwa, chodzi o tę samą ideę.

Kiedy jest Dzień Ziemi? Święto obchodzone jest w chwili równonocy wiosennej na południowej półkuli ziemi i równonocy jesiennej na półkuli południowej. Dzień ten wypada 22 kwietnia.

>>> Bayern Monachium - FC Porto - gdzie oglądać w TV i online? <<<

Data Dnia Ziemi 2015 nie jest przypadkowa, chodzi bowiem o to, że 22 kwietnia wyróżnia się spośród innych dni w roku - zarówno na północnej, jak i południowej półkuli, dzień i noc trwają tyle samo.

Potrzeba troski o Ziemię jest bardzo często poruszana w rockowej muzyce. Numery, który w jakiś sposób nawiązują do tego tematu stworzyło wiele znanych zespołów. Na EskaROCK.pl właśnie na Dzień Ziemi 2015 przedstawiamy Wam kawałki o ochronie Planety.

>>> Rockowe koncerty 2015: rozkład jazdy  <<<

Depeche Mode - The Landscape Is Changing
White Skull - Save The Planet
Bob Dylan - License To Kill
Gojira - Toxic Garbage Planet
Iron Maiden - Rime of the Ancient Mariner
Led Zeppelin -
That's The Way
Queen - The Prophet's SongESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

ESKA INFO POLECA

więcej newsów z eskaINFO »


Teledyski na eskarock.pl

Polecamy