Anna Skalik

03.02.2020 (15:31)

Dłuższy dzień: od kiedy jest dłuższy dzień a krótsza noc? Sprawdź, od kiedy i o ile dłuższy dzień w 2019!Od kiedy dłuższy dzień? Grudzień przynosi dłuższy dzień i krótszą noc. Sprawdź, od kiedy dnia przybywa, o ile w grudniu dni są dłuższe od najkrótszego dnia w roku? Zobacz i posłuchaj Beautiful Day.

Kiedy zaczyna przybywać dnia? Od kiedy i o ile dłuższy dzień w grudniu? Od którego dzień dłuższy a noc krótsza? Sprawdziliśmy za Was, od kiedy dnia zaczyna przybywać! Dłuższy dzień a krótsza noc to perspektywa napawająca optymizmem. Kiedy dzień robi się coraz dłuższy, myślimy już o wiośnie i cieple, choć tak naprawdę przed nami jeszcze cała zima. Od kiedy dzień jest dłuższy a noc krótsza? Data ta zbiega się nieco z przesileniem zimowym, czyli momentem w roku, kiedy promienie słoneczne padają pionowo na zwrotnik Koziorożca. Jest to pierwszy dzień astronomicznej zimy.

Kiedy przesilenie zimowe 2019?

Przesilenie zimowe, a więc początek zimy, wypada z 21 na 22 grudnia 2019. Od tej pory dzień zaczyna się wydłużać. O ile dzień jest dłuższy w grudniu od najkrótszego? Do końca grudnia dzień robi się dłuższy przez prawie 10 dni. 21 grudnia w Warszawie Słońce wzeszło o 7.44, natomiast zaszło o 15.25. Natomiast już 1 stycznia 2020 wschód Słońca zobaczymy o 7.46 a zajdzie o 15.34. Oznacza to, że dzień będzie dłuższy od najkrótszego w roku o 11 minut. To całkiem sporo - różnica jest zauważalna. nie bez powodu mawia się, że na Nowy Rok dnia przybywa na barani skok.
 

Dłuższy dzień na północy Polski zauważalny jest szybciej, natomiast wolniej na południu.ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Wiedźmin - Maciej Musiał nie był jedyny! W serialu zagrał jeszcze jeden Polak

  2020-02-21
  Okazuje się, że udział Macieja Musiała w serialowej ekranizacji powieści Andrzeja Sapkowskiego nie jest jedynym polskim 'akcentem'. W produkcji mogliśmy zobaczyć jeszcze jednego Polaka, który ma już zresztą bardzo duże doświadczenie aktorskie.
 • Alanis Morissette w Polsce! Bilety, data, miejsce koncertu gwiazdy. Kiedy premiera płyty?

  2020-02-21
   Pojawiły się doskonałe wieści dla fanów chwytających za serce piosenek. Alanis Morissette prezentuje singiel „Smiling” zapowiadający płytę „SUCH PRETTY FORKS IN THE ROAD”.
 • Koncerty w Wielkiej Brytanii staną się problemem? Artyści słono zapłacą za występ

  2020-02-21
   Wiele miast Wielkiej Brytanii stanowiło dotychczas stały punkt trasy koncertowej niemal każdego wykonawcy. Wygląda na to, że wkrótce może się to mocno zmienić ze względu na utrudnienia, z jakim będą musieli mierzyć się artyści.
 • Ozzy Osbourne - album The Ordinary Man pomógł mu walczyć z chorobą. Poruszające wyznanie muzyka

  2020-02-21
  Album The Ordinary Man Ozzy'ego Osbourna ukazał się aż dziesięć lat od jego poprzedniej solowej płyty. Muzyk, który niedawno wyznał, że cierpi na bardzo poważne problemy zdrowotne, zdradził też, że tworzenie płyty pomogło mu stawić czoła chorobie.
 • Spiritual Front w Polsce 2020 - bilety, data, miejsce koncertu, na którym zespół zagra utwory The Smiths

  2020-02-20
  Klub Hydrozagadka & Deerhunter Booking & KATZ ponownie zapraszają na koncert włoskiej formacji SPIRITUAL FRONT. Oprócz twórczości SF usłyszymy znane utwory brytyjskiej kapeli The Smiths.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz