Dominik Pajewski

16.03.2020 (15:01)

CLANNAD: premiera antologii "In A Lifetime" na zakończenie karieryTo pożegnalne wydawnictwo zespołu, któremu towarzyszyć będzie ostatnia trasa koncertowa "Farewell tour". W załączniku pełna informacja prasowa. Będę wdzięczny za newsa i post fb u Was.

Cytując zespół:

“Rozmawialiśmy już w odniesieniu do trasy z lat 2013-2015, że powinna ona być ostatnią w naszej karierze, ale kiedy umarł Pádraig, podjęliśmy decyzję, że następna trasa musi być tą ostatnią i wyjątkową podróżą. I żeby tej pożegnalnej podróży towarzyszyła płyta, zdecydowaliśmy się wydać antologię ’In a Lifetime’, która mamy nadzieję zostawi fanów z dziedzictwem naszej muzyki.”

SERJ TANKIAN WYGŁOSIŁ PRZEMOWĘ W NOWOZELANDZKIM PARLAMENCIE. ARTYSTA OPOWIEDZIAŁ O WPŁYWIE LUDOBÓJSTWA ORMIAN, NA JEGO RODZINĘ
"In A Lifetime" będzie podsumowaniem 50 letniej kariery zespołu i przekrojem utworów z 16 albumów zespołu oraz utworami specjalnymi.

Jeden z nich to singiel "A Celtic Dreams"Na płycie znajdzie się 38 utworów, w tym największe przeboje Clannad, m.in.:
 
"Hourglass"
"Theme From Harry's Game" (utwór był na ścieżce dźwiękowej do filmu "Czas patriotów' z Harrisonem Fordem)
"Robin (The Hooded Man)" (pochodzący z popularnego w Polsce serialu tv "Robin z Sherwood")
"I Will Find You" (utwór z filmu "Ostatni Mohikanin" z 1992 roku)
"In A Lifetime" (z udziałem Bono z U2)

Dostępne będą wersje: podwójny CD, podwójny CD wersja deluxe, podwójny winyl, podwójny winyl wersja deluxe i deluxe box set, będący rozszerzoną wersją wydań deluxe, zawierający ponad 100 utworów. Utwory zostały wybrane w porozumieniu z członkami zespołu.

Clannad to jeden z najbardziej znanych na świecie irlandzkich zespołów, którego twórczość zainspirowała kilka generacji fanów i muzyków.

Zespół miał ogromny wpływ na popularyzację muzyki irlandzkiej i języka irlandzkiego na całym świecie. Łącząc elementy muzyki tradycyjnej i współczesnej muzyki folkowej oraz elementów new age, jak i rocka,

Clannad stworzył własny, unikalny styl, którego charakterystycznymi elementami są nastrojowe melodie i hipnotyzujący śpiew.

Bono, wokalista U2, który jest wielkim fanem zespołu i wspierał go przez lata, powiedział, że głos Moya Brennan to ‘jeden z najwspanialszych głosów w historii ludzkości’.

Clannad przez kilka dekad swojej kariery zdobył wiele nagród, m.in.:
BAFTA "Najlepsza muzyka filmowa" w 1984 roku za muzykę do filmu "Legend"
Billboard (World Music Song za Ri na Cruinne) w 1992 r.
Grammy (Najlepszy album new age) w 1999 r.
BBC 2 Folk Award (za dokonania całej kariery) w 2014 r.

STRATY BRANŻY MUZYCZNEJ Z POWODU KORONAWIRUSA. UJAWNIONO STATYSTYKI

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Kasia Lins - Moja wina. Nowy singiel w sieci, a premiera albumu już w piątek!

  2020-05-27
  „Moja wina” to trzeci singiel, który jest zapowiedzią nowego albumu Kasi Lins o takim samym tytule. „Moja wina” to psychodeliczna opowieść o własnych niepokojach. Autorefleksja bez morału.
 • Kazik - ZARAZA. Album zyskał miano Złotej Płyty przed premierą!

  2020-05-27
  "Zaraza" Kazika, pierwsza solowa płyta Kazika Staszewskiego od kilkunastu lat ma premierę za ponad tydzień, a już uzyskała status Złotej Płyty! Wkrótce osiągnie także status Platynowej Płyty. Wyróżnienie to zagwarantowane zostało wynikami przedsprzedaży albumu "Zaraza". Wydawnictwo trafi do słuchaczy już 5 czerwca.
 • Oto najboleśniejszy skok ze spadochronem. Facet podczepił spadochron do skóry pleców [WIDEO]

  2020-05-27
  Ludzie robią różne rzeczy z nudów, czasami z pasji lub sprawdzenia swoich możliwości fizycznych i mentalnych. Ten gość ewidentnie chciał pokazać sam sobie, że jego ciało jest praktycznie niezniszczalne i wytrzyma skok ze spadochronem. Problem w tym, że spadochron był podpięty do jego pleców!
 • Lana Del Rey - nowa płyta ogłoszona! Kiedy nowy krążek artystki?

  2020-05-27
  Lana Del Rey ogłosiła nowy album! Po świetnie przyjętym krążku ''Norman Fucking Rockwell'', artystka zamierza wydać nowy album. Poznaliśmy pierwsze szczegóły wydawnictwa.
 • Silent Hill powraca! Wszystko dzięki Dead by Daylight

  2020-05-27
  Silent Hill powraca! To absolutnie nie jest nadinterpretacja, bo faktycznie ogłoszono coś ważnego dla wszystkich fanów kultowej serii. Na jakich zasadach wraca Silent Hill w Dead by Daylight?
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz