Dominik Pajewski

12.11.2019 (13:28)

Dave Grohl wybrał idealny album rockowy. Zaskoczeni?Dave Grohl często wypowiada się na temat swoich inspiracji muzycznych, które mocno wpłynęły na jego styl grania. Tym razem, frontman Foo Fighters wskazał idealny album rockowy.

Dave Grohl często wspomina o swoich inspiracjach, które wpłynęły na jego styl gry i spojrzenie na temat muzyczny. Tym razem, Dave postanowił wypowiedzieć się na temat najważniejszego, według niego oczywiście, albumu rockowego w historii.

OZZY OSBOURNE UJAWNIŁ, Z KTÓRYM GITARZYSTĄ NAJLEPIEJ MU SIĘ PRACOWAŁODave Grohl wybrał idealny album rockowy. Zaskoczeni?

W wywiadzie dla Erica Blaira, Dave powiedział:

„Holy Diver” to jeden z najlepszych albumów wszech czasów. Słuchając płyt, nie słucham tylko wokalu albo tylko bębnów, ale całości. A ta płyta jest idealna. Gra Vinny’ego Appice’a jest szalona. Kiedy jako perkusista słucham tej płyty zastanawiam się, czy te partie zostały skomponowane, czy wymyślił je na poczekaniu.

Jako dla perkusisty ta płyta jest niezwykle inspirująca i wpływowa. Jest prosta. To lubię w muzyce Dio: nigdy nie była za bardzo skomplikowana lub rozbudowana, jest sumą niewielu prostych części. I ma moc.

Jak widać, muzyka DIO jest dosyć ważna dla Dave'a, co akurat nie jest dziwne.

GUNS N' ROSES WCHODZĄ DO STUDIA NAGRANIOWEGO. KIEDY POJAWI SIĘ NOWY ALBUM?


ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Pussycat Dolls zrobiły soft-porno na scenie? Ponad 400 skarg na występ zespołu [WIDEO]

  2019-12-06
  Jeżeli myślicie, że szokowanie na kocertach jest tylko domenom takich zespołów jak Rammstein, to musimy was wyprowadzić z błędu. Popowy girlsband, Pussycat Dolls pokazał, że można oburzyć wiele osób swoim występem.
 • BOOZE & GLORY prezentuje klip do tytułowego utworu z płyty "Hurricane"

  2019-12-06
  Ukazał się szósty i ostatni już teledysk grupy Booze & Glory z płyty „Hurricane”, która ukazała się w październiku tego roku.
 • Mötley Crüe ujawnili daty koncertów po reaktywacji

  2019-12-06
  Po sukcesie filmu 'Brud', grupa Mötley Crüe znowu była na językach wszystkich. Widać, że po sukcesie filmu, zespół doszedł do wniosku, że warto powrócić i zagrać kilka koncertów po USA. Znamy już daty koncertów.
 • W szkolnej bibilotece, znaleziono pierwsze wydanie 'Harry'ego Pottera'! Może być warte 200 tysięcy złotych

  2019-12-06
  Rzeczy związane ze światem Harry'ego Pottera są często wiele warte, a jeśli mowa o pierwszych wydaniach książek, to są to często białe kruki. Okazuje się, że jedna z takich perełek, była dostępna na półce w jednej z bibliotek.
 • Willie Nelson rzucił marihuanę, ponieważ mu szkodziła

  2019-12-06
  O leczniczych właściwościach marihuany mówi się od dawna i jest to poparte badaniami. Okazuje się jednak, że są też złe strony popalania trawki, o czym przekonał się Willie Nelson.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz